Fenomén Alenky v Říši divů

Kdo by neznal příběh dívky jménem Alenka, která se rozhodne následovat bílého králíčka do králičí nory, kde ji pak čeká zážitek, na který se hned tak nezapomíná! Fantastický svět plný pozoruhodných postav, jakými jsou Bílá královna a Kloboučník… to je Alenka v Říši divů.

Málokdo už ale ví, že tento příběh je dílem anglického matematika a logika Lewise Carrolla, který ho údajně napsal pro malou holčičku Alici Liddellovou. Celý příběh byl veřejností po čase označen za mimořádný a přerodil se v klasiku, kterou znají čtenáři po celém světě.

Mladá Alenka byla vychována ve světě plném jistých pravidel, kterými se všichni řídí. Netuší ale, že je tajně spjata ještě s úplně jiným světem, čarovným a prapodivným. Světem, ve kterém si králíci oblékají vesty a kde květiny umí mluvit. Tato říše je mezi jejími obyvateli nazývána Podzemí. Samozřejmě i v příběhu, jakým je tento, se utká dobro v podobě Bílé Královny se zlem, které zobrazuje Královna Srdcová. Jedině Alenka může opět nastolit rovnováhu mezi těmito dvěma elementy.

Tento populární příběh, který si napříč generacemi našel spoustu příznivců, přichází nyní do našich kin ve filmové podobě. Že to bude opravdu rodinná filmová lahůdka, dokazuje už samotná režie, které se ujal populární Tim Burton. Film budete mít dokonce možnost zhlédnout ve vybraných kinech ve formátu 3D. A to už stojí za to.

K příběhu se váže nejen nový film, ale také zajímavá kniha s názvem Alenka v Říši divů Obrazový průvodce. Kniha svého čtenáře zavede do úžasného světa Podzemí, kde se bude moci setkat a blíže seznámit s jednotlivými postavami. I když se k filmu nedostanete, kniha zaručí, že budete moct prožít společně s Alenkou její největší dobrodružství, při kterém se naučí, že nic není nemožné a při němž se sny stanou skutečností.

Knihu vydává nakladatelství Egmont a už nyní je k dostání u všech knihkupců v ČR. Začtěte se společně se svými dětmi do kouzelného dobrodružství, podívejte se podrobně na obrázky všech postav z filmu a zkuste si představit, jaké by to bylo být v kůži Alenky a všechny tyto postavy při svém putování Podzemím potkat… Vaši fantazii podpoří nádherné fotografické ilustrace.

Tisková zpráva, 4. března 2010

Více informací vám poskytnou:

Eva Tomčiaková, IDMZ, tel.: +420 725 727 037, e-mail: eva.tomciakova@idmz.cz

Veronika Loudová, Egmont ČR, tel.: +420 224 800 768, e-mail: veronika.loudova@egmont.cz

nebo www.egmont.cz

Více o tématu: knihasnyVeronika

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist