Kateřina v 18. týdnu těhotenství: První kroky, první kopy

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Pátek třináctého nás z nevědomosti nevysvobodil! Pořád nevíme, zda čekáme holku, či kluka… ne a ne a ne, není to vidět. Hned zítra se objednávám do Canadian Medical Care na druhý trimestrální screaning, kdy se snad už dozvíme, jestli bude páreček, anebo klučičí tandem. Na ultrazvuku se malé chovalo velmi ukázněně až na to, že mělo u sebe nožičky, a to neustále. Všechno je v nejlepším pořádku, kdybychom ho „natáhli na pravítko“, mělo by už dvacet centimetrů. Lékařka by se prý skoro vsadila, že je to holka.

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Tomášek začíná pomalu chodit kolem nábytku, za obě ruce… v devíti měsících zkouší první nejisté krůčky a ve stejnou dobu začalo o sobě dávat malé mimino vědět kopáním, které samozřejmě cítím zatím jen jako chvění a lochtání v břiše. Těhotenství mě teď hodně baví – není mi špatně, nejsem nijak zvlášť unavená, ještě nefuním, vedra zvládám lépe než vloni, kdy jsem byla už v osmém a devátém měsíci, miminku se daří a první pohyby kuličky mě uklidňují.

Vzniklo mi více prostoru pro moji rigorózní práci. Obnovila jsem kontakt s vedoucí práce a začala se psaním spěchat – se dvěma dětmi by přeci jen šlo všechno hůř a myslím, že budu mít dost co dělat zotavit se z císařského řezu, zvládnout šestinedělí, rozkojit se, pokusit se sladit režim obou dětí… a chvíli po porodu přijde Ježíšek a pořád se bude něco dít. Ve své práci se teď zabývám secesní poezií. Chodíme s Tomem do knihovny, sháníme knihy, na lavičce čtu sbírky Karla Tomana a odbornou literaturu a zběsile je polepuji rozlišovacími štítky s poznámkami, abych mohla o Tomáškově poledním klidu něco napsat. A hlavně – opravdu mě to baví. Jsem ráda, že mám nějaký smysluplný únik od plenek k duševní práci, která bude, věřím, završena úspěšnou promocí. Uvidíme, co udělají vjemy z poezie s miminkem, dostane přeci jen za prenatální období obrovskou dávku. Není mi líto, že už nechodím do školy, přestože mě studium na VŠ hodně bavilo. Studuji si velmi pohodlně, jsem paní svého času věnovanému studiu, konzultuji elektronickou formou a nemám žádný pocit dluhu vůči malému. Jiné matky čtou v parku, když dítě spí, chytré časopisy pro maminky nebo cokoliv, na co nemají jinak čas, nebo se jen tak opalují, já si jedu na jiné vlně… tak kéž bych měla do porodu dopsáno.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Dnes jsem trochu stručnější, není mi ještě úplně dobře po dnešní jízdě v autě… ale na příští týden asi přichystám článek trochu i o duchařině. Tomášek hodně je podobný mému zemřelému dědečkovi a občas vyloudí naprosto totožný výraz, který už znám! Občas ho dokonce oslovujeme z žertu dědovým jménem, tak se mi pořád honí hlavou, kdo je teď uvnitř mého břicha?

Za týden zase
Kateřina


 

Kateřina právě prožívá 18. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599250586131.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist