Bezpečnost hraček pro děti

Na stoprocentním bezpečí vašich dětí nám skutečně záleží. Veškeré hračky prodávané v internetovém ochodě Bambule.cz splňují nejpřísnější bezpečnostní kritéria. Nyní vám přinášíme několik rad, jak zodpovědně vybrat a používat hračky pro vaše nejmenší.

Jedním z nejdůležitějších ukazatelů, který byste při výběru zboží měli sledovat, je kolonka „Věk od“ v popisu zboží. Na hračky pro děti do tří let platí skutečně velmi přísné bezpečnostní standardy, zejména s ohledem na velikost částic a zdravotní nezávadnost použitých materiálů. Kolonku „Věk do“ lze naopak chápat spíše jako doporučení – mnoho hraček často udělá radost i starším dětem či jejich rodičům.

Nezapomínejte po zakoupení zboží pozorně přečíst údaje na obalu a návod na montáž a použití hračky. Úrazy se naštěstí v souvislosti s hračkami stávají málokdy, obvykle jsou však způsobeny spíše nesprávným používáním než nebezpečností samotného produktu. Zcela zásadně dbejte na původ nakupovaného zboží. Bambule.cz nabízí zboží od renomovaných distributorů a značek, čímž se často liší např. od prodejců na tržnicích. Zvýšenou pozornost věnujte také hračkám, které dostanete nebo zdědíte po starších rodinných příslušnících – a nezáleží přitom, zda se jedná o zahradní domečky pro děti či drobnější hračky. Ty jsou totiž občas skutečně letité a nejsou ve shodě se současnými bezpečnostními předpisy.

I přes bezpečnost dnešních hraček lze jednoznačně doproučit, abyste měli děti v době, kdy si hrají, pod dohledem. Pokud s nimi v průběhu hry budete mluvit, lze kromě zábavy pracovat také na jejich komunikačních dovednostech, což po nástupu do školky či školy oceníte vy, vaše dítě, jeho kamarádi i paní učitelka. Při výchově a cvičení motorických dovedností můžete využít také kreativní hračky.

chill-factor-slushy-maker-bambule.cz-2.jpg

Například Slushy Maker, který znáte z TV, není vhodný pro děti mladší 36 měsíců. Obsahuje malé části, které mohou být vdechnuty nebo polknuty. Hračka je ve shodě se základními požadavky na bezpečnost hraček pro děti starší 3 let a splňuje požadavky Směrnice 2009/48/ES.

O tom, že je o hračky pro kluky i holky třeba pečovat a po skončení hraní je uklízet, asi nemusíme dlouze psát. Malí caparti i jejich rodiče vědí, že šlápnout v noci na angličák zapomenutý uprostřed pokoje pekelně bolí. Dřevěné hračky mají obvykle delší životnost, naopak u plastových drobností nelze počítat s čím, že vydrží navěky. Čas od času zkontrolujte, že jsou hračky vašich dětí v pořádku a nehrozí jim např. říznutí se o ostrý plast po ulomení některé z částí hračky.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist