Veselí sněhuláci

TVOŘENÍ A VYRÁBĚNÍ S DĚTMI Máme pro vás podrobný fotonávod na výrobu půvabných sněhuláků, jejichž autorkou je Marcela Černá: „Sněhuláček může sloužit jako dekorace na okno nebo na polici nebo také jako zarážka ke dveřím. Rozhodně svým optimistickým obličejem udělá radost dětem i dospělým.“

MATERIÁL A POMŮCKY

Plastová láhev od jogurtového nápoje, bílá ponožka, rýže nebo jiná náplň na zatížení láhve, nůžky, fleece na kulicha a šálu, obyčejné gumičky do vlasů, korálky na oči, knoflíčky, oranžový chlupatý drátek, tavná lepicí pistole.

POSTUP

Nejdříve nasypte rýži do plastové láhve – můžete si pomoci trychtýřem nebo třeba papírovým kornoutem.

Bílou ponožku natáhněte na plastovou láhev, pěkně ji vypněte a celý přečnívající konec zastrkejte do láhve. Nahoru můžete posadit původní víčko nebo zajistit gumičkou.

Z fleecu ustřihněte pruh látky, jehož délka bude odpovídat alespoň ½ výšky láhve a šíře obvodu láhve + cca 1,5 cm přesah. Pruh fleecu omotejte kolem láhve a asi 1 cm od okraje natáhněte gumičku. Spoj obou okrajů látek si nahoře můžete zajistit špendlíkem.

Okraj fleecu ohněte kolem gumičky a pak ještě jednou podehněte, aby vznikl okraj čepice.

Nahoře zajistěte další gumičkou, vznikne ozdobný střapec.

TIP

Pokud byste střapec vytvořili ještě před obtočením látky kolem láhve a celou čepici přehnuli z líce do rubu (střapec schovali dovnitř), můžete na vzniklou plošku přilepit bambulku.

Nyní si vyrobte šálu – ustřihněte tenčí pruh fleecu a na okrajích udělejte uzlíky nebo nastříhejte třásně.

Připravte si tavnou pistoli a pusťte se do lepení. Korálky i knoflíky můžete samozřejmě přišít, ale lepicí pistole vám práci usnadní. 🙂 Nalepte oči, knoflíky a nezapomeňte na nos – mrkvičku – z chlupatého drátku.

TIP

Drátek můžete buď jenom ustřihnout a nalepit, nebo kolem špejle či párátka obtočit spirálu, kterou si pak lépe vytvarujete do tvaru mrkvičky. Nakonec uvažte šálu. A je hotovo!


Seznamte se: MARCELA ČERNÁ alias MACKA

Maminku dvou dětí vždy bavilo tvoření všeho druhu. Chtěla být kadeřnicí, pak paní učitelkou, později novinářkou. Vystudovala Pedagogickou fakultu MU, pak její kroky vedly do několika nadnárodních společností, ve kterých pracovala více či méně ráda, ale rozhodně ne příliš kreativně. Až mateřská dovolená s sebou přinesla nové možnosti a nové obzory.

Marcela se nespecializuje na žádnou konkrétní techniku ani materiál, ráda zkouší všechno. Na co ale nikdy nedá dopustit a co je zřejmě její největší slabostí, to je patchwork.

„V neposlední řadě musím zmínit, že návody mohu připravovat jedině díky shovívavosti a podpoře svého manžela, který se skrývá za každou fotografií jako autor. Přála bych si, aby se vám návody a nápady, které pro vás připravujeme, líbily a aby vám přinesly spousty příjemných chvil strávených tvořením a spoustu krásných výrobků pro radost.“

Pokud se vám Macčiny výrobky líbí, navštivte také její stránky www.ateliermacka.cz nebo její profil na Facebooku, kde najdete další návody.

Autor fotografií: Jiří Černý

21.12.2012 9:58 | autor: Marcela Černá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist