mateřská dovolená

Tříměsíční belgická mateřská

GÁBINA ZDRAVÍ Z BELGIE Jelikož docela často dostávám dotazy typu: „Ty ještě nejsi na mateřské?“ dovoluji si napsat krátký článek, kde se vám budu snažit tu belgickou mateřskou trochu přiblížit. Celý článek »

34. týden s „čajovým rituálem“

ZUZANINO TĚHOTENSTVÍ Náš 34. týden probíhal překvapivě v klidu. Začala jsem ho „čajovým rituálem“ – koupila jsem si směs na snadnější porod s maliníkem. Není vůbec špatný, ale v zimních měsících bych si jej určitě dokázala vychutnat daleko víc. Celý článek »

Nemocná máma

BATOLE LIVE! ANITA Před časem mě dostihla letošní podivná zima-nezima a svými virovými drápy se mi zaryla do krku, průdušek, plic i nosohltanu. Zkrátka: totálně jsem odpadla! Za normálního stavu bych si prostě vzala volno v práci, virózu vyležela... Celý článek »

Jaká jsem matka?

Pro jedny ženy je mateřská dovolená ta nejhezčí část života a mateřství je zcela naplňuje, pro jiné je to období, které je třeba vydržet, aby se pak zase mohly naplno věnovat své kariéře. Je něco mezi tím? Jistě. Je mnoho i takových žen, které... Celý článek »

Bez mateřské a na stojáka

KLUB TĚHULEK! KLÁRA Dnes jsem celé dopoledne rozezlena. A to nemálo. Mé rozezlení má hned dvě příčiny. Tou první je nemožnost odejít od pondělí příštího týdne na mateřskou dovolenou. A tou druhou dnešní ignorace Pražanů v prostředcích hromadné... Celý článek »

Veselí sněhuláci

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Máme pro vás podrobný fotonávod na výrobu půvabných sněhuláků, jejichž autorkou je Marcela Černá: "Sněhuláček může sloužit jako dekorace na okno nebo na polici nebo také jako zarážka ke dveřím. Rozhodně svým... Celý článek »

Jak přežít nemocnici s bříškem?

VÁŠ PŘÍBĚH A je to tady! Moje druhé těhotenství nebude bez nervů! V 28. týdnu mě zaskočila nemilosrdná diagnóza: hrozí mi předčasný porod. Místo, abych se těšila z dalšího miminka a věnovala se dvouletému synkovi, balím do špitálu. Přes slzy ani... Celý článek »

„Výhody“ a „nevýhody“ dvojčátek

Pokaždé, když vyjdu se svými dvojčátky na procházku, potkám lidi, kteří mě litují, že mám dvojčátka: „Jéje, dvojčátka, to vám nezávidím, to musí být práce, já bych je brala jen tak na podívání a rychle vrátila". Anebo se najdou ti, kterým zazáří... Celý článek »

Jak neztratit sebevědomí na mateřské

Každá z nás, maminek, to dobře zná. Nadšení a těšení z těhotenství, okukování bříška, poplácávání po zádech, jaké jsme krásné a jak nám to sluší a dojatí známí, kteří se ptají, kdy a co čekáme, zvou nás na různá kafíčka a posezení....je pryč. Celý článek »

Svobodná matka

Obecně zažitý termín „svobodná matka“ se již příliš často neužívá a pomalu zaniká. Dnes již není neobvyklé, že s dítětem žije osaměle jeho otec, případně, že rodiče dítěte nejsou sezdáni. Zákon pracuje s termíny „osaměle žijící rodič“ (zákon již... Celý článek »

Kariéra nebo mateřství?

Mateřství je nejkrásnější věc v životě, která může ženu potkat. Mnoho žen pochopí teprve po porodu, že to miniaturní stvoření je ten pravý smysl života, který před tím stále hledaly. Honba za úspěchem, výsledky, kariéra, to vše jsou věci pomíjivé,... Celý článek »

Vše o těhotenství

Tělo ženy během těhotenství prochází velkými změnami, které mají zajistit zdárný průběh těhotenství a vývoj a růst plodu. Těhotenství není nemoc, a proto probíhá-li těhotenství fyziologicky, může žena dělat vše, na co se cítí. Jak otěhotnět... Celý článek »

Miminko

Miminko přichází na svět vybaveno základními reflexy, které jsou nezbytné k přežití: dýchání, sání, polykání, kromě toho ještě disponuje pohybovým a úchopovým reflexem nebo lekavostí. Sledujeme-li vývoj miminka měsíc po měsíci, nestačíme žasnout,... Celý článek »

Nejnovější články

Naposledy navštívené