Balíme svačinky ekologicky a ekonomicky

Základem úspěšného dne je vhodná snídaně, ale už po druhé vyučovací hodině klesá dětem v krvi hladina cukru. Pokles cukru vyvolává nejen u školáka únavu, ztrátu soustředění, výkonu a rozhodně ani o pocit hladu nikdo nestojí. Proto připravujeme dětem svačinky, ale kromě obsahu nesmíme podcenit ani obal!

Co by měl obal splňovat

Z dětského pohledu musí být jednoznačně atraktivní a jednoduše použitelný. Nejlépe uděláte, když se na výběru bude moct dítko podílet. A proč? Bude pak na něj náležitě pyšné a snad na něj dávat i pozor.

Z pohledu dospěláků by mělo balení svačinky zajistit, aby si ji náš malý školák přinesl do školy ve stejném stavu, v jakém jsme ji připravili. Dále by nás nemělo zruinovat a mělo by být vždy po ruce. Stejně tak oceníme, pokud bude obal skladný. A co takhle, když navíc bude pro dítě výchovný a inspirativní?

Jaké jsou možnosti

Že jednorázovým igelitovým pytlíkům odzvonilo, se asi shodneme. O něco lepší je to s biologicky rozložitelnými plastovými pytlíky, ale i ty jsou nudné a navíc se v nich často stane ze svačiny nechtěná placka.

Obaly na svačiny můžeme využít jako výchovnou ekologickou pomůcku a dítěti vysvětlit, že opakovaným používáním vybraného balení pomáhá chránit životní prostředí. Nikdo přeci nechce, aby se dnešní doba nazývala dobou „odpadkovou“.

Opakované používání plastových krabiček je snesitelná varianta, ale existují i další možnosti, které děti zaujmou určitě více.

Čtěte také:

Co jsou kapsové sáčky

Kapsové sáčky mohou být vyrobeny z látky, plastu nebo ideálně v kombinaci. Jsou na rozdíl od krabiček skladné, ale daleko pevnější než obyčejné igeliťáky. Další jejich vlastností, kterou rozhodně oceníme, je to, že se dají jednoduše otřít, když se zašpiní. Některé je možné prát i v pračce. Potraviny v nich nevlhnou, ani neosychají.

Výrobci dbají také na design. Na výběr jsou různé barvy, vzory i velikosti. Většinu můžete opatřit podpisem majitele. Tím, že se kapsové sáčky používají opakovaně a opravdu vydrží, šetříte kromě životního prostředí i svou kapsu.

Jak podpořit kulturu stolování

Kapsové sáčky mohou posloužit i jako prostírání a poskytnout tak čistý povrch při stravování. Vzpomeňme, v jakém stavu někdy dětské lavice jsou. A ani stolování z plastových pytlíků není zrovna nic extra inspirativního.

Samozřejmou součástí svačiny by mělo být pití. Nejvhodnější jsou přírodní šťávy, ředěné stoprocentní džusy, čaje (i extrakty z bylin), voda či minerálka. Slazené limonády ke zdravé stravě dítěte nepatří. Chuť takové limonády můžete opět dohnat atraktivním obalem. V dnešní době frčí lehké, nerozbitné, nerezové termosky, které krásně vypadají i fungují a pro fajnšmekry se dají navíc doplnit nerezovými brčky.

Možná jste narazili také na minimalistické skleněné lahve z odolného borosilikátového skla, ty ovšem z bezpečnostních důvodů raději až pro velké děti. Opět se jedná o trvanlivé výrobky! Určitě mi dáte za pravdu, že díky těmto výrobkům učíte děti hlídat si a vážit si svých věcí. Tak balením svačinek zdar!

19.4.2017 12:20 | autor: Gabriela Povýšilová
Více o tématu: dětinikdoškolácivoda

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist