Císařský řez

Podívejte se, jak vypadá porod císařským řezem. Uvidíte detailní průběh celé operace, kterou porod císařským řezem bezesporu je.

shutterstock_1510591322-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Rizika císařského řezu

Porod císařským řezem by měl být pouze medicínským řešením komplikací při porodu. Je to vážná operace, a i když může na první pohled vypadat lákavě, má dalekosáhlé důsledky. Je to velká břišní operace a má vážná rizika, která mohou být špatně informovanými pacientkami podceňována. Při operaci vzniká velká jizva, hrozí komplikace při anestezii i samotném průběhu sekce. Pooperační stav vyžaduje delší zotavení a celková léčba trvá i několik týdnů.

Císařský řez a kojení

Ani sekce však nemusí být překážkou kojení miminka. Základem je podpora bondingu, neboli navázání rané vazby po císaři. Blízký kontakt mezi matkou a dítětem co nejdříve po sekci napomáhá tvorbě mléka, ale i propojení matky a dítěte.

Jak probíhá zotavení z císařského řezu

Císařský řez je vážná operace a zároveň je to jiné ukončení těhotenství, než si většinou přestavujeme. Zotavování tak probíhá ve dvou liniích.  Hojí se psychika i tělo. Jizva a břicho po císařském řezu potřebují speciální péči. Součástí je hygiena jizvy, postupné zapojení jemných masáží i cvičení. 

13.6.2022 1:04 | autor: Redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist