Přílišné pití při porodu může být nebezpečné

V poslední době jsou ženy nabádány k poctivému pitnému režimu i během porodu. Vědci však přišli s novým odhalením: pití při porodu může zhoršit váš stav.

Švédská studie publikovaná v časopise BJOG uvádí, že ženy, které při porodu vypily více než 2,5 litru tekutin měly o 25% vyšší pravděpodobnost, že je začne bolet hlava, budou cítit nevolnost, zvracet nebo budou mít dokonce horší problémy, pokud je nikdo nevyšetří (otok mozku až kóma, ale to je spíše teorie). Je to způsobeno poklesem sodíku v krvi při zvýšené hydrataci. To může také zpomalit děložní stahy a prodloužit tak porod.

Britské porodní asistentky prohlašují, že nenavádí ženy k velkému pití, ale aby spíše pouze průběžně lehce usrkávaly.

„Ženy by neměly být nabádány k přílišnému požívání tekutin během porodu. Liberální postoj k neomezenému příjmu tekutin by měl být zpochybněn,“ říká doktorka Vibeke Moen ze švédské univerzity a profesor Philip Steer jí notuje a dodává, že obecně podpora pitného režimu je diskutabilní.

Zdravotníci by si měli zaznamenávat, kolik tekutin žena při porodu již vypila.

Obecně řečeno, nejlepší je věřit signálům vlastního těla, které řkají, že je potřeba se napít více tehdy, když máme žízeň.

Zdroj: BBC

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist