7 vět, které potěší každou těhotnou

Čím větší bříško vaše těhotná kamarádka má, tím více dobře míněných rad dostane jak od svých kamarádek, tak známých. Jenže nevyžádaných. Přitom ona by chtěla slyšet něco jiného.

V okamžiku, kdy se okolí dozví tu radostnou novinku, začnou se na těhotnou kamarádku snášet různé rady. I vy byste možná chtěla nějakou přispět, ale než to uděláte, vzpomeňte si na sebe. Beztak vám tyhle nevyžádané rady šly jedním uchem dovnitř a druhým ven. Přitom z následujících vět by mohli profitovat všichni zúčastnění.

1. „Blahopřeji“

Prostá věta, která každou potěší. Je to neutrální, ačkoliv si myslíte, že těhotenství v jejím případě není dobrý nápad. Tak ji rozhodně nenaštvete.

2. „Tobě to těhotenství ale svědčí!“

Obvykle se říká, že ženy těhotenstvím zkrásní, ale ty, které byly někdy těhotné, tak ví, že tomu tak není. Ale hormony jsou pěkné potvory. Místo krásné rozzářené pleti vyraší akné. Krásné lokny se změní ve splihlé prameny a často se ani pořádně nevyspíte. Ale ruku na srdce, každá chceme slyšet, že jsme krásné, takže příště tímto obdivným pozdravem svou kamarádku přivítejte.

3. „Vypadáš jako opuchlá nit“

Spousta žen se bojí, že jim těhotenství zkazí postavu. Ona to může být pravda, tělo se na porod připravuje třeba rozšířením boků, nalitím prsou i ztloustnutím, ale kamarádku potěší, pokud jí řeknete, že na ní vlastně kromě bříška jinou změnu nepozorujete.

4. „Nepotřebuješ pomoc?“

Těhotná kamarádka uvítá, když ji prozradíte, že v těhotenství i během mateřství nemusí stihnout vše sama. Můžete jí nabídnout, že seženete někoho na úklid, pomůžete jí s přichystáním výbavičky nebo jí můžete pomoci uvařit. Případně vyvenčíte druhé dítko, aby si mohla odpočinout.

Čtěte také:

5. „Těhotenství je tabu“

Těhotenství je sice velká změna v životě kamarádky, ale nemusí se vše točit jen kolem jejího bříška. I ona ráda s vámi probere, že ta nová sousedka je nemožná, že šéfová má nového chlapa nebo s vámi ráda vyrazí fandit hokeji nebo na výlet. Protože svým těhotenstvím rozhodně neztrácí svou osobnost či koníčky.

6. „Prosím“

Zdá se, že gentlemani už vymřeli, ale máme 21. století, takže proč by nemohla těhotnou pustit sednout jiná žena, proč by jí nemohla přidržet otevřené dveře? A co takhle pustit těhotnou před sebe ve frontě? Tyto maličkosti potěší i netěhotnou.

7. „Nezapomínej ani na svého partnera“

Buďte k ní upřímná a prozraďte jí, že mateřství změní celý jejich vztah. Nastiňte jí realitu, že partner se bude cítit odsunutý na druhou kolej, může na dítě žárlit, nemusí chápat její únavu, nemusí ji bavit sex. Mohou se kvůli tomu všemu hádat. Poraďte jí, jak to má se svým mužem probrat. Jasně nepotěší ji to, ale uleví se jí, že nejsou jediný rodičovský pár, který má problémy.

17.5.2018 9:59 | autor: Ivana Endrychová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist