Hračky

Hračka je předmět, který slouží ke hře a zábavě dětí, dále pak k rozvoji motorických schopností i k vývoji procesů myšlení a představivosti. Dětské hračky můžeme rozlišovat podle materiálu, podle tvaru, podle funkce i podle toho, pro jak staré děti jsou určeny. Každé dítě má nějakou svou oblíbenou hračku, na kterou nedá dopustit. A zdaleka se nemusí jednat o tu nejdražší nebo nejpropracovanější. […]

Hračka je předmět, který slouží ke hře a zábavě dětí, dále pak k rozvoji motorických schopností i k vývoji procesů myšlení a představivosti. Dětské hračky můžeme rozlišovat podle materiálu, podle tvaru, podle funkce i podle toho, pro jak staré děti jsou určeny. Každé dítě má nějakou svou oblíbenou hračku, na kterou nedá dopustit. A zdaleka se nemusí jednat o tu nejdražší nebo nejpropracovanější.

Dalo by se říci, že hračky jsou staré jako lidstvo samo a společně s lidstvem se vyvíjejí. Pravdou je, že hračky prošly opravdovým vývojem, od přírodních materiálů a jednoduchosti k elektronickým komponentům a multifunkčnosti. Dříve si děti celé své dětství vystačily s jednou hračkou, dnes pokojíčky některých dětí připomínají hračkářství ve velkém obchodním domě.

Stejně jako autosedačky a kočárky, i hračky procházejí testováním. Hlavními kritérii, podle kterých je hračka testována, jsou: estetická hlediska, hygienické požadavky, hledisko pedagogické, bezpečnostní i ekonomické.

Vstup do podrubriky Hračky.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist