Červen 2012

Úvodní příspěvek tématu

Obrázek uživatele Administrátor BW
Administrátor BW
Červen 2012

Ahoj dámy, tak kolik nás čeká nové přírůstky v červnu? :)

Nejnovější příspěvky

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Verusko tak te zdravim,koukam ze tez nestihas jak vsichni s malymi detmi,ale vypada ze si to uzivas,mi se vratily po 3tydnech z Cz,maly se naucil prvni slovo koukej...oslavil rok...chystame se akorat s malym na bazen,de travime vetsinu casu,venkovni je otevreny do konce zari.Chystam se na zkousku ve skole v rijnu tak pak bude volneji opatruj se a pozdrav maly uzlicek

Uživatelka Baby...

super, tak se mějte krásně, ať máte pěkné počasí. klukům se tam bude určitě moc líbit. Mareček to sice asi moc vnímat nebude, ale miminka bývají spokojená, když jsou spokojení lidé kolem nich. no, až bude velký, nebude moct sladké věci- takové ty čokolády atd., bude muset dlabat vyváženou stravu a nebude moci těžké věci, takže třeba houby vůbec. a ono i ty luštěniny moc ne, jen málo. ale jsou i daleko horší věci. s tím polštářkem jsme to vychytali, vždycky když ho to zhlobí, tak hladíme bříško a dáváme pecičky. také se Miky hodně spravil, je to teď takový baculánek, a dost vytáhl. jo a jinak. my už máme první zub! já nevím jak je to možné, ale prý to některé děti mohou mít takhle brzy. máme ale KRÁSNEJ zub. a pěkně do maminky cumlá, když pije mlíčko. no nic, já se zase někdy ozvu, teď je to hektické. zatím je tu docela pěkně, tak chodíme hodně ven a užíváme si Londýna. jinak olympoška byla supert, sice všude spousty lidí, ale žádné problémy jsem nezaznamela, když jsem byla v centru. hezky zvládnuté a Anglii tleskám. jinak jsem ale fandila Čechům

Uživatelka Baby...

Ahoj Viky, to je mi líto, že má Miky takový potíže se zažíváním, on tedy Mareček teď taky to mívá, ale ne nějak extrémně. Tak se držte a ať se to zlepší! A jakou dietu pak má mít? My teď jedeme nejmíň na měsíc na chatu, moc se těším, sice už skoro konec léta, ale pro nás teprve začátek práznin...bude fajn, když si Fíla poběhá venku a Mareček tam taky snad bude na vzduchu pěkně spinkat :) Tak paa

Uživatelka Baby...

ahoj :) to je dobře, že už jste v pohodě. já te´d vážně nestíhám, nezlob se, ale asi si teď moc nepokecáme. Miky je úplně úžasný, akorát má furt zaražený prdíky, má nějaké špatné trávení, byli jsme už na spoustě vyšetření a ještě asi na spoustu půjdeme. zatím to v nejlepším případě vypadá na dietu, až bude větší. ale furt ho prdíci trápí, takže mu dávám fenyklový čajíček, masíruju bříško a dávám ty pecičky. promiň, teď se ozval, tak k němu letím. pozdravuj všechny doma, jsi úžasná, jak to zvládáš, držím Ti palce, ať už máte vše špatné za sebou.

Uživatelka Baby...

Ahoj Viky, nakonec jsem tenhle týden musela na vyčištění dělohy, pořád jsem krvácela a kvůli těm sraženinám se děloha nezavírala, navíc se tam udělal zánět. Ten zákrok byl maličký a hned hotový, ale i tak je takhle v tom šestinedělí a při kojení náročné. Marečka jsem mohla nakojit ještě před a pak zase po narkoze za 2 hodinky a pak už jsem mohla jít i domů. Pak mi doma ale vylítla teplota, asi i z té námahy a že jsem musela být nalačno a bez pití. Teď už je to celkem ok, už nekrvácím, tak se snad seberu a i ta anemie se mi zlepší. Ještě máme doma všichni až na Marečka kašel, ale spíš takovej povrchovej :), tak si to docela zatím užíváme..Snad u vás vše klape, to věřím, že toho máš taky hodně, je to taky všechno nové...Já si teď hlavně uvědomuju, jak strašně rychle to dítě roste, že je třeba si to užít, když vidím Fílu, jak už je obrovský a to ten rozdíl je tak malý..A když třeba Mareček pláče, tak taky vím, že to přejde tak brzo :). Tak si to užij!! Papa

Uživatelka Baby...

páni, ten je roztomilej! to je brouček. tam v tom kočárku mu to hrozitananánsky sluší! ještě jednou moc gratuluji, nezlob se, dlouho jsem tu nebyla, ale také nevím kam dřív skočit. neboj, Filípek se brzy srovná, určitě se budou mít s Márou moc rádi, až bude Mareček trošku větší a bude s ním sranda :) zatím žárlí, no, ale to já bych žárlila také, to je přirozené, tak si s tím nedělej velkou hlavu, za rok už budou táhnout za jeden provaz a spiknou se proti vám :D je bombomej, vážně. a jinak jsi v pořádku? už je ti líp? oba kluky moc pozdravuj, i Michala, přeji vám pevné nervy a malý spánkový deficit do začátku :D

Uživatelka Baby...

Ahoj Věruško, díky za gratulaci, doma je to teď celkem tóčo, protože Fíla je z toho přece jen rozhozenej, chce se hodně nosit a nechce papat a tak..Naštěstí Michal se mu plně věnuje, protože já v podstatě pořád kojím..Mareček vždycky chce víckrát a pak spí dýl, ale když papá, tak to je maraton. Má ještě zbytky žloutenky, tak možná má i proto žížeň, taky je vedro..Já se cítím docela dobře, protože nemám žádné velké poranění, tak se to nedá srovnat s tím porodem minule. Ta nastřižená hráz hodně bolí.. Ale nějak se mi v porodnici hůř zavinovala děloha, dělají se mi v ní nějaké sraženiny, takže ještě půjdeme na utz, ztratila jsem kvůli tomu asi ještě po porodu víc krve, tak mi klesl prý hodně hemoglobin, dokonce mi nabízeli transfuzi, ale zase tak zle se necítím, tak jsem ji odmítla..Beru teď železo a snažím se šetřit.
Nějakých pár fotek jsem dala sem https://plus.google.com/u/0/photos/102496369275667438542/albums/5759080600299354529
Měj se hezky a užijte si víkend :)

Uživatelka Baby...

wow, gratuluji! to je skvělé!!!! :D je vše v pořádku? přeji moc zrdraví a štěstí a ať vám dělá samou radost. Edith to je úplná bomba! myslela jsem na tebe, když ses tak dlouho neozvala. je to ale docela macík :) teda v porovnání s Metem. gratuluju, fakt fakt moc. má stejné datum narození jako má kamarádka, tak si to budu určitě pamatovat. moc ho pozdravuj, i sebe. teď se mi úplně připomnělo, jak jsem držela poprvé Mikkyho, a jsem z toho úplně naměko. hrozně moc gratuluju!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelka Baby...

Tak v sobotu 23.6. ve 4 odpoledne se nám narodil Mareček - 3,8 kg a 52 cm, dnes jsme se vrátlili z porodnice, byl to normální porod celkem v pohodě a rychlé. Napíšu víc, až se trochu adaptujeme :)

Uživatelka Baby...

to je mi líto, ale musíš to brát tak, že už tu byla dlouho, a třeba by se trápila. ten věk je obdivuhodný. věřím, že tě hrozně mrzí, že neuvidí druhé pravnoučátko, že ti moc chybí, ale musíš to přenést přes srdce. mysli na toho malého broučka, kterého máš pod srdíčkem. to ti věřím, že už je toho ažaž, četla jsem, že teď máte pěkná vedra. moc ti to nezávidím. tojo, nosíme, na procházkách je to daleko lepší, než kočár- teda když se jde jen na takovou krátkou. je mi to simpatičtější, protože mám Meta blíž u sebe. chudák Filípek, pono se říká, že jsou děti hrozně vnímavé.... ale musíš to brát tak, že pak už budeš jen s ním a s mimískem. on to zvládne, neboj. držím palce i pěsti. zvládni to!

Uživatelka Baby...

Ne ne, ještě nerodím, jen mám nějaké potíže s kolísavým tlakem a není mi moc dobře..Taky minulý týden mi umřela babička..Bylo jí 93 a vlastně měla krásnou smrt ve spánku, už poslední půlrok jen ležela v nemocnici..No, ale i tak..
Myslím, že to bude někdy příští týden, už mám pocit, že bych to dýl ani nevydržela, břicho už je hrozně těžké a tlačí mě do pánve, tak už jen tak sotva chodím jako kachna. Fíla cítí takovou nervozitu ve vzduchu, tak je na mě hodně fixovaný, a když třeba jsem byla v pátek v poradně v porodnici, tak to doma celé probrečel. Až tam budu nejmíň ty tři dny, tak to asi neponese úplně dobře.
No v poradně mi jen řekli, že je vše připravený, že to bude, až bude malej chtít..
Dívala jsem se ještě na vaše fotky a vidím, že malého už nosíš v nosítku, my máme ERGO, ale myslím, že je to až od 4 měsíců, šátek mi nikdy moc nešel uvazovat. Ale teď bych ještě v létě ráda na chatu a taky ho asi budu nosit, tam se s kočárkem daleko nedojde. Jinak díky za podporu a taky Davida zdravím, to je dobře, že mu to tak jde s Mikkym. Michal teď s náma taky spí, když jsme tady, tak snad si zvykne..Já dřív taky neusínala hned, ale člověk si na to zvykne, že nespí v kuse..
Tak se měj dobře a držte palce :)

Uživatelka Baby...

ahoj Bibo, ty rodíš? dlouho ses neozvala, měla jsem strach, co s tebou je.... přeju ti hodně štěstí!

Uživatelka Baby...

ahoj :) tý jo, moc si nezahrávej, dávej na sebe pozor, ať se Tobě ani mimču nic nestane. neboj, určitě to půjde dobře. bude to v pořádku, uvidíš.

David spí s námi normálně v ložnici a nevypadá to, že by se chtěl vzdát svého pohodlného místa :) ne, Mikky je naprosté zlatíčko. od té doby, co masírujeme bříško, dáváme pecičky- udělala jsem nový obal, přesypala jich jen část, aby to nebylo tak těžké, dávám mu pod to na půl přeloženou plenku, opakuji tak 3x, vždy po dvou minutkách- tak spí úplně dokonale. vzbudí se tak 4x za noc, dávám ho spát kolem deváté, tak poprvé kolem jedenácté, kdy si jdu lehnout já a Dave, tak to ho nakojím a pak spinká až do dvou, pak jej přebalím a znova pije. potom se budí tak kolem páté ráno, to je docela čilej, ale do hodinky znova usíná a spinká až do půl osmé. párkrát už se mi stalo, že vynechal nějakou "přestávku" a pak nechtěl spát přes den, ale nijak to nepočítám se stopkami v ruce, nechávám tomu volný průběh. Dave je v pohodě, většinou mi když kojím Mikkyho skočí pro čaj, nebo podá co je zrovna potřeba, pak zalehne a v okamžiku spí. to je úplně fantastické, já to tak neumím, občas nemůžu zpátky zabrat, tak si třeba čtu, nebo jdu koukat na televizi, a usnu až potom co se Mikky vzbudí napodruhé.

David je úplně dokonalý táta. tak krásně se stará, jestli máme vše, nebo jestli něco nepotřebuju. říká, že jsme to nejlepší, co ho mohlo potkat. ne, je vážně super, všechno zvládá, nejraději Mikkyho koupá a přebaluje, vůbec mu nepřijde, že je to práce pro "mamky" prostě přijde z práce a běží za Metíkem nebo za mnou a hned se vyptává co bylo. je hrozně pozorný, občas mám pocit, že kdybych tu nebyla, vůbec nic by se nestalo, protože by si kluci vystačili úplně sami. dave říká, že by nejraději začal pracovat na dalším :) zrovna teď má Meta a chodí s ním po domě, nahoru a dolů po schodech- to je lepší uspávadlo než kočárek :D

na olympiádu Dave lístky má, já jsem ale odmítla jít, bez Mikkyho nedám ani ránu a aby jel také, na to je moc malý a nikdy nevíš, co se v davu může stát... tak se domluvil s přáteli a půjdou sami. fotit to nebude, není tam oficiálně, hlavně už to má jako koníček, nemá rád, takové to že něco MUSÍ vyfotit, někdy vyfotí třeba sto fotek a někdy an i jendu. prostě jak ho to chytne...

dneska je tady tak strašně ošklivo! prší, je pod mrakem, zima.... já chci léto! nejhorší je, že nemůžem ani ven, protože by mi malej mohl nastydnout, vysloveně počasí na to sedět doma. ááá, malej právě usnul (signalizuje David) a mám tě od něho moc pozdravovat, že ti přeje hodně štěstí, aby vše dobře dopadlo.

Uživatelka Baby...

Ahoj, to máš pravdu, už ho nedoběhnu, Fíla chodí hrozně rychle, vždycky vykročí a už letí.. a s tím břichem to fakt nejde. Dneska se zase měnil tlak a po ránu se mi motala pěkně hlava, ale po obědě už to je lepší, musel uvařit Michal..V pátek byla zase kontrola, ale celkem nic, jen jsme tam docela dlouho čekali, už bych taky ráda měla mimčo venku, sice vím, že to taky nebude snadný, ale s tímhle tělem už toho moc nejde :). Jo před dvěma měsícema jsem taky ještě byla akční, teď už je to takové mletí z posledního..
Jo, fotit sport je asi pěkný, i děti takhle v pohybu jsou moc hezký fotky. To vlastně možná teď může fotit i na olympiádě?
A co Mikky? Jak Ti v noci spí? Máš tam ještě rodiče? A spí Dave taky u vás? Michal nás opustil a spí vedle a doteď se nevrátil do ložnice, ale teď dostane Fílu :). Většinou už spí celou noc, ale trochu teď blbne při usínání, chce jen mě, a hrozně dlouho se mrská než usne..
Tak se měj pěkně, doprala pračka, tak se jdu na to podívat :) papa

Uživatelka Baby...

Verusko nevim jak se na to rajce leze tak snad vas uvidim na zivo,ja na net
moc nechodim vsechen cas venuji skole,opatruj maleho a ozvi se na kavco

Uživatelka Baby...

ahoj, tak se pěkně vyspinkej :) téda, ty jsou také moc pěkný... na úplně poslední je k sežrání!!! a jak tam Fíla chodí, úplně s přehledem :) vsadím se, že máš co dělat, aby jsi ho doběhla... moc ti to tam sluší, bříško máš taky pěkný, to se divím, že se ti ještě chce někam chodit... :D

no, teď už to má jen jako koníček, ale když jsme se potkali, fotil profesionálně. ale hlavně se zaměřoval na sport. někdo se zaměřuje na kytičky, brouky, no a on fotil nejraději fotbal. takže máme doma přehlídku fotek, prostě cizí chlapi na zdi :) ale je to docela pěkné, už jsem si na to zvykla. Dave říká, že je daleko těžší zachytit někoho v pohybu, což má asi pravdu, ale já nevyfotím skoro nic, ani kdyby to měl být šutr uprostřed pole :) většinou je to naprosto nepoužitelný, protože to stihnu rozmazat, nebo mám ten foťák blbě nastavenej :D

já jsem ty poslední dny před porodem byla celkem akční, ale tak to bylo téměř dva měsíce před termínem. když to vezmu zpětně, tak mám docela radost, že je Mikky nedonošeňátko, protože nosit ho ještě o dva měsíce dýl, to bych nezvládla :) fakt tě obdivuju, protože starat se o dalšího prťouska bych nezvládla. byla jsem ráda, když jsem uvařila véču.

tak pa, měj se hezky, já už musím, Mikky se vzbudil, mám asi hladík...

Uživatelka Baby...

Ahojda, jo tak Dave je fotograf? Tak proto to máte tak hezky nafoceno :), manžel taky fotí rád, ale teď zrovna na výletě si špatně nastavil ISO a moc to nevyšlo. Byla s náma ale kamarádka s rodinou, ona fotí moc pěkně, tak tady posílám fotky, jsou tam i oni, mají 3 děti a moc pěkně vychované :) http://irena.mystik.cz/fotky/20120603/. Fíla teplotu nemá, ale je od těch zubů někdy nevrlý, pořád něco okusuje, tak je to jasný, že to je tím. S tím Motolem to není zase tak hrozné, po tom 21. se rodí jinde na patře, ale ne úplně jinde..Jen je ještě vždycky předem nutné zajít do kartotéky pro kartu, tak to je docela už náročné před tím porodem, když už člověk sotva chodí a ještě to někde hledá..Byla jsem dneska u kadeřnice, abych neměla po porodu moc dlouhé vlasy, pak bych se nemusela hned tak dostat zase..Tak si jdu chvilku lehnout, Filda taky spinká :). Tak papa

Uživatelka Baby...

Muj maly uz radi jak cerna ruka,uz je videt ze je mu dobre laskone..
tady v Uk hlasi dest a dest slunce opet v nedohlednu,ja chodim s
malym do otevreneho bazenu a zavreneho pool kousek od Chigwell
zacla sem tam chodit
hned po sestinedeli,davam tam maleho 1*tydne na hodku do jesli babicky
daleko tak se clovek musi zaridit kdy planujes Prahu?Mi v lete a v lednu na mesic
Bibe hladky porod a pohlad brisko strasne to leti........

Uživatelka Baby...

on to až na tu poslední fotku fotil Dave, a jelikož je skoro-profesionál, tak by bylo blbý, kdyby byly třeba mázlý :) ale děkuju. máme doma už zarámovaný černobílý na zdi, jak Mikky spinká a čučí do foťáku. ono je tam napsané, že je to krátce po narození, ale ta fotka je stará asi 4 dny. ta s tátou je asi týden. jestli se mi to povede, ještě nějaké přidám, ale nějak se mi to zasekává... taky něco pošli zase, Fíla je kouzelnej. vážně? má teplotku? to je smutné, hlavně aby to v pohodě přečkal a měl to brzy za sebou. rozumím, také jsem byla docela na měko, točila se mi hlava, z toho jak jsem byla šťastná. to je jako šílené! já jsem četla na internetu nějaký článek, kde se ruší porodnice! prý v Rokycanech a ještě někde. psali tam, že to bude super, až na silnici umře matka i s dítětem... navíc je prý ta nemocnice nově zrekonstruovaná, takže to vypadá, že má někdo pěknou provizi za to, že ji zavřou a poté pod cenou prodají nějaké soukromé společnosti třeba na plastiku... to je úplně nepochopitelné! ale neboj, to zvládnete hezky v pohodě. Fíla bude hezky u rodičů a vy dojedete v pohodě, chvilku si pobudeš na sále a potom budeš držet nádherné miminko! držím ti palce!! :) pozdravuj broučky, já jdu s tím svým na procházku, náležitě si užívat závistivé pohledy, že mám tak pěkné mimčo :D

Uživatelka Baby...

Ahoj Viky, fotečky máte moc hezké, jsou jak z reklamy :). Mikky je slaďoučkej, i mi připadá větší, než jsem si myslela..
Ten termín mám až 27.6., ten podle UTZ, 19.6. mám podle MS, takže se uvidí. Už jsem byla na první poradně v Motole a říkali, že když už jsem jednou porodila normálně dítě přes 4kg, tak už to půjde i podruhé a zatím se jim tak pohmatem nezdá až tak velký. Ale to ani minule se jim tak nějak nezdálo. Navíc 21.6. je tam odstávka porodního sálu, a pak se rodí jinde, docela bych ráda do té doby, protože to už vím, kam máme jít. Docela často mi bříško tvrdne a jsem taková úplně lenivá, rozhodně cítím jak se to blíží víc než minule. Taky se trošku bojím, aby to nebylo moc rychlé a nerodila jsem nakonec někde v autě.
Fíla má teď pořád potíže se zubama, najednou mu nějak vyráží jeden za druhým, snad už mu začaly růst i špičáky, pořád slintá :). Začal zase líp spát po obědě, tak za to jsem ráda.
Vlastně už máte s Mikkym za sebou celý měsíc, to to utíká :). Tak přeju, ať vám pěkně prospívá a vytvoříte si nějaký domácí režim.
Jo a po porodu jsem dost minule brečela, ale jako radostí a dojetím, že jsme to zvládli :). Tak papa

Uživatelka Baby...

ahojte, dala jsem nějaké fotky- 4, na rajče, takže jestli chcete, tak jsou v albu Malý Mikky a já jsem uživatel Viky-Dave-Mikky. dala bych jich tam víc, ale mám strach, že je někdo stáhne, a použije k nekalým účelům :) moc děkuji za ty rady, Metík vypadá, že se mu ulevilo, každopádně pláče trošku méně. mně už je taky líp, takže se začínám zapojovat do normálního chodu domácnosti. to mě mrzí, yoga, že jste tak nemocní, ale určitě se z tohbo vylížete, až začne být tepleji. bibo, jak se ti daří? měla jsem původně rodit až někdy za 14 dní, a ty to máš také teď někdy, že? držím ti palečky, brzy se ozvy a napiš co je nového a jak se máš. pozdravuj Filípka a mimi

Uživatelka Baby...

Tak at se das brzy do kupy,mi se mame s malym super az na to
ze od brezna si tu predavame nemoci .....naky blby rok.....ja to nakonec
chytla ted od maleho takze slunicko na tom byl tak,ze se nemohl ani
plazit jen mi lezel v naruci ci spal...ale hned jak se dame do kupy zase zacnem
nase aktivity...byt nemocny je opruz tak at se mate co nejlepe

Uživatelka Baby...

to si presne nepamatuju, jak se ty pecicky dlouho hraly, ale nejak to vyzkousej, takova telova teplota a pripadne pod to nejakou plinu, at ho to nepali.. My mame ten pytlik docela maly, ale on byl Fila porizek.. Taky jak pises o tom koupani, tak to vlastne taky pomaha, ta tepla vodicka, ja pouzivala ten kyblik Tummy Tub a to pry pomaha, ze tam to dite ma tak skrceny nozky, ale Mikky je na to asi jeste malickej, ja si to troufla az po sestinedeli, ze jsem se nebala, ze mu spadne hlavicka nejak. Taky masirovat brisko a drzet nozicky tak skrcene, to zklidnuje a i se muze vyprdet :).
Vidis, byt najednou rodic je uzasne, ze? Me manzel taky delal radost, kdyz byl s malym a je s nim porad moc rad :). Na Marečka se těším, hlavně si neumím představit něco jinak než s Fílou, ale to bude právě ono :). Tak brzo se uzdrav a dej pripadne nakam nejakou fotku :) papa

Uživatelka Baby...

aha, tak to mě mrzí, neboj, to bude v pohodě, třeba jen nějaká
střevní chčipka, nebo mu něco nesedlo... jojo, teplo docela bylo, no.

neboj, nějak to dopadne. všechno krásně zvládnete. no, s Fílou je to asi
docela záhul, já bych to asi nezvládala takhle dobře jako ty, nestarala
jsem se o nikoho a stejně jsem toho měla až nad hlavu. no, to s těmi prdíky
je docela dost možné, máme takovou mastičku, kterou mu mažu bříško.
pytlík s peckami máme doma také, dokonce jsme ho nenechali v Praze :)
na kolik mu to mám dát abych ho nespálila? má tu pokožku tak jemňounkou...
na půl minuty? zdá se mi, že minuta by na něho byla moc. já jsem si teda
vždycky dávala minutu a půl, použávám to na ucpané čelní dutiny nebo
jsem to měla na menstruační bolesti. a nebude to na něj moc těžké?
aby ho to na to bříško netlačilo... ale děkuju za rady, takhle to použít
by mě nenapadlo, a čajík také zkusím.

ne, jizva je v pořádku, jen když kýchnu, tak v tom škubne.
já mám nějaký bacil v krku, vůbec netuším, kde jsem to mohla
chytnout. ale vzhladem k tomu, že je Mikky malinkatej, tak
nemám antibiotika. nosím roušku, abych to na něho neprskla
a hrozně mi teče z nosu. a kýchám. a jsem unavená. prostě
jako chřipka, ale zkomplikovaná prckem.

asi v deset jsem Meta kojila a pak jsem si ho dala na bříško, ležela
jsem na zádech a měla jsem jeho hlavičku na prsou. to bylo
dokonalý! jsem MÁMA!!! to mi běželo hlavou. fakt bezva pocit :)
je to naprosto úchvatný! malej se hrozně rád cachtá, když ho myju,
je strašlivě hodnej, ale jakmile ho vyndám z vody, tak začne hrozně
plakat. nevím, jestli je to tím, že když byl v bříšku, taky byl ve
"vodě". třeba z něj jednou bude potápěč :)

taky jsem nachytala Davea, jak stál nad košíkem, ve kterým malej usínal
a povídal mu takový děsně roztomilý věci. je to fakt super mít doma
takovýho prcka. docela nás to změnilo, to můžu říct už teď :)

tak hodně štěstí, máš to za pár, že? těšíš se? hodně štěstí, držím ti palce
a myslím na tebe. i na Fílu. pozdravuj ho. a odpočívej.

Uživatelka Baby...

Ahojda, já jsem pořád celá, teď jsem začala 37tt a v pátek máme první kontrolu v Motole.. no jsem zvědavá, jestli udělají UTZ kvůli velikosti nebo to nechají být..Jsem už skoro pořád u mamky, jen na víkend doma s manželem, už bych to s Fílou vůbec nezvládla sama..On je celkem hodný, ale pořád se s ním musí něco dělat a taky pořád se pro něco ohýbat, tak to už je moc. Cítím se docela dobře, už bych to na jednu stranu docela chtěla mít taky za sebou..Je to taková nejistota, kde zrovna budeme, kde bude Fíla, jak rychlý to bude, půjde to líp než minule..a tak. Ale nějak vynervovaná zase nejsem, ono to prostě nějak dopadne :). To máš štěstí, že se o Tebe starají, nabírej sílu, budeš ji pak potřebovat. Možná má Mikky prdíky, když tak brečí, Fíla na to netrpěl až tak, ale dávala jsem mu na bříško takový pytlík s nahřátými peckami třešní a taky pak nějaké ty laktobacily jsem sama brala a fenyklový čaj. Tak se dávej dohromady, máš nějaké komplikace kvůli tomu řezu? Papa E.

Uživatelka Baby...

Verusko drz se,mit tu mamku je super na jak dlouho tu sou,ale je to
velka zmena,kdyz
pak odjedou,mi chodime na open bazen s malym jak tu byli vedra,
ale dnes mi 5*zvracel,s detmi jsou radosti ale i starosti,az se das do
kupy uzivej uzlika a ozvi se az vam bude lepe drzim pesti.....

Uživatelka Baby...

ahoj, tak jak se cítíš? jak ti je? co malej, zlobí? lochneska?
teda, kdyby tě slyšelo! :D
my jsme už konečně doma, malej se z toho už vylízal :)
už jsou u nás naši, moje mamka je úplně úžasná, mám nějaké komplikace,
ale ona mi se vším pomáhá. musím říct, že jsem si Mikkyho ještě moc
neužila :) sice pořád pláče, ale neustále je u něj někdo jiný. všichni mi
ohromně pomáhají, nevím, co budu dělatm, až tu nebudou :)
tak ať vše dobře dopadne, držím palečky!

Uživatelka Baby...

Ahojky, dneska jsem byla na monitoru a malej tam pěkně řádil, takže to teda nakonec moc spojitý graf nedalo :). Už teď tam tak jezdí nožkama, že to vypadá jak lochneska, je to fakt hodně vidět. Michalovi se už taky zdá bříško hodně velký, pošťák mi včera říkal, že jsem spolkla meloun :). Tu žloutenku měl Fíla taky, ale vlastně po jedný noci v tom "solárku" to bylo dobrý. A už vás pustili? Já taky už chtěla domů, pustili mě teda za 3 dny, ale ten nemocniční řád už mě štval. Teď si ale říkám, že si tam možná odpočnu, ale nevím..To je fajn, že přijedou vaši, máma mi minule po porodu vařila, to jsem nějak vůbec nestíhala..Tak držím palce, ať přejezd domů dobře zvládnete. papa

Uživatelka Baby...

tak pis z ceho to mas nejlip...vsak jedu az za 2mesice!!!vsak taky urcite pojedes
na nastevu az se z uzlikem zabydlite,ja jela do Prahy prvne az v jeho 6mesicich!!
Sem tu uz dlouho tak mi Praha zase tak nechybi ale zacatky byli tezke to ano.
Ja jezdim 2*rocne to je az nad hlavu,ale jezdim na mesic takze si nemuzu ztezovat.
Navic je to letadlem jen hodku a pul jedna kocka jezdi s prckem kazde 2mesice
na 10dni takze moznosti sou,uzivej slunicko a pis kdy muzes.....

Uživatelka Baby...

já telefon věčně někde zapomínám, nosím u sebe
tablet a píšu maily :) takže to mám naopak. já ti tak
závidím, že jedeš do Prahy... také bych chtěla... zatím čau

Uživatelka Baby...

Ahojky na bbaby we jim to obcas blbne tak kratsi radky jsou super,
a v ktere si nemocnici?Ja byla v Harlow koukam ze uz jsi v nemocnici
pres tyden,oni to tu maji pod kontrolou o male uzlicky se opravdu staraji,
chodi pak i domu,mne mamka a braskove prijeli po sestinedeli,ale ja byla
v nemocnici jen 2vecery,maly zloutenku nemel a porod byl na termin,
ja mu koupila tokouvou tu sedacku z mother care bouncle sedel na ni
do 7mesice byla sem mesic v Cz mezi jeho 6-7mesicem a po navratu sem
se mi v 7,5mesici postavil sedel az v 9mesici stabilne ale od 8mesice stoji,ten
pul rok zezacatku je super,kam je posadis tam sou...ja jedu do Prahy 19.7na
3tydny a pak zase v lednu na mesic!!!!Jo jo urcite se pak sejdem v rijnu mi
konci skoal takze budu mit pak more casu,do prace chodim jen 2*tydne.pozdrav
a pohlad tve slunicko obcas sem pisni a az se zabydlite doma tak muzes psat pak
na muj mobil sms ja s malym sem pak zezactku na pocitac moc nemohla ale na
mobil to bylo super pri prochazkach .....opatruj se

Uživatelka Baby...

já myslela, že je to chyba na mém počítači...
s Mikym jde všechno skvěle, je to zlatíčko,
ale ne, návštěvy zatím žádné ohlášené nejsou,
zůstáváme v nemocnici, tak by to bylo
takové rozpačité, moc bychom se neužily.
zatím jsme se domluvily, že naši přijedou až
nás propustí, a budou u nás tak 14 dní, aby si malého užily.
ale táta i mamka už se na malého moc těší.
nedělám si iluze, jen co Miky trošku povyroste, určitě
bude řádit jako černá ruka :)
pozdravuj svého broučka, až bude trošku víc času, určitě
se někdy sejdeme a popovídáme si naživo.

Uživatelka Baby...

Ahojky Verusko,sem rada ze se ti dari a maleho si uzivas...a mate
nake nastevy z Cech co maji prijet uz v poradniku se na maly zazrak prijet podivat.
Pisi kratsi vety,ty konce nejdou cist.
Ty zacatky s malym uzlickem jsou uzasne,ten muj uz smejdi v zakazanem uzemi
a rehta se na cele kole.jiank tu hlasi dest do konce kvetna tak snad v cervnu
si uzijem slunce a ja vyrazim na otevreny bazen s malym zatim Aji

Uživatelka Baby...

ahojík, já jsem psala už včera, ale pak se mi vybil noťas a já to nestihla poslat.... děkuju, už se mi mlíko začíná dělat. naštěstí, ještě to nejsou žádné "hektolitry", ale dneska už Miky cucal :) docela jsem se nasmála. prý asi něco tuší! :D dokonalé... moc ho pozdravuj, máš kouzelné děcko. znova jsem koukala na ta fota. úžo, prostě bomba :) neboj, to zvládneš. všechno bude fajnové. teď už asi takové hice nemáte, ne? jinak malej má poporodní žloutenku, takže si nás tu asi ještě nechají. ale je to tu docela hezké, když třeba sestřičky zjistí, že nerozumím, snaží se mi to vysvětlit pomalu a srozumitelněji- třeba jinými slovy. nebudu ti nic nalhávat, prostě stále čekám češtinu a na příval anglických slov nejsem moc připravená :)

Mikyho si všichni oblíbily, říkají mu "zlatíčko nemocnice" je vážně děsně malinkatej. moc ti přeju, aby bylo vše v pořádku. bude, uvidíš. vyšetření máš na jedničku a kdyby přišel trošku dřív, tak se také nic nestane. nejsme ve středověku, dneska se dá vyřešit téměř všechno. tak pa, a ať je ti o něco lípěji.

Uživatelka Baby...

Věruško, to krmení stříkačkou se dělá tak, že mu strčíš do pusinky malíček a dráždíš mu to patro, on začne sát a pak se tam dá druhou rukou ta stříkačka a stříká se mlíko. Nás to učili v porodnici, než se mlíko spustí a taky Fíla ho musel dostávat, protože byl prej moc velkej a byl by to pro něj šok, že najednou po tom věčným jídle v břiše nemá nic..To zkoušení malíčkem se dělá i abys poznala, jestli má už zase hlad, zrovna jsem koukala na fotky malýho Fíly, jakej byl hned po narození a tam to bylo. S tím kojením jsem neměla problémy, prostě jsem ho přikládala a taky jsem si dala kojící čaj a to je myslím dobrá věc. Tak držím palce :)
Jinak Fíla byl v tu noc hodnej a je tu u našich vůbec hodnej, jak je tu víc lidí, tak nebrečí skoro nikdy a povídá i nějaký nový slova, třeba TAM. Včera mi hladil břicho, tak já myslím, že něco tuší :).
Za chvíli jdeme na obídek s manželem a pak nás odveze zase domů a příští týden zase jeden den si ho máma vezme a bude s ním spát a já sem pak dojedu na ten monitor.
Tak přeju, ať se to dobře hojí a vše se zdárně vyvíjí, papa z Prahy, kde je zase hic..

Uživatelka Baby...

áno, jizva se prý hojí rychle, ale ještě to trošku bolí, třeba když kýchnu, tak mám pocit, že jsem si to břicho roztrhla :) mám skoro strach, když ho mám u sebe, abych mu něco neudělala, je táááák roztomiloučkej, ale malinkatej. já zatím mléko nemám, včera Miky celý den brečal hlady. daly mi pro něj nějaký roztok ve stříkačce a já jsem nevěděla, jak mu to mám dát. říkala jsem si, že kdybych mu to tam stříkla, že se mi třeba udusí... tak jsem mu ji strčila do pusinky a on moje dilema vyřešil. udělal SLUCK a bylo myvalováno. normálně to vycuc a řval hlady dál.... prostě sací reflex má výbornej :)

Bibo, uvidíš, všechno bude fajn. i kdyby třeba jednu noc plakal, malý děti jsou hrozně přizpůsobivý. odpočinula sis alespoň? věřím, že ti bylo smutno... sice nevíš kam dřív skočit, ale potom máš hrozně času, že? držím ti palce ať ti také všechno dobře dopadne. lidí si nevšímej, prostě se usmívej :) pozdravuj ode mě Filípka. těší se na sourozence?

Uživatelka Baby...

Ahoj holky, Věruško moc gratuluju, no to byl teda fofr, tak malého asi vyndali císařem? No ale buďte rádi, že je na světě a nakonec to dobře dopadlo, když to byl takovej nervák..Ten je ale maličkej, fakt poloviční jak Fíla :), ale on to doroste a dožene :). Já měla dneska kontrolu a i monitor a vše je ok, ale doktorka říkala, že už to taky celkem může být kdykoli, protože s druhým dítětem to je rychlejší..Mám už asi megabřicho, lidi na mě docela koukaj..asi že jsem jinak hubená a takovej balon na břiše :). Fíla spal na zkoušku u našich a šlo to dobře, vůbec beze mě nebrečel..Ale já doma brečela, bylo tam tak bez něj ticho a nic se nedělo..
Tak se držte, držím palce, ať vše dobře jde!! Těším se, až zase napíšeš, papa

Uživatelka Baby...

Moc gratuluji Verusce13...
a kde jsi v nemocnici ja byla v Harlow...tak to jsi to mela akorat si doletela a malej je na svete ja jsem mela nake tuseni,ze asi porodis drive...kdybys potrebovala neco dokoupit tak nej je to pres internet www.mothercare.co.uk maji tam uplne vsecko..a dovezou i do 24h dom!!
napis mi kdykoli sms ty jsou rychlejsi ted budete mit srumec az vas pusti dumu....
povime si vse ustne opatrujse a zazrak
nevim jak si na tom s kojenim,ale v Uk te moc netlaci kdyz to nejde tak se tim moc
neztresuj spokojena maminka,spokojene miminko ja kojila 4dny a spoustu mych znamych
vubec,3-4mesicu tady sou vykon
jo holky s kg navic si nedelejte strach ja mela 14kg a do 3mesicu sem byla na sve vaze...
opatrujte briska uz se to vsem blizi

Uživatelka Baby...

ahoj Bibo, píšu z porodnice, protože už to mám za sebou.... prostě jsem s manželem seděla u snídaně a udělalo se mi špatně. měla jsem hrozný bolesti, tak mě Dave hodil do porodnice. tam mi řekli, že se miminko dusí, nebo já nevim, moc jsem je nevnímala, byla jsem hrozně rozrušená a moc jsem nerozuměla- ta doktorka hrozně drmolila :) a šla jsem rovnou na sál. jakékoliv přípravy byly úplně zbytečné :) malej přišel na svět 7.5. v 8:53. měřil 33cm, vážil 2,2 kg. je ták prťavoučkej!!! nechali si nás tady, ale je to tu bombový, dávají mi Mikyho téměř kdykoli chci. i přes ty nervy a úlek to teda nakonec dobře dopadlo a já i malej Michael Matthew jsme v pořádku. snad :)

Bibo, zvládni to, držím ti palce. to s Fílou se určitě nějak vyřeší. třeba žárlit vůbec nebude. nějak to zvládnete, určitě. netrap se, je zbytečné mít stres už teď, třeba bude všechno jinak. anebo si budete muset koupit větší postel, abyste se tam vlezli všichni :D anebo každýho kluka z jedný strany a manžela vystěhovat na gauč.

moc všem děkuju za rady, některé se mi hodily, jiné v závěru ne :) držím palečky a zase se brzy ozvu! jo a joga, určitě zajdem až mě pustí, už se těším, až tě poznám :)

Uživatelka Baby...

Ahoj holky pohodove porody Vam preji ja rodila loni 28.6 3dny po terminu takze presne vim o cem mluvite chci jen pozdravit Verusku 13 ja poslala par mailu a vse se mi vratilo,tak ti pisi rovnou mobil at dame v Londyne kavco...07949511803 bydlis prakticky par stanic metrema ja sem Loughton... jak pak si se zabydlela porody se vam priblizuji opatrujte briska a brzy tu bude vas zazrak muj mi tu smejdi a leze jak vojak....leti to jak voda uzivejte posledni tydny i kdyz pak to cekani je nekonecne..

Uživatelka Baby...

ahoj já mám kočárek firkon verano long a je super velká korba i sportak mám ho z Tuchlovic Batolátko a jsem moc spokojená mají velký a hlavně cenově dostupný snad vše mají tam velký výběr opravdu všeho a ochota to se hned tak nevidí zkus to Dáša

Uživatelka Baby...

Ahoj Viki, tak mám za sebou už i zubaře, než jsem se objednala, tak to trvalo a pak jsem na termín ještě měsíc čekala, tak už jsem se docela modlila, aby nic nebylo, a naštěstí dobrý. Jsem teda ráda, nebyla jsem tam od posledního těhotenství a to jsem mezitím kojila.
Tak alespoň, že tam máš nějaké kamarádky, ono pak se člověk rád vždycky s někým občas sejde, nebo se jde projít, my teď chodíme i na hřiště, Fíla si zatím úplně s dětma nehraje, ale přece jen na ně rád kouká. Díky, je to naše zlatíčko :), no jak bráchu přijme se trochu bojím, ale zase myslím, že je na nějaké žárlení ještě malý. Nejvíc myslím na to, jak vezme kojení, jestli mu to nebude vadit a pak je problém spaní, protože já s ním spím v posteli a on je na mě vlastně celou noc natulený. Tak to moc nevím, pak to malé dítě spí v postýlce, tam má i ten monitor dechu, ale na kojení si ho beru do postele a to nevím, jak bude, jestli bude Fíla s manželem..Ale Michal s ním tak neumí spát, když se Fíla v noci vzbudí, tak Michal se taky úplně probudí a nemůže pak spát..já to hned zaspím, ale to taky nebylo hned, to je cvik a únava :).

No a jinak nějak jsme tenhle týden asi přehnali cestu na chatu, jeli jsme tam jen na odpoledne na otočku, abychom viděli, jak to tam po zimě vypadá, ale jsem od té doby nějak utahaná, asi přece jen ty otřesy a dlouhý cesty už na mě nejsou. Taky jsem tam musela Fílu pořád v předklonu honit, aby někam nespadl, manžel musel chvíli rovnat dříví, co nám spadlo..I mi tak od té doby jakoby ne tuhne břicho, ale někdy cítím takové jakoby strnutí celé pánve, že se mi pak blbě jde..Měla jsem to nějak i minule myslím touhle dobou. Břicho už mi připadá hrozně veliké, myslela jsem, jak je fajn být těhotná v létě, ale ta vedra teď, to je teda zátěž a taky změny tlaku při bouřkách. Jsem skoro ráda, že se teď má zase ochladit..
V pondělí si Fílu vezmou naši a zkusí s ním máma spát, tak jsme zvědavá, doufám, že to půjde..JInak jsem teď ještě dostala nějakou práci, tak to dělám, když mám čas, naštěstí se Fílovi vrátilo spaní po obědě.
A jak teď trávíš čas? Máš už nakoupené všechny věcičky? Já si už raději zabalila do porodnice..

Tak papa a budu se zase těšit..

Uživatelka Baby...

ahoj Bibo! posílám pozdrav z Londýna. už jsme to tu nějak uspořádali, takže snad dobrý. také jsem se už sešla s bývalýma kamarádkama- není jich moc- jen 3, ale i to je fajn, abych tu nebyla tak sama. v poslední době jsme se moc nebavili, jednak nedostatkem času a jednak proto že jsem Anglii považovala za uzavřenou kapitolu, ale jsou fajn. Lara má navíc také teď bříško a doma už má 2 letou holčičku Elisabetku (vážně se to píše se s!), takže mi slíbila, že mě poinformuje...

páni, mrkla jsem na ty fota, ten je dokonalej!!!! je naprosto k sežrání. kdybych mohla, vzala bych si ho z fleku domů. prostě je úplně úžasnej. páni, toto je opravdový smysl života. porodit a vychovat děti. jo, ale i tobě to tam moc sluší.

to mě mrzí, že jsi tolik unavená, neboj, to bude dobrý! asi by bylo fajn, kdyby si tví rodiče Fílu vzali třeba na 3 dny, alespoň by sis pořádně odpočinula... chudák Fillípek, úplně mu rozumím, také bych měla strach. ti malí z toho nemají ještě tolik rozumu... nebojíš se, jak brášku přijme? jako jestli třeba nebude žárlit? a jak ti vlastně jinak je?

já jsem včera pekla cookies, napekla jsem jich asi 50- 3 velký plechy. dělám je normálně s čokoládou a kakaovým cukrem a i navrch dávám čokoládu- bílou a hořkou. no a jak tak stydly a já kolem nich tak chodila, řekla jsem si, že bych mohla ochutnat. a už to jelo. na Davea jich zbylo asi 16. tolik jsem jich za svůj život nesnědla snad ani dohromady :D ale moc mi chutnaly, musím se pochválit!

pozdravuj Fílu, je vážně moc roztomilej. a snaž se nějak uvolnit, uklidnit, odpočinout si. vím, že se mi to mluví, když nemám malé dítě, ale měla by ses teď soustředit hlavně na sebe a na miminko. tak zatím ahoj, mějte se krásně, brzy se ozvu :)

Uživatelka Baby...

Ahoj Viky, mám dneska po kontrole a vše je ok, malej se dokonce otočil hlavou dolů, ani jsem si to tak jistě nemyslela, i když jeden den se mi zdálo, že se nějak přetáčí..Jinak ho dneska paní dr. měřila a sice tu u rodičů nemám ten papír o Filípkovi, ale vážil tenkrát přes 1,8 kg a Mareček má 1,65, tak snad bude přeci jen menší :)
Jinak u nás stále pokračují boje se spaním Filípka, noc se celkem ustálila a to spí od 9 do 8, ale přes den vůbec nechce, přitom bez spaní taky nevydrží, tak nechce spát a je umrněnej, až konečně usne, včera až ve 3 třeba. Jsem u rodičů a nemám tu nahoře v bytě kočár, ale doma ho budu dávat pravidelně do kočárku na balkon a uhoupu ho, aby si zase zvykl, protože nejmíň do 2 let spát po obědě musí, jinak to není pro něj zdravý.
To se máte, že tam máte byt, ty úpravy třeba se zábranou nad schody stačí řešit až později, to mimi potřebuje hlavně postýlku, případně nějakej košík a mít vymyšlený, jak se bude koupat a pak mít někde přebalovák a jeho věcičky. My teda zatím máme v přebalováku Fílovy věci a já chci skříň, kam se to přestěhuje a komoda bude Marečka, ale pořád to nějak nepostupuje :).
V minulým těhotenství byl manžel takový pozornější, ale přesto, že toho teď mám daleko víc, tak má víc dojem, že to nějak zvládnu. dělá toho dost, ale stejně mám pocit, že si prostě nechává nějakou svou rezervu a nebere na to ohled, že já žádnou nemám. Bude s Tebou manžel u porodu? Michal minule byl a spíš než obdiv si z toho ale odnesl, že to byl stres a že mi to moc nešlo, sice bylo fajn, jak mi radil s dýcháním, ale mám pocit, že kdyby tam tentokrát nebyl ( třeba musel hlídat Fílu), že bych to taky přežila.
Můj hlavní pocit teď je, že bych potřebovala víc pomoci, ale Michal toho má hodně v práci a moje máma taky pořád nějak uhýbá, spíš mi hlídá třeba, když musím někam jít, ale že by přijela a pohlídala jen tak, abych si odpočinula, to moc ne. Ale zrovna tenhle týden jsem tu u rodičů, tak to si nemůžu stěžovat :). Jen je vidět, že Fíla na mě hrozně visí, třeba když jdu na záchod, hned je nejistej, tak snad by pomohlo, kdyby si ho naši prostě k sobě někdy vzali i beze mě..
Jo, napadlo mě, jestli se chceš podívat na Fílu, tak je tady https://plus.google.com/u/0/photos/102496369275667438542/albums/5722310237914927361/5729735569301952178
Tak přeju, ať se rychle zabydlíte, není to takhle před tím porodem asi nic příjemného, takováhle změna..
Papa

Uživatelka Baby...

no, nemáš to moc jednoduchý. obdivuju tě, že to takhle zvládáš. taky už toho mám "plný kecky." Filípkovi rozumím, včera mě přepadla úplně nehorázná chuť na koblihy, viděla jsem je u takový malý holčičky. a kdyby mi to nebylo blbý, snad bych jí je dokázala sníst, jakou jsem na ně měla v ten moment chuť.:D

hmmm, přípravy už vrcholí, už máme zbalené oblečení, moc jiných věcí s sebou nevezeme, byt tam máme zařízený z dob, kdy jsme tam žily. bude to sice chtít pár změn, protože máme poslední patro + podkroví, takže ke schodům nějakou tu zábranu, aby až se bude batolit, nespadl dolů, z manželovi kanceláře uděláme dětský pokoj atd., však on to nějak přežije :) svoje území ale hájil dlouho, to ti povím...

tak nějak se na tu cestu těším čím dál míň, ale už nejde couvnout...

a jak se máš vlastně ty? kromě toho, že moc nespíš a špatně se ti dýchá.- je mi to líto, soucítím s tebou.... jednu chvilku jsem si pohrávala s myšlenkou, jak by bylo fajn, kdyby děti rodily muži. ale když pak cítím, jak mě ten malej tvoreček kope, nebo jak to šimrá, nevzdala bych se toho ani na okamžik. ale myslím, že by nebylo od věci, aby si to ti muži někdy vyzkoušeli, jako jaké to je. aby cítily ranní nevolnosti, bolesti zad, problémy s dechem... oni by se na nás pak dívali úplně jinak. tím nechci říct, že o mě doma není náležitě pečováno:D můj muž je naprosto skvělej, a když si postesknu, že mám třeba na něco chuť, už letí do krámu...

no nic, já už musím. teď o sobě asi chvilku nedám vědět, bude to hektický, ale slibujum, že se zase ozvu co nejrychleji to půjde. pozdravuj ode mě Filípka, miminečíčko (dokonale sladkej výraz) a vlastně i samu sebe. já před tebou smekám. pa Viky

Uživatelka Baby...

Ahoj, ty Velikonoce Fíla zase tak moc neprožíval, on spíš zatím všechno shodí a pak strčí do pusy :), ale dostal čokoládičky a to on teda rád, jako my :). Když vidí někoho s čokoládou, tak za ním běží a ukazuje toto a chce taky..
Jinak se mu nějak rozhodilo spaní, usíná večer později, pak tedy spí celou noc, to je dobré, ale budí se brzo, nějak po 6, tak jsem z toho mrtvá..Navíc po obědě taky spí až později a neusíná tak dobře jako dřív..Tak jsem teď nějak utahaná a připadá mi, že je toho na mě moc. Bříško se nějak zvětšilo a taky už začal kopat víc a i se mi hůř dýchá, jak je už pod žebrama. No 30. týden, ono už je to dost..Vzpomněla jsem si, že minule jsem asi od 32tt pila maliník, docela mi to chutnalo a navíc to možná urychlilo porod, i když kdo ví, jak by to bylo bez něj.. Ale už ho zase mám doma.

No, venku začali řezat motorovkou a malej se samo vzbudil, tak já musím zase letět..Už asi se chystáte na cestu, že?

Papa

Uživatelka Baby...

ahoj :)
no, máš pravdu, v Anhglii moc slunejch dnů není, ale mně déšť moc nevadí, jenmusí být teplo. já mám ráda takové ty letní deště- ne bouřky, těch se bojím, ale deště, které osvěží vzduch a lépe se pak dýchá. hlavně když je teplo :)

já se teď moc nekoupu, mám strach, že bych se do té vany zapasovala a už by mě nikdo nevyndal, proto se raději sprchuji.

no, já teď filmy ani moc nevyhledávám, popravdě jsem ráda, když se dostanu do postele. v devět spím jako zabitá a to normálně chodím spát tak kolem té jedenácté. a v kíině jsme teď dlouho nebyli, nerada tam chodím, raděj si film přehraju přes videotéku. to je rychlejší, levnější a navíc doma, kde při tom můžu třeba žehlit.... ä z těch filmů (nebo co to je) co jsi psla ty, jsem neviděla ani jeden :)))

i vy si užijte Velikonoce, pro malého to asi bude zážitek, že? pentličky, vajíčka, čokoládičky... jako malá jsem se na toto období moc těšila :) takže pěkné svátky.

PS: a s tou nutelou to vůbec není špatný nápad. taky do ní jdu :D

Uživatelka Baby...

Ahoj, s tím počasím je to dneska lepší, odpoledne půjdeme ven..ale doma máme ústřední topení a když jsou teploty venku kolem 15, tak to nekdy vypadne a to se zrovna stalo a v noci byla pěkná zima, Fíla se na mě tiskl a lezl mi pod peřinu (jinak má takovej spací pytlík a to mu stačí). No a celé Velikonoce to má být špatné..Ještě bych chtěla před porodem tak týden být na chatě, máme ji v Jizerkách, ale zatím je tam sníh, tak to zase nemusím, k chatě se pak hrozně brodíme, je trochu stranou..a s věcma a břichem a Fílou mě to teda neláká..No, v Anglii asi moc hezkách dnů není, co?
S tím oblečením jsem to taky už zandala, i fusak zimní, ale máme teď takové přechodné, tak to zimní už nevynám..
Se zády je pravda, že stání někde na tvrdém je nepříjemné, ale jinak to musím zaklepat, že mě nebolí, i když musím občas nosit Fílu a dost ho zvedat, třeba do židličky na jídlo, nebo taky se mi zasekne někde a nechce třeba do výtahu, tak ho přenáším..No ale nejhorší je ho koupat ve vaně a tak se k němu nahýbat, to když je doma, tak dělá manžel, ale někdy musím..Sama se taky z vany zvedám hůř, ale ještě to teď jde..
A emoce, tak to už asi od prvního těhotenství mám tak, že na horory nemám nervy a ani na nějaké zprávy, třeba o únosu dítěte. Ono ani nemám moc čas se na něco moc dívat, večer uspáváme a pak jsem spíš na počítači a odpoledne, když Fíla spí, tak taky. Ale v minulém těhotenství jsem se docela koukala na konci na nějaké zamilované filmy (třeba v posledním týdnu si vzpomínám na Milence Lady Chatterleyové a pak těsně před porodem na Away We Go, to je to rodičovství). Takže takové uklidňující věci a to mě dojímalo..
Tak si jdu dát asi Nutellu, se měj krásně a hezké Velikonoce :) pa

Uživatelka Baby...

no, stejně si myslím, že jsem obrovská :) víš, já moc maso nemusím, jím jen ryby a kuřecí, ale čokoládu mám také neustále po ruce. tuhle jsem dostala obrovskou chuť na burákové máslo. tak jsem šla, sklenici si ho koupila, vzala jsem lžičku a bez pečiva, jen tak jsem ji snědla za jeden večer u televize :)

Edith je náhodou pěkné jméno! podle mě je hezké každé jméno když se říká s láskou. já jsem jeden čas naše proklínala Věrku, vůbec se mi to nelíbilo... proč ne třeba Veronika, to je podobné. ale tak nějak jsem si zvykla, přátelé mi stejně většinou říkají Viky, takže to neřeším. já bych tvé jméno za svobodna asi také skomolila, německy jsem se nikdy neučila, vždy jsem byla toho názoru, že němčinu potřebuji jen v drogerii DM, jinde že se domluvím buď anglicky, nebo francouzsky. také jsem byla přes půl roku v rusku, takže se domluvím, ale moc valné to stále není.:)

jinak dnes jsme byli u paní doktorky a můžeme bezpečně odjet. vše je v pořádku. ale nechci to nějak odkládat, ještě bych si to mohla rozmyslet:) takže dovyřídíme narychlo nějaké resty a tak do 14 dnů asi poletíme.

no, mě ještě nikdo nekopal, tak to asi tak nějak víc prožívám :) páni, já už moc chci, aby bylo pěkně teplo. jen jsem uklidila zimní bundu, že se udělalo na pár dní pěkně, už jsem se do ní zase zpátky soukala. já chci sluníčko!!!!!!!! přeci jen, do trička se s břichem vleze daleko snáz než do tý bundy, která tak blbě škrtí :( ach jo, zařiďte mi aby bylo pěkně :)))

a co ty, jak se cítíš, občas je to pěkný zápřah na záda, nebolí? já třeba teď už nevydržím moc dlouho stát. po chvilce si musím sednout, ale to je asi normální. ale jinak si třeba myslím, že se mnou hormony moc změn neudělali. i když je pravda, že mě teď dokáže rozplakat každá kravina. tak třeba dřív jsem se smála u horrorů jako blázen a teď brečím u každé druhé komedie :) jak to máš ty? pozdravuj kluky, pa Věrka

Uživatelka Baby...

Věrko, tak to jsi ještě nepřibrala zase tak moc, v minulém těhotenství jsem touhle dobou měla už 9 kg nahoře, ale já jsem vyšší, mám 173 cm.
My máme docela takové zvláštní příjmení (Čonos), tak jsem nechtěla, aby zase to jméno k tomu bylo nějak taky zvláštní. Za svobodna jsem zase měla nezvyklé dlouhé německé příjmení a k tomu se jmenuju Edith, tak jsem si trochu připadala jako exot, to příjmení skoro nikdo ani dobře nevyslovil :). No ale měli jsme jako náhradní pro kluka ještě vymyšleno Erik, ale nějak mi to připadá trochu tvrdé a divná zrobnělina, ale Ricky třeba se mi docela líbí. Taky se mi líbí jména Daniel a David, jsou taky celkem mezinárodní, ale my máme známé těch jmen a to je pak takové zvláštní..
Máš chutě na olivy? A ještě na něco? Já mám dost chutě na maso a i na vinnou klobásu a nějaké uzeniny, to je stejné jako minule..A taky na čokoládu a to kakao, to mi pomáhá večer na pálení žáhy..
S kopáním mi to teď pořád nepřipadá tak moc, protože si pamatuju, jak kopal nakonec Fíla a on kopal do žeber..tenhle malej má zatím nahoře hlavičku, tak ta žebra netrpí..
Tak uvidíš, co k tomu řekne doktor, pak napiš :)

Pa a hezkou neděli!

Stránky

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené