Homeopatické tipy na lepší hojení po císařském řezu

I když jste se připravovala na přirozený porod, musíte z nejrůznějších důvodů podstoupit sekci? V tom případě pro vás máme několik rad, jak si můžete psychicky i fyzicky po zákroku ulevit. Text je vhodný i pro ženy, které operace zasáhla neplánovaně. Homeopatika jsou jemnou a šetrnou léčbou, která pomůže zahojit vaše tělo.

homeopatika-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock.com

I přes všudypřítomné strašení, bolest i nepohodlí je přirozený porod nejvhodnějším a nejzdravějším způsobem příchodu miminka na svět, a to jak pro dítě, tak i pro jeho matku. Průchod porodními cestami lépe připraví miminko na následnou adaptaci v novém prostředí.

Po vaginálním porodu lze bez problému provést podporu bondingu a nechat miminko a maminku, aby se na sebe po porodu naladily a aby proběhlo samopřisátí, které je důležité pro nastartování kojení. Také hojení těla matky je v takovém případě mnohem rychlejší.

V některých případech ale věci nejdou, jak mají, a je nutné přistoupit k císařskému řezu. Závažná onemocnění v anamnéze maminky nebo dítka, nesprávná poloha děťátka, vcestná placenta nebo akutní stavy, ve kterých hrozí nebezpečí v průběhu porodu matce nebo dítěti jsou důvody, proč neváhat s operací.

V případě akutní sekce se na nastávající operaci připravit nemůžeme, ale v případě plánovaného císařského řezu můžeme tělo a mysl nastavit. Maminky mohou v takovém případě využít homeopatii, která bude mít pozitivní vliv nejen na psychosomatiku, ale i na rychlou regeneraci. V zásadě by mělo totiž platit vždy zlaté pravidlo, že je v první řadě třeba opečovat maminku, která díky své dobré kondici potom zajistí nejlepší péči o novorozence!

Příprava na císařský řez:

Arnica montana 15 – prevence krevních ztrát

 • působí na stěny cév, zvyšuje jejich elasticitu
 • před plánovanou operací užívejte 14 dní 5 granulí 2x denně

Gelsemium sempervirens 15 – pozitivně ovlivňuje psychiku

 • pomůže zvládnout váš strach z výkonu
 • 14 dní před operací 1x denně, v případě potřeby možno i 2x denně

Oscillococcinum

 • 1 tuba za týden
 • posiluje imunitu, což je v pooperačním období důležité

Ze zmíněných homeopatik si připravte koktejl. Do malé půllitrové lahve neperlivé vody dejte dávku homeopatik na celý den (Oscillococcinum přidejte 1x týdně) a po protřepání popíjejte v průběhu dne. Pokud přípravu nestihnete v plném rozsahu, nelamte si s tím zbytečně hlavu, svůj velmi pozitivní význam má i podávání homeopatik po operaci. Čím rychleji po operaci s užíváním začnete, tím rychleji se efekt dostaví.

Čtěte také:

Homeopatika po císařském řezu:

Arnica montana

 • 15 – 3x denně 5 granulí

Staphysagria 9

 • 3x denně 5 granulí
 • hojí výborně všechny řezné rány, dělá tenké jizvy, mimoto napomáhá zhojit podrážděný epitel močové trubice po zacévkování

China 9

 • 3x denně 5 granulí denně
 • napomáhá hradit ztráty tekutin (krev, plodová voda)

Koktejl si připravte ještě před operací, nejlépe do plastové lahve s pítkem, které zabrání rozlití a umožní vám pít v leže. V okamžiku, kdy vám ošetřující personál povolí přijímat tekutiny, můžete pomalu začít popíjet i homeopatický koktejl. Před použitím důkladně protřepejte!


Odborný garant textu www.svethomeopatie.cz.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist