Káťa 2. týden po porodu – Nastavujeme režim

Zdravíme vás zase po týdnu. A jak se nám vede? Nastavujeme si doma nějaký režim, abych já stihla zaopatřit obě naše děti. Také abych se mohla věnovat oběma. Hodně mi pomáhá partner, je úžasný! Také mi pomohla hodně má mamka, která tu strávila pár dní.

babyweb-foto-k-clanku-1100x618-5-1100x618.jpg Zdroj: Káťa Veselá

Z porodnice nás propustili v pátek a v pondělí jsme šli k naší pediatričce na první kontrolu. Tam jsme zjistili, že náš malý otesánek, už dohonil porodní váhu. Takže jsem hodně zvědavá na 14denní prohlídku, kolik za ten týden přibrala.

Doma váhu nemám, a tak nevážím. Myslím, že kdybych ji měla, zbytečně by mě stresovalo, jestli vypila dostatek mlíčka. Stačí mi, když nepláče, spokojeně papá a spinká. To mě ujišťuje v tom, že je vše v pořádku.

Eliška je zatím opravdu takové spokojené miminko

Přes den kojíme co 3 hodiny, někdy jí i budím, ale snažím se, aby přes ten den to měla opravdu pravidelně. V noci se budí tak dvakrát za noc. I když tuto noc se vzbudila jenom jednou a pak až ráno v 7 hodin. Spíše to bylo pozdním usnutím.

Včera usnula až kolem desáté, kdy nemohla zabrat, a tak pomohlo prso. Takže byla pořádně napapaná a vzbudila se kolem 4. hodiny ráno. Byla bych ráda, kdyby to takto pokračovalo, já jsem ráno vyspalá a nechodím tu jak mátoha. Vše nám, ale ukáže ještě čas.

Já se snažím ještě odpočívat, ale už se o domácnost zvládnu postarat. Hlavně během chvil, když malá spinká.

Tatínek se osvědčil jako super uspávač, takže když nemůže zabrat, nastoupí a pomůže. Anežka mi také hodně pomáhá, mazlí se spolu, mluví na ni a stará se. Zatím, jsme nějaký zásek z její strany neměli. Tak doufám, že to tak i zůstane.

ČTĚTE TAKÉ:

Také jsme v tomto týdnu zvládli focení newborn od Fotopromě.cz. Tak se moc těším na výsledek. Zrovna teda malá trochu protestovala, že zrovna spát tvrdě nebude, ale zvládli jsme to. Trvalo to déle, protože jsem každou chvilku musela přikrmovat, aby spinkala. Stále se budila při každé manipulaci, a to většinou v tu dobu, co jsme fotili, spí tvrdě. Zrovna se jí tedy nechtělo. Něco jsme nafotili, tak jsem zvědavá a moc se těším.

Já se tedy pro dnešek rozloučím, protože už se to naše štěstíčko tam začíná vrtět, a budu se těšit na příští týden.

Vaše Katka

21.1.2020 3:41 | autor: Káťa Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist