Výklad snu č. 2

Nemívám moc často sny, které si po vzbuzení pamatuji. Tento se si ale pamatuji moc dobře. Bylo to ještě, než se Adélka narodila. Absolovali jsme několik vyšetření a mezi nimi i odběr plodové vody, kvůli podezření na Downův syndrom. V té době mě všichni varovali, ať se neraduji, že to možná nevyjde a žádné miminko nebude.

Vše bylo v pořádku a my jsme se dozvěděli, že budeme mít holčičku. Zmítaly se ve mně divné pocity – jestli budu dobrá máma, jestli to jde začít milovat dítě v půlce těhotenství, jestli se mi bude moje dítě líbit a tak dále. A právě tehdy se mi zdál tento sen:

Chodila jsem kolem řeky a pronásledovaly mě tyto tíživé otázky. Sedla jsem si pod strom a zahleděla se na své bříško, oslovila malou holčičku uvnitř sebe a řekla jsem jí, že bych si přála vidět, jak vypadá. Bříško se mi zavlnilo a ona se na pravé straně bříška tak naklonila, že jí moje kůže obepnula celý obličej jako by to byl jen tenký závoj a ona se dívala na mě a já na ni a musela jsem to malé křehké stvoření obejmout. Byla tak krásná… ta nejkrásnější na světě.

Ukázala mi, že se nemusím bát, byl to jedinečný okamžik, že jsem ho musela vyfotit. Od té doby mám ten snímek v hlavě a srdci a vím, že moje dcerka je moc silná osobnost, protože o mé lásce nepochybovala a ještě mi ukázala, že jí mám v sobě víc, než sama tuším.

Výklad snu:

Snící měla velkou obavu, jak bude vypadat její nenarozené dítě. Dcera jí na její obavy odpověděla tímto snem. Snící je přesvědčená o jejich vzájemné komunikaci.

Ona se dívala na maminku a ta křehké stvoření objala. A byla to nejkrásnější holčička na světě. Když se malá holčička narodila, maminka cítila, že není důležité, jak její holčička vypadá, ale jaká je.

Smyslem toho snu pro maminku bylo uklidnění, že všechno dobře dopadne a ona opravdu až do porodu neměla žádné obavy. Mezi maminkou a dcerkou je od narození velmi silné pouto.

Sen snící je komunikací duše ještě nenarozeného dítěte, která odpovídá mamince na její obavy, které plod vnímá. Matka sama potvrzuje, že hned ráno po tomto snu všechny její obavy zmizely.

Při práci se sny tento typ snů vyvolává pocit něčeho nadpřirozeného, ale lidé od pradávna chápali význam snů jako práci s našimi skrytými zdroji. V řecké kultuře například věřili, že sen je poselství bohů. Různé šamanské kultury věří v to, že zdroj všeho života je Sen.

Mgr. Eva Hrončeková

6.3.2009 3:21 | autor: Lucie Součková

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist