Káťa 3. týden po porodu – Školku jsme zase zavrhli

A je tu další týden, dny tak strašně rychle letí. Přijde mi, že se sotva otočím a je konec týdne a začíná nový.  Nehledě na to, že už končí i leden. A co nám ten další týden přinesl?

eliska-1100x618.jpg Zdroj: archiv Kateřiny Veselé

Tak já jsem stále s holkami doma. Myslela jsem, že začneme pomalu zkoušet, jak se zvládneme vypravit ráno do školky. Vyzvedávání ze školky není takový problém jako to ráno. Kojení se nám ustálilo na ráno kolem 6 či 7 hodiny.

Zjistili jsme, že ve školce mají všude cedule s varováním pro rodiče, že se ve školce objevila ve velké míře spálová angína, neštovice a vši. Takže jsme školku zase zavrhli. Sice už Anežka neštovice měla, ale tu spálovou angínu by domů přinést nemusela. A i když ráno nevstáváme do školky, zabere nám to spoustu času. To vše ještě vyladíme.

A co náš nejmenší člen rodiny?

Elinka je stále to hodné miminko. Začíná se tedy občas i vztekat, ale to je většinou, když nemůže usnout, tak se u toho rozčiluje. Samozřejmě nejradši je na ruce a chce chovat, ale začíná, i když leží, pozorovat co je kolem ní. Překvapila mne poslední dny, že už sama začala otáčet hlavičku. Přijde mi to nějak brzy.

Dávám jí spinkat ještě na bok a střídám je, kdyby náhodou ublinkla, když spinká, a ona si hlavičku přetočí stejně na druhou stranu. Jinak je to šmudlinka. Stále si drží v papání ty 3 hodinky, někdy jí přes ten den musím i vzbudit. V noci se taky budí sama a to je různé, záleží, kdy usne.

ČTĚTE TAKÉ:

Ještě jsme v týdnu byli na 14tidenní prohlídce. Malá přibrala za ten týden přes 200 g. Paní doktorka byla spokojená. Zase nám o centimetr vyrostla. Už jsem vyřadila pár overálků ve velikosti 52,  co jsme tu měli. Zjišťuji, že i některé oblečení ve velikosti 56 už nám bude malé.  Takže vyndáváme hodně dupajdy ve velikosti 62.

Podle fotek je měla Anežka tuto velikost až do 3 měsíce, ale myslím, že Eliška jí tak dlouho mít nebude. Některé jí jsou opravdu tak o fousek větší, takže to je spíše na pár týdnů. Další kontrolu máme až v 6 týdnech. Samozřejmě kdyby cokoliv se mi nezdálo, máme přijít.

Tak já se pomalu rozloučím. Doufám, že se nám trochu umoudří počasí. Už mě ty mlhy nebaví. Moc v těch mlhách ven nechodíme a je to pak dlouhé. Když se ven dostaneme, tak je to fajn, malinká v kočárku krásně spinká.

Mějte se a zase příští týden

Vaše Katka

28.1.2020 2:06 | autor: Káťa Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist