ČOI zakázala prodej dětské hry HONEY LOVER

Jedná se o čínský výrobek, na kterém není uveden výrobce, dovozce ani dodavatel. Dle provedené analýzy rizik uvedených nedostatků bylo zjištěno vážné riziko pro spotřebitele, uživatele (malé děti). Nebezpečí spočívá v zadušení nebo poranění následkem nepředvídaného zachycení šňůrami – zipem připojeným ke hračce.

Jedná se o elektronickou hru HONEY LOVER JD 035 DTP0259 obsahující dva různobarevné přívěšky na krk. Výrobek je v zataveném blistru s vloženým příbalovým letákem, který obsahuje následující písemné informace ve španělském jazyce:

Název výrobku: JD 035 SPANISH EDITION HECHO EN CHINA

Označení CE

Symbol věkového omezení na všech výrobcích je z větší části přelepen samolepkou obsahující EAN kód, čímž se uvedený bezpečnostní symbol stává nečitelným. Uvedenou samolepku nelze oddělit bez poškození vytištěného údaje.

Ve španělském jazyce je rovněž bezpečnostní pokyn „La electrificacion solo se aplica los adultos. (manipulace se zdrojem jen dospělá osoba). Toto písemné varování není u výrobku uvedeno v českém jazyce.

Výrobce nebo dovozce: není uveden

Posuzovaný výrobek svým charakterem, vlastnostmi, spadá jednoznačně do kategorie hraček a s ohledem na nedostatečné označení nevhodnosti pro děti do tří let může být používán ke hraní i mladšími dětmi.

Posouzení výrobku:
Nečitelnost omezení věkové kategorie dětí skýtá nebezpečí užití dětmi mladšími tří let, které by se mohly uškrtit na příliš dlouhé (více jak 220mm) volné šňůře visící od hračky, která se nepřetrhla ani po zatížení silou 25±2 N.

Závěr:

Dle provedené analýzy rizik uvedených nedostatků bylo zjištěno vážné riziko pro spotřebitele, uživatele (malé děti). Nebezpečí spočívá v zadušení nebo poranění následkem nepředvídaného zachycení šňůrami – zipem připojeným ke hračce, s ohledem na věk dítěte, na jeho běžné chování a aktivity odpovídající jeho věku a stupni vyspělosti a s ohledem na absenci čitelného upozornění na omezení věku dítěte do tří let.

Zdroj: www.coi.cz

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist