I miminko vám dává najevo svou lásku

I malá miminka dokážou mamince ukázat, jak moc ji mají rádi. Některé maminky však jejich vyznání lásky často nepoznají, a proto je důležité si jich pár vyjmenovat.

laska-1100x618.jpg Zdroj: Shutterstock

Jak poznáte, že vám vaše malé miminko projevuje náklonnost a ukazuje vám svou lásku? Takovou otázku si nejspíš pokládá nejedna maminka, a to především prvorodičky.

Jste vyčerpaná po porodu, ale zároveň šťastná, že jste zvládla porodit zdravé dítě. Nejraději byste ho láskou umačkala, ale ono se na to moc netváří? Nemějte strach, stačí jen vnímat i ty nejjemnější signály a gesta.

Lehký a krátký úsměv

Někdo si myslí, že když se malé miminko směje, ve skutečnosti to nic neznamená. Opak je však pravdou, protože úsměv vašeho malého drobečka můžete brát skutečně jako signál lásky.

Pokud se vaše ani ne půlroční děťátko alespoň na chvíli usměje, můžete se radovat. Znamená to totiž, že se ve vaší společnosti cítí dobře a spokojeně, a že vás má moc rádo. Takže se s tím ihned můžete svěřit kamarádkám, mamince a zkrátka všem ve vašem okolí.

Dlouhé pohledy

Miminka mají ve zvyku na všechno neustále zírat. Není se čemu divit, několik měsíců neviděli nic, a najednou je kolem nich tolik nových věcí, které je fascinují. Tou nejdůležitější jste však vy.

Možná jste si všimla, že váš malý uzlíček se na vás dokáže nepřetržitě dívat i několik minut. Rozhodně to neberte na lehkou váhu, má to totiž svůj význam. Snaží se vás totiž vtisknout do své paměti, protože z vás cítí lásku a chce si vás dobře pamatovat.

Koneckonců to samé možná děláte i vy. Jste svým výtvorem tak fascinovaná, že se na něj nemůžete vynadívat a láskou byste ho nejraději snědla. Podobné pocity má i vaše miminko, akorát to ještě nedokáže dát tak jasně najevo, proto na vás neustále jen zírá.

Bez vás jen tak neusne

Stěžujete si, že vaše miminko celé noci nespí a že vás neustále budí? Zkuste se nad tím pozastavit, může se totiž jednat o další projev lásky.

Vaše děťátko žilo několik měsíců ve vašem břiše a na vaši přítomnost je zkrátka zvyklé. Jakmile má spát samo v postýlce nebo někde v jiném pokoji, mohlo by vám to zavinit nespočet probdělých nocí.

Zkuste si tedy postýlku přisunout co nejblíž k vaší posteli, aby tak miminko co nejvíce cítilo vaši přítomnost. Můžete s ním také zkusit spát ve vlastní posteli, to je ale zase riziko do budoucna a je potřeba umět to včas utnout.

Když s vámi totiž dítě bude spát v posteli třeba několik let, bude se bát mít vlastní pokoj a mohlo by se na vás stát závislým.

Natahuje na vás ručičky

Poslední bod už je celkem jasným znakem toho, že vás vaše děťátko zkrátka chce vedle sebe. Položili jste ho na pár minut do postýlky a ono už na vás zase natahuje ručičky? Dokazuje vám tím lásku.

To samé platí i v případě, že třeba miminko dáte na chvíli pochovat někomu jinému. Může to být manžel, tchyně, kamarádka nebo třeba dědeček. Vydrží u nich jen chvíli a chce co nejdřív zpět k mamince? Cítí se u vás zkrátka v bezpečí.

Existuje spousta forem toho, jak vám dítě dokáže projevit lásku. U malého miminka je občas složitější to poznat, ale věřte vašemu mateřskému instinktu, ten vás koneckonců nikdy nezklame.

18.2.2020 2:03 | autor: Terezie Gáborová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist