Vyhněte se striím obloukem!

Těhotenství klade na naši pokožku velké nároky. Kůže je extrémně napínaná a zkoušená. Dříve či později se začínají objevovat strie a často trápí i ženy, které na váze skoro nepřibírají. Jak se této vadě na kráse efektivně vyhnout?

Lékařka Miluše Kotalíková se péči o pokožku věnuje již mnoho let, podle ní strie hrozí již od prvního trimestru a žena nemusí přibrat ani půl kila. „Mohou za to těhotenské hormony,“ vysvětluje. „Stejně, jako hormony mění chuť k jídlu a náladu, ovlivňují i pokožku. V těle budoucí maminky omezují produkci kolagenu a elastinu, což jsou látky, které zajišťují pružnost pokožky.“ Kůže tak v době, kdy je velmi namáhaná, začíná ztrácet svou elasticitu.

Strie se tedy mohou objevit velice brzy, odborníci se shodují, že nastávající maminky by měly s preventivní péčí o pokožku začít co nejdříve.

Kůži pomůže Bepanthen

V boji proti striím pomáhají různé přípravky. Pokud nevysušují, péče je na dobré cestě. Když si ale dáme s hledáním vhodného přípravku větší práci, mělo by nás zajímat i složení. „Někteří zdravotníci nedají dopustit na vepřové sádlo, to sice opravdu pomáhá, zejména při péči o suchou pokožku. Bohužel je ale dost cítit a zanechává mastné fleky na oblečení,“ říká paní Kotalíková. „Proto doporučuji Bepanthen Krém proti striím. Má vynikající účinky a konzistenci, díky níž se nelepí a nešpiní oděv. Což je v praktickém životě dost důležitá vlastnost. Obecně je velmi příjemný.“

Bepanthen Krém proti striím obsahuje výtažky z bylinky Centella Asiatka, neboli Gotu kola. „Ta umí podpořit činnost buněk, jež vytvářejí kolagen a elastin, a tím udržuje pružnost a pevnost kůže. U nás není moc známá, ale v Asii má tisíciletou tradici. Podle indických léčitelů umí povzbuzovat tělo, aby nahradilo poškozenou tkáň. Údajně jim pomáhá při léčbě popálenin nebo ekzémech. Působí totiž velmi příznivě v hlubších vrstvách pokožky,“ vysvětluje Miluše Kotalíková.

bepathen_obr.2-1101x619.png

 Na péči není nikdy pozdě

Co bychom tedy měli dělat, objevíme-li na své pokožce strie? „Strie jsou vlastně prasklinky na kůži, které se zanítily a zanechaly jizvičky,“ popisuje paní Kotalíková. I ve chvíli, kdy se již prasklinky objevují, není na péči pozdě. „Bepanthen Krém proti striím pomůže pokožce získat zpět pružnost a zahojí zanícená místa. Náprava škod ale může trvat roky, jizva je prostě jizva a vidět bude. U starších strií péčí upravíme hlavně kosmetický vzhled, a i to je pro ženu velmi důležité. Nicméně je lepší začít s péčí o „rostoucí“ pokožku, co nejdříve,“ říká.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist