Káťa 1. týden po porodu – Už je na světě!

Zdravím vás opět po týdnu. A co se tento týden událo? Slavnostně oznamuji, že se nám v týdnu narodila druhá dcera Eliška, s váhou 3504 g a délkou 52 cm. Jsme všichni hrozně rádi, že je tu už s námi. Jedeme si na takové vlně obrovského štěstí.

5-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

V minulém článku jsem psala, že mě paní doktorka odeslala do porodnice na vyvolání. Nakonec si to ten náš malý uzlíček rozmyslel a v noci před ranním nástupem vykoukla na svět sama.

Celý den předtím jsem připravovala doma vše potřebné pro starší dceru, jako je oblečení do školky, na kroužek, připravila všechny doklady a léky, kdyby bylo potřeba, aby to měl vše partner při ruce.

Uvařila jsem jídlo do mrazáku a odpoledne jsme šli společně na taneční kroužek. Byla jsem nervózní a měla jsem strach z ranního nástupu do porodnice a následného vyvolávání. Pořád se mi hlavou motalo, co když se jí nakonec nebude chtít a bude se muset přistoupit k císařskému řezu. Nevím, ale mám nebo spíše měla jsem z něho strach.

Praskla mi voda

Můj strach a stres asi vzal za své a v noci v půl 12 jsem se otočila v posteli a praskla mi voda. Takže začalo telefonování, zda bude hlídání pro dceru, a když přijelo, jeli jsme do porodnice již s menšími bolestmi.

Při příjmu jsme se sestřičkou vyřizovali všechny papíry a točil se monitor. Malá však v bříšku spala a spala a tak mi ho natáčeli hodinu. Pak mě vyšetřila paní doktorka a řekla, že jsem již otevřená na 4 cm, takže jdeme rovnou směr porodní box.

K porodu i s partnerem

Na porodní box jsem přišla kolem půl 2 ráno. Dostala jsem k sobě úžasnou porodní asistentku, tímto jí ještě jednou moc děkuji. Do ničeho mě striktně netlačila a vše nechávala na mně a na mých potřebách. Partner tam byl samozřejmě celou dobu se mnou.

Byl úžasný jako vždy. Přišlo mi, že snad porod vedl on sám. Byl tam opravdu jako moje velká opora a jsem moc ráda, že tam mohl být. Bolesti se stupňovaly a ve 4:54 na svět přišla naše krásná Eliška. Byl to nepopsatelný pocit štěstí a úlevy. Patřičně jsme si ho užili.

ČTĚTE TAKÉ:

Rychlý porod

Překvapily mě míry naší druhé dcery. Všechny ultrazvuky ukazovaly na to, že bude menší, a když si člověk ještě pár gramů odebere, tak jsem si myslela, že bude mít sotva tři kila. Porod byl o dost rychlejší než ten první. Byl však více bolestivější. Byl ale více pohodovější než ten první.

Porodila jsem bez jakýchkoliv léků. Byla jsem sice trošku nastřižena, ale to jen díky nástřihu z prvního porodu, kdy porodní asistentka měla strach, aby se to samo neroztrhalo. Jinak jsem byla opravdu strašně spokojená s přístupem a průběhem.

Možná mi dopomohlo k lepšímu porodu i pití čaje z maliníků. Anežka si ani nevšimla, že jsme tam v noci nebyli, a ráno když vstávala, už tam byl tatínek, který jí oznámil, že se jí narodila sestřička.

Čtvrtý den po porodu jsme byli propuštěni domů. A jak to zvládáme doma? O tom vám napíšu zase příště.

Vaše šťastná Katka

 

14.1.2020 7:23 | autor: Káťa Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist