S kočárkem Prahou 2017: Těšte se na zítřek

Už zítra – 24. května budou pražské Žluté lázně opět hostit mejdan roku pro maminky s dětmi. Brány areálu se otevřou už v deset hodin dopoledne. Pokud nechcete u bran čekat, zaregistrujte se. Vstup je jako tradičně zdarma.

Předpověď počasí slibuje téměř 20 stupňů, tak přeci nebudete sedět doma. Již 8. ročník oblíbené akce S kočárkem Prahou opět slibuje bohatý zábavný program pro všechny. Nečekejte na nic a raději se hned zaregistrujte. Vyhnete se tak dlouhé frontě u vchodu do areálu.

Letošní akcí bude na pódiu provázet oblíbená moderátorská dvojice z Radia City Iva Lecká a Vojta Efler, kteří si připravili pro děti řadu soutěží o atraktivní ceny. Ale pozor, tento ročník si můžete zasoutěžit i vy. Zvládáte kočárkem manévrovat uprostřed městského provozu i poslepu? Eskalátory pro vás neznamenají překážku? Tak právě pro vás je určená naše soutěž. Můžete se v ní stát mistryní v dovednosti řízení kočárku.

Jak to bude vypadat ukazují ve videu Iva s Vojtou.

Těšit se můžete i na klaunská vystoupení, ukázky z nových dětských muzikálů a dorazí i kouzelník se svými triky. Spolu s ostatními si budete moci i s kočárky zatančit. A nebude chybět ani tombola, do které ceny věnovali naši partneři.

Až si budete chtít odpočinout od dění na pódiu, projděte se naším nákupním městečkem, tady si vyzkoušíte a ochutnáte spoustu novinek od partnerů naší akce. Děti budou nadšené z prezentace nových hraček a maminky se ve workshopech seznámí s řadou praktických vymožeností a dozvědí se mnoho užitečných rad a nápadů, od výrobců si odnesou drobné dárky.

Až budete nasycení novinkami, uvítáte i možnost jak zabavit děti. Řádění ve skákacím hradu odmítne málokdo. A poříční oddíl pražské Městské policie děti sveze po Vltavě. U stánku Vodní záchranné služby si budete moci nacvičit záchranu tonoucího dítěte.

Staňte se rekordmankou

V minulosti se nám podařilo vytvořit rekord v počtu kočárků shromážděných na jednom místě. V roce 2016 jsme napočítali neuvěřitelných 1264 kočárků. To nám ale nestačí! O zdolání rekordu se pokusíme i letos, a tak nezapomeňte a buďte u toho!

Tímto rekordem chtějí organizátoři opět vyslat určitý signál jak Pražanům, aby se chovali ohleduplně, tak majitelům nákupních center a parkovišť, aby zřizovali další „kočárková“ vyhrazená stání, ale i vedení hlavního města, aby pokračovalo v budování bezbariérové Prahy výstavbou dalších výtahů ve stanicích metra nebo nákupem dalších nízkopodlažních autobusů a tramvají. Proto i letos připravujeme petici, kterou chceme bojovat za VÁŠ lepší život v Praze. Nezapomeňte ji se svými dětmi podepsat!

Maminky nám nejsou lhostejné

V průběhu akce chtějí pořadatelé předat pražským politikům žádost o zřízení vyhrazených sedadel pro maminky v pražské MHD. „ Chceme, aby se Praha zařadila mezi světová velkoměsta, kde jsou ve vozech městské dopravy umístěna vyhrazená sedadla pro těhotné ženy a rodiče s malými dětmi, uvádí Lukáš Nádvorník z pořádajícího rodičovského portálu Babyweb.cz.

Děkujeme maminkám, které svojí účastí na happeningu podporují poselství této akce a stráví s námi příjemné rodinné odpoledne. Poděkování patří také hlavnímu městu Praha, konkrétně náměstkovi primátorky Petru Dolínkovi a našim obchodním i mediálním partnerům, bez jejichž podpory by se akce neuskutečnila, říká spoluorganizátorka akce Olga Kunešová.

Mediálním partnerem akce je rodičovský portál www.babyweb.cz a pražské Hitrádio City.

Akce se koná za každého počasí. Maminky mohou do Žlutých lázní přijet buď autem a zaparkovat na Podolském nábřeží nebo tramvajemi či autobusy MHD. V okolí areálu budou posílené policejní hlídky, které budou hlídkovat na přechodech, aby se maminky co nejpohodlněji dostaly k hlavnímu vchodu. Policisté a strážníci budou také zpomalovat auta na nábřeží, aby mohly maminky co nejvíce v klidu zaparkovat a následně bezpečně vystoupit se svými dětmi.

 

23.5.2017 10:26 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist