Katka: Tak už?

TĚHULKA LIVE! KATKA Pravděpodobně budu považována za dokonalého blázna, protože opět rozmlouvám se svým nenarozeným miminkem. Tak tedy, milá Anežko, nechci tě nijak stresovat, ale velice rychle se blíží doba, kdy si už nebudeš moct svobodně zvolit den a čas svého příchodu. Být tebou, tak sebou nenechám jen tak manipulovat a pokusím se to stihnout nejpozději do čtvrtka. Z mé strany to ber jen jako dobře míněnou radu.

Jelikož Anežka stále nevykoukla na svět, jsem pozvaná k příjmu do porodnice. Pokud bude všechno v pořádku a já sama se budu cítit dobře, pokusím se vyvolání porodu oddálit na čtvrtek. Ani na jedné z kontrol, které proběhly minulý týden u mé gynekoložky, se totiž neukázalo, že by se Anežka chystala k tolik očekávanému kroku. Podle měření při ultrazvuku by měla vážit přibližně 3 400 g. A jelikož má plodové vody stále dostatek, plave si veselé dál v mém bříšku.

Kdyby šlo pouze o můj názor, nikam bych ji nehonila. Nicméně lékařské postupy jsou lékařské postupy. A i když se miminko tváří, že mu tam nic nechybí, může začít časem ve svém útulném obydlí trochu strádat (např. kvalita a kvantita plodové vody, stárnoucí placenta aj.). Já se samozřejmě lékařskému doporučení podřídím, nicméně se pokusím aplikaci vyvolávací tablety posunout na termín 41 + 3 tt.

Ze samotné tablety mám trochu strach. Přeci jenom bych raději dala přednost přirozenému nástupu kontrakcí. Mám ráda přirozený běh věcí a jakékoliv jeho narušení v podobě urychlování mi není příjemné. Snažím se však utěšovat myšlenkou, že takto rodila už spousta maminek. Já sama jsem se narodila až po vyvolání porodu. A zároveň je mi jasně, že až to začne, tak pro mě budou konkrétní lékařské postupy nedůležité. 🙂

Zaručené metody a postupy vyvolání porodu

Tak nějak jsem nepředpokládala, že bych se dopracovala až do této fáze těhotenství, takže jsem podobné informace nijak zvlášť nevyhledávala. Když už mi ale hrozí podání tablety, i já se uchyluji k zoufalým činům. A tak jsem v minulém týdnu pátrala, studovala a praktikovala doporučené bezpečné metody a tipy na vyvolání porodu.

Mé nejbližší okolí mi radilo fyzickou aktivitu, např. procházky, mytí podlahy a celkový úklid domácnosti (samozřejmě kromě mytí oken), luxování, práce na zahradě aj. Vzhledem k tomu, že blesk je můj pomalejší bratr a moje v současné době zpomalená rychlost chůze se pořád blíží běhu, nemají na mě podobné aktivity velký vliv. Sice se v posledních dílech zmiňuji, že více odpočívám a relaxuji, ale to neznamená, že se jen válím na gauči. Relax v mém podání by leckomu způsobil vyšší tepovou frekvenci. 🙂 A jelikož i Anežka je zvyklá od začátku na moji tryskovou povahu, nemají na ni takové činnosti také žádný vliv.

Čtěte také:

Musela jsem tedy pátrat dál. Co takhle zkusit kořeněný čaj? Hm, skořice, zázvor, hřebíček… Pochutnala jsem si, ale výsledek žádný. Tedy co se týče urychlení porodu. Co se týče ostatních důsledků, tak má povaha tryskomyši se ještě prohloubila a spát jsem šla až v půl druhé ráno. Také jsem vyzkoušela teplou koupel a masáž teplým proudem vody. Bříško ztvrdlo, ale Anežka si dál lebedila ve svém hnízdečku. Úspěch se nedostavil ani po intimních chvílích s partnerem, masáži levandulovým olejem nebo telepatickém rozmlouvání s miminkem. Naše princeznička prostě ještě nechce na svět.

A jak to vypadá nyní…

Ráda bych vás, milí čtenáři, přenesla z pro mě času budoucího (úterý) do času přítomného, tj. do neděle, kdy píši tento článek. Nevím, zda se dostavil úspěch z předešlých dnů, ale od sobotní noci cítím, že se něco děje. Od nedělního rána pociťuji v celkem pravidelných intervalech bolesti v podbřišku. Netuším, zda se rozběhlé kontrakce zastaví a já půjdu s křížkem po funusu večer spát, nebo zda ještě dnes vyrazíme s partnerem do porodnice.

Ať tak či onak, v dalším článku už se setkáme v duo balení – šestinedělka Katka a její malá tryskomyš Anežka. Mějte se krásně.

Poznámka redakce: Kontrakce se nezastavily a Katka v neděli večer přivedla na svět svou holčičku Anežku. 🙂 Gratulujeme!

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist