Kateřina ve 14. týdnu těhotenství: Na dně bazénu

TĚHULKA LIVE! KATEŘINA Zjistila jsem, že je dobré opravdu nechválit dne před večerem! Poslední dobou si tu tak píšu, jak je mi už dobře, že vše běží jako na drátkách…

Foto z ateliéru rodinné fotografie Fotopromě.cz


Každou středu ráno (Lukáš hlídá Tomáška, tak odchází do práce jen o něco později, proto tedy ráno) chodím na rehabilitace se zády a s klouby – jen na polikliniku u nás v ulici. Vždycky se těším na půlhodinku cvičení a „měkkých technik“ a hned se začnu cítit o něco lépe. Jenže tentokrát to vůbec nevyšlo. Ten den jsem se probudila doslova do šílené zimy, vlezlého větru a nepříjemného deště, přes noc klesla teplota oproti předchozímu ránu o 13 stupňů. Cestou mi šla pára od pusy, a přestože jsem se dobře nasnídala, nebylo mi zrovna hej. Ale zároveň žádná tragédie, zažila jsem náročnější rána s nevolnostmi a nízkým tlakem. Cestou jsem se celkem probrala, v poliklinice jsem zasedla na chodbu a čekala na zavolání. Fyzioterapeutka Anička mě vzala jako vždy přesně do svého malinkatého budoáru.

První čtvrthodinka šla dobře, něco jsem stačila zacvičit, jenže pak jsem měla provést jeden pohyb a dívat se přitom hlavou dolů a už to tu bylo – nejdříve jenom podivný tlak v hlavě, slabost a pak jsem jen slyšela podivný hlas terapeutky, jako by byla ona na souši a já se pomalu potápěla na dno bazénu… Takové: „Jeeeee váááoooáám dooobřeeoooee?“ Naštěstí jsem včas zareagovala a nějak se sama složila na lehátko. Dostala jsem napít a začalo se mi dělat lépe, jenže už za chvíli jsem sebevědomě prohlásila, že můžeme pokračovat. A hádejte, co přišlo? Přepadl mě nachlup stejný nepříjemný stav. Takže jsem si tu druhou čtvrthodinku poležela pokropená drouboulinkým ledovým potem a uklidňovala jsem sestřičku, že jí tam už neomdlím. Raději jsem nešla domů po schodech, ale zavolala jsem si výtah, bohužel se zrcadlem, tak jsem místo sebe viděla bílou paní. A nějaká příjemná spolusjíždějící mi vysvětlila, že slečny jako já snad mohou jít po schodech, že je výtah přednostně určen pro imobilní a poklepávala přitom hůlkou, na níž byla zavěšena síťovka s neuvěřitelným množstvím léků. Neměla jsem sílu vzdorovat, jen jsem jí ukázala snubní prstýnek, rozepla bundu a vyvalila břicho a opřela jsem si hlavu o stěnu. Reakce žádná. „Hlavně se nenechat otrávit,“ opakovala jsem si v duchu.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Cestou domů jsem hned volala Lukáše a prosila, ať mi uvaří „doopravdovou kávu“, žádné Caro – potřebovala jsem si zvednout tlak velmi nutně a horká káva mi teď dobře nedělá… Kuličku jsem pěkně nakrmila kofeinem a udělalo se mi dobře. Člověk se musí naučit dělat kompromisy – Lukáš nemohl zůstat s námi kvůli práci a Tomášek by mě chvíli po tom, co se vzbudil, ležet nenechal. A samozřejmě mi po zbytek dne bylo už dobře, to se jen ohlásilo těhotenské ráno, abych nevyšla ze cviku.

A jak se tváří lékaři? Prvotrimestrální screaning dopadl výborně 🙂 a i termín porodu zůstává na 21. 11. 2014, a to se nám všechno samozřejmě líbí – tolik jedniček v datu narození (Tomáš má 3, tenhle by mohl mít i 4!), hlavně samozřejmě máme radost z nízké pravděpodobnosti vývojové vady u miminka.

A jak vypadá moje tělo? Mám radost, že je na tom lépe než ve 4. měsíci s Tomáškem, to jsem měla nahoře už 4,5 kila z celkových třinácti (jojo, sladké snídaně si vybraly svou daň). Nyní jsem teprve o 1,5 kila těžší a snad přibývám opravdu jen v tom břiše – bříško je taky v kondici, Bepanthen svou misi proti striím nadále zvládá.

Užijte si slibované lepší počasí a mějte se dobře, nashle zase za týden.

Kateřina


Kateřina právě prožívá 14. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598903409741.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist