Káťa 6. týden po porodu – Dcera jako za odměnu

Tento týden nám končí šestinedělí. Také mi končí psaní článků jako Těhulka LIVE! a my se pomalu s vámi rozloučíme.

eliska_8-1100x618.jpg Zdroj: Fotoprome.cz

Elišce je 6. týdnů, tak strašně to letí. A co nám přináší konec tohoto období? Přineslo nám to méně spánku. V noci spí tedy jako andílek, ale přes den moc očička nezavírá. Psala jsem to už i minulý týden. Přes den je umění ten náš uzlíček nějak uspat.

I když poslední dva dny se to zlepšilo, možná to byl jen nějaký růstový spurt. Uvidíme na kontrole, která nás bude tento týden čekat. Začíná už pokukovat po různých hračkách a po světle. Když se jí něco nelíbí, umí to dát hlasitě najevo, ale jinak je to krásné, spokojené a usměvavé miminko.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Trošku nás trápí večerní usínání, kdy to déle trvá, ale odměnou jsou klidné noci. Vzbudí se na jídlo, trochu se napije a pokračuje ve spinkání. Záleží, kdy večer usne, ale obvykle se v noci budí po těch 4–5 hodinách. Ráno kolem 8. hodiny se probouzí. To se nám trošku změní, až budeme odvádět ráno Anežku do školky, ale i tak to zvládneme.

Píši právě svůj 25. článek. 25 týdnů jsem procházela s vámi. Svěřila se svým nelehkým těhotenstvím. Zjistila jsem, že každé těhotenství může člověk prožít úplně jinak. Vím, že jsem schopná zvládnout i takto nelehké situace a bojovat do konce. Uvědomila jsem si, že mám toho nejlepšího partnera na světě, který je nejenom mou oporou, přítelem, ale velkým pomocníkem a starostlivým tatínkem pro dceru (už tedy pro dcery). Strašně si ho vážím, za to jak mi celou dobu pomáhal ve všech směrech. Samozřejmě mi nepomáhal jen on, ale celá rodina a za to jí patří velké díky.

Těhotenství nebylo lehké, o to více jsem se bála porodu. Měla jsem strach, aby byla malá v pořádku. Bála jsem se toho, že porod bude dřív, než by měl být. Obě jsme bojovaly a nakonec vybojovaly k porodu ten správný čas. Porod přišel sám a proběhl v naprostém poklidu a pohodě. Když tak zpětně vzpomínám, určitě bych zvládla i další. 🙂

Odměnou mi je krásná a zdravá dcera. Jsem pyšná jak na sebe, ale hlavně na Elišku a celou svou rodinu. Můžu říci, že jsem hrdá a šťastná maminka dvou holčiček, které jsou pro mě vším na světě.

A jak se bude Elišce dařit i v dalších týdnech a měsících? To už bude jiný příběh…

Mějte se

Vaše Katka

18.2.2020 1:58 | autor: Káťa Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist