kravské mléko

Tradiční cukroví netradičně

Vyzkoušejte několik tipů na zdravější variantu tradičních vánočních cukrovinek. Klidně můžete podlehnout pokušení a nezůstat jen u pár kousků. A co je důležité: v žádném případě nerezignujeme na báječnou chuť. Navíc pečení představuje spoustu... Celý článek »

Jídelníček našich nejmenších

Vyvážený jídelníček je pro zdravý růst a vývoj miminka klíčový. Zatímco po narození miminku úplně postačí mateřské mléko, které pokryje jeho veškeré potřeby, od 6. měsíce je vhodné začít s přikrmováním. Kdy a co do jídelníčku děťátka zařadit, se... Celý článek »

Pravda o tvarohu aneb Vyvracíme mýty

Ačkoliv tvaroh patří mezi tradiční mléčné výrobky a už od nepaměti má v našem jídelníčku své opodstatněné místo, přesto ho provází řada mýtů. V článku se dozvíte, co pravda je a co nikoliv.  Celý článek »

Nemléčné příkrmy

Dítě má za sebou první půlrok života a začíná být mnohem šikovnější. Zcela zřetelně umí dát najevo, co mu chutná a co ne. Kdy začít s příkrmy, jaké budou dítě nejlépe prospívat? Celý článek »

Dětský příkrmový kalendář

Kdy začít s příkrmy, s kterými potravinami je nelepší startovat, jak při jejich zavádění postupovat? Otázky, které řeší každá novopečená maminka. Ve spolupráci s pediatrem MUDr. Gregorou jsme vypracovali přehledný příkrmový kalendář, který... Celý článek »

Mýty a pověry o kojení

Připadá vám někdy, že z kojení se stala už skoro samostatná věda? Zřejmě i proto o něm kolují mýty a pověry. Možná jste také někdy slyšeli výroky typu: Když kojím, nemohu otěhotnět. Moje miminko bude moc tlusté, budu-li kojit často. Kojení mi... Celý článek »

Atopický ekzém si dělá, co chce

Atopický ekzém je svědivé kožní onemocnění s významným podílem dědičnosti. Bývá spojen s rodinným výskytem astmatu nebo senné rýmy. Dědičný sklon k těmto nemocem se nazývá atopie. Konstitučně bývá přítomna suchá, chladná, olupující se kůže, na... Celý článek »

Děti a kravské mléko? Ano, ale…

Zatímco část rodičů se snaží dávat dětem až do tří let věku pouze kojenecká nebo batolecí mléka, jiní už od prvních narozenin zařazují obyčejné kravské mléko. Jaký postup doporučují lékaři? S přibývajícím věkem dětí se navíc objevuje otázka,... Celý článek »

Jak zvýšit šance na otěhotnění

Abychom měli šanci počít miminko, je třeba, aby byl náš organismus v pořádku. A aby nám organismus dokonale pracoval, potřebuje čas od času celkovou regeneraci a očištění. Jaro je na to ideální doba, protože se tělo potřebuje zbavit škodlivin... Celý článek »

Budu umět pečovat o své miminko?

Každé budoucí mamince prolétne hlavou myšlenka, jestli zvládne péči o svůj poklad, který si přivezla z porodnice. Tam je s radou a pomocí k dispozici dětská sestra 24 hodin denně. Teprve po návratu domů čekají na maminku i tatínka nové rituály. Celý článek »

Z poradny nutriční terapeutky (9)

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Jakým cukrem sladit dítěti – hroznovým, třtinovým nebo žádným? A po jakém jogurtu sáhnout? Je na vině obézního dítěte obezita rodičů nebo jejich přístup? To jsou jen některé z otázek, na něž dnes odpoví nutriční poradkyně... Celý článek »

Z poradny nutriční terapeutky (3)

MAMI, POMOC, JÁ TLOUSTNU! Pitný režim a mléko, šunka a ryby v jídelníčku malých dětí – nutriční terapeutka Alena Strosserová, která připravuje zdravé jídelníčky pro obézní Terezku z našeho projektu, zodpovídá další dotazy. Celý článek »

Rybí maso do jídelníčku dětí patří

Je známo, že zvláště v přímořských zemích rodiče ryby do výživy svých dětí zařazují velmi brzo, v podstatě jako jeden z prvních masozeleninových příkrmů – kolem 6. – 7. měsíce věku dítěte. U nás panovala donedávna značná zdrženlivost v zařazení... Celý článek »

Jaké druhy potravin jsou pro děti vhodné?

Správná výživa dětí často trápí nejednu maminku. Dostává můj brouček k jídlu to, co opravdu potřebuje? Od kdy mám začít s přikrmováním? A je správné, když do jídelníčku zařadím jogurty, pečivo a čerstvé ovoce? Nejen na tyhle otázky se pokusíme v... Celý článek »

Sójové nápoje s příchutí od ALPRO SOYA

Také jste se již naladili na letní vlnu? Ozvláštněte si slunné dny a vyzkoušejte sójové nápoje Alpro soya s příchutí čokolády a vanilky. Ke zdravotním benefitům těchto produktů se přidá také lahodná chuť, která Vás jistě upoutá. Ať už máte rádi... Celý článek »

Jak zvládnout alergický šok

Rozkvetlá zahrada vypadala idylicky. Ale jen do té chvíle, než ženu, která ji uklízela, bodla včela. Během několika vteřin zbledla a udělalo se jí zle. Včelí bodnutí u ní odstartovalo alergický šok.  Celý článek »

Atopický ekzém a výživa

Hanka má osmiměsíčního syna, kterému před dvěma měsíci diagnostikovali mírnou formu atopické dermatitidy (měl sušší kůžičku a občas pupínek na líčku). Hanka malého stále kojí a paní doktorka jí doporučila relativně přísnou dietu... Celý článek »

Co dokáže alergie

Patříme k vyspělým státům? Jistě. Alespoň podle počtu alergiků. V České republice podobně jako v dalších vyspělých státech trpí přibližně každý pátý občan nějakou formou alergického onemocnění. Celý článek »

Alergie na bílkoviny kravského mléka

Zjistili jste, že váš kojenec trpí alergií na bílkovinu živočišného mléka? To dnes není nic výjimečného. Alergie na bílkoviny kravského mléka je pravděpodobně nejčastější alergií evropské populace. Bílkoviny kravského mléka (BKM) mohou totiž... Celý článek »

Miminko

Miminko přichází na svět vybaveno základními reflexy, které jsou nezbytné k přežití: dýchání, sání, polykání, kromě toho ještě disponuje pohybovým a úchopovým reflexem nebo lekavostí. Sledujeme-li vývoj miminka měsíc po měsíci, nestačíme žasnout,... Celý článek »

Stránky

Nejnovější články

Naposledy navštívené