Nepřijdu o miminko?

VÁŠ DOTAZ Jsem v 6. tt a objevilo se u mne slabounké špinění. Výtok má béžovou barvu a přišla jsem na to večer při otření toaletním papírem. Na druhý den bylo vše v pořádku, jenom mě bolelo v kříži a v podbřišku jsem měla celý den menší tlak. Další zašpinění jsem objevila další den ráno. V podbřišku už mě to nebolí, ale bolest zad přetrvává. Vše jsem sdělila lékařce, a ta mi zvýšila dávku Utrogestanu. Prosím o radu, zda jde o potrat nebo nikoli. Děkuji, Jana
foto: istock.com

Názor odborníka:

Bez ultrazvukového nálezu se nemohu vyjádřit k tomu, zda jde o potrat. Ultrazvuk vám jistě paní doktorka udělala a předpokládám, že je vše v pořádku.

Vaše těhotenství správně podpořila větší dávkou Utrogestanu. Špinění je na začátku těhotenství časté a neznamená to, že těhotenství dopadne špatně, jen je považováno za rizikovější.


Odpověděla gynekoložka:
MUDr. Radka Gregorová
www.ld.cz

Komentáře k článku
Počet komentářů: 2
Obrázek uživatele Janca
Janca

Dobrý den, jsem ve 25tt. Nečekaně se u mě objevil nazelenalý výtok, spíš připomíná konzistenci pasty. Chtěla jsem se zeptat jestli se to stává, nebo je nějaké ohrožení miminka. Výsledky uz a genetiky jsou v pořádku. Jsem taková nesvá. Hrozí mi potrat? Děkuji Jana.

Obrázek uživatele Uživatelka Babyweb.cz
Uživatelka Baby...

Ahoj Jano,já mám stejnou zkušenost.Respektive dvě.Před dvěmi lety,jsem otěhotněla a cca v 6-7tt jsem začala slabě krvácet.Bohužel v tomto případě o potrat šlo.Před 8 měsíci jsem otěhotněla znovu a asi v té samé době se u mě oběvilo to samé špinění jako teď u tebe.Pochopitělně jsem se taky vyděsila a hned utíkalaklékařce.Ta mě vyšetřila a řekla,že vypadá vše v pořádku,ale pro jistotu mě nechala doma na riziku.Asi po týdnu se špinění objevilo zas.Lékařka mi vysvětlila,že to může být i tím,ža přibližně v tu dobu bych měla mít normálně měsíčky a že se někdy špinění objeví.Noa od té doby se nic neobjevilo:-)jen občasné pobolívání v podřišku.Byloto jako slabá bolest při menses.Určitě si zbytečně do předu nezoufej:-)My hezky rosteme a porod máme už za pár:-)Budu držet palečky.

Komentáře mohou vkládat pouze registrované a přihlášené uživatelky. Zaregistrujte se nebo se přihlaste.

Naposledy navštívené