Po porodu jsem shazovala 40 kilo!

VÁŠ PŘÍBĚH V těhotenství jsem nabrala rovných 40 kilo! V porodnici jsem nechala 16 kg a zbytek byl bohužel to, co jsem si svými chutěmi pracně vyjedla. Dortíčky, zákusky, večer pizza.

Neřešila jsem to, říkala jsem si, hlavně ať je Rozárka zdravá, pěkně přibývá a kila půjdou potom dolů SAMA. No, dneska přiznávám, že jsem se šeredně spletla.

Kila dolů sama samozřejmě nešla ani po šestinedělí, ani po třech měsících. Měla jsem stále „nádherných“ 87 kg.

Jak vy, milé čtenářky, bojuje se svými kily po porodu, anebo jak se vám podařilo je vůbec nenabrat? Napište nám, každý zveřejněný dopis odměníme milým dárkem.

Chodící tank

Připadala jsem si jako chodící tank a pořád zkoušela různé diety, ubírání jídla, ale zase jsem to nepřeháněla, poněvadž stále kojím. Pravda, po půl roce byla dole dvě kila, ale to mi sebevědomí nepřidalo. Spíš jsem si připadala neschopná, že se sebou nedokážu nic udělat. Tak jsem se do toho pustila úplně jinak.

Začínám se sobě líbit

Zanedlouho bude dcerce deset měsíců a já mám dole už 14 kg. Zbývá mi posledních 9 kg do váhy před otěhotněním. Začínám se sama sobě líbit a už nechodím oblékaná jako hastroš. Na to „oplácané tělo“ jsem si nové oblečení kupovat nechtěla.

Za prvé se mi vůbec nic ve velikosti 46 nelíbilo a za druhé – alespoň jsem měla motivaci – když chci chodit v hezkém oblečení, musím si prostě do něho zhubnout.

Moje rovnice

Všichni se mne ptají, jak jsem to dokázala. Co mám za novou dietu. Hrdě říkám, že dietu nedržím, prostě jsem jen změnila stravovací návyky a jedu podle rovnice:

PRAVIDELNÁ STRAVA + PRAVIDELNÝ POHYB = ZDRAVÍ, ŠTÍHLÁ POSTAVA

Jím 6x denně, vyhýbám se mastným jídlům, hutným pokrmům a sladkostem. Přestala jsem sladit, méně solím, hodně piju.

Můj jídelníček

V mém jídelníčku je denně na stole zhruba 500 g čerstvé syrové zeleniny, 250 g ovoce, dvě porce jogurtu nebo kefírového mléka. Jím těstoviny, rýži, bílé maso a ryby.

Kávu s kofeinem jsem vyměnila za obilnou, černý čaj za ovocný nebo zelený a sladké limonády za čistou vodu.

Začala jsem taky sportovat. Našla jsem si druh sportu, pro který jsem se doslova nadchla a který mne tak baví, že na každou hodinu nemohu dospat. Začala jsem dělat ZUMBU. Je to spíš tanec, než sport. Latinskoamerické rytmy, krásná hudba a cvičení 3x týdně mne během měsíce a půl připravilo o 8 cm na obvodu přes boky.

Cítím se úžasně

Nemusím vám vysvětlovat, jak se cítím. Naprosto úžasně. Kromě toho, že si zase začínám připadat krásná a přátelé mne chválí, jak jsem hezky zhubla a sluší mi to, cítím se tak dobře jako snad nikdy ve svém životě.

Nebolí mě žaludek, ztratila se migréna a problémy s trávením, to už ani nevím co to je. Díky tanci přestaly i bolesti v zádech.

Žádné diety

Jestli se chcete zase cítit jako dřív, stačí jen úprava jídelníčku a hýbat se. Žádné nesmyslné, zázračné diety, hladovky, nastřelování hubnoucích náušnic, speciální tabletky. Chce to jen vytrvat, poněvadž úpravou jídelníčku jde váha dolů pomaleji, než při drastické hladovce, kdy se kila rychle shodí a rychle naberou zpátky.

Nevažte se, ale měřte se. A ne každý den.

Všem, kdo se rozhodnete změnit styl svého stravování a věnovat se nějakému sportu držím moc palce a věřím tomu, že výsledky budou brzo vidět.

Hanka

Děkujeme za krásný příběh a mamince Hance posíláme knihu a kosmetiku. Napište nám i vy, milé čtenářky, jak bojujete svými nadbytečnými kily po porodu anebo jak se vám podařilo je vůbec nenabrat.
Každý zveřejněný dopis odměníme milým dárkem.

13.5.2010 3:44 | autor: Redakce Babywebu

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist