Štěpánka v 19. týdnu těhotenství: Podoby strachu

Těch sedm dní, co jsem naposledy psala, strašně rychle uteklo. Málem jsem zapomněla psát! Byl to také týden, kdy jsem na sobě každý den viděla, jak neskutečně mi roste bříško! Když to bude pokračovat tímhle tempem, tak se raději nechci vidět chvíli před porodem!

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Hodně se zavodňuji, takže ruce a nohy mám k prasknutí, pravou stranu o hodně víc a to je dle doktora způsobeno tím, že mám po nemoci vybrané lymfatické žlázy. Už mám problém třeba zapnout boty a do domácích pantoflí se už vůbec nevejdu, takže jsem dnes začala doma chodit v crocsech. V týdnu jsem dostala depku z toho, jak jsem tlustá, že jsem to i obrečela.

Jinak k tomu všemu mám neskutečné bolesti zad, jediné, co mi pomohlo, bylo jen ležet. Jinak jsem samozřejmě moc ráda, že jsem těhotná, jsem i hrdá na bříško, pořád si ho hladím a netrpělivě očekávám první kopnutí! Zatím nikomu nechci dovolit, aby mi na bříško sahal, protože chci být přeci první, koho prckové kopnou!

Ale sestra má pořad tendenci mě po bříšku hladit a jde na to pěkně fikaně! Nenápadně si vedle mě stoupne a začne mě hladit a mě chvíli trvá, než mi dojde, že mě zase převezla.

Teď už trošku opadl ten strach, co jsem do minulého měsíce měla. Bála jsem se, abych zase o miminka nepřišla. Vždy když jsem šla na toaletu, tak jsem se utírala se strachem, aby náhodou na toaletním papíru zase nebyla krev. Už nemám tak velký strach, když mě začne bolet břicho, už věřím, že to dobře dopadne a brzy budeme čtyři!

Obavy malinko mám, ale to je určitě normální, jen jsem se s tím nikomu nesvěřovala, aby mě nikdo neutěšoval a neujišťoval při každém rozhovoru, že mně se tohle určitě znovu nestane. Ten, kdo nezažil, když je žena konečně těhotná a pak o miminko přijde, tak si nedovede představit, v jakých obavách a strachu pořád je.

Absolvovala jsem také pravidelnou kontrolu na onkologii, kam jsem šla v obavách, co mi pan doktor řekne. Protože když jsem tenkrát onemocněla, tak mi pan doktor kladl na srdce, že 5 let nesmím otěhotnět a pak jedno mimčo anebo rychle dvě za sebou. Protože pak mi budou chtít preventivně odstranit dělohu, poněvadž je veliká pravděpodobnost, že by se nemoc usadila zrovna tam. Také proto ty veliké obavy a veliký strach, protože kdyby to „nedej bože“ nedopadlo, tak se můžu rozloučit s touhou mít miminko a ani bych asi neměla sílu to zase zkoušet.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Když jsem tenkrát z legrace doktorovi řekla, že tedy dvojčata, tak mi přísně odpověděl, že v žádným případě, protože moje tělo by tu zátěž se dvěma miminky najednou neuneslo. Takže proto ty obavy, ale pan doktor i s mojí oblíbenou zdravotní sestřičkou Kateřinou se zachovali úplně báječně, gratulovali k Oliverovi a Anně Márii, jako bychom byli blízcí přátelé a opravdu na nich byla znát ta skutečná radost.

Měla bych absolvovat takové onkologické kolečko, jako je mamograf, sono břicha, vyšetření kostí atd. Ale vzhledem k tomu, že jsem těhotná, tak je to odloženo, až se budu po porodu cítit dobře, takže jsem byla jen na krvi a z krve se dá poznat vše, takže jsem v klidu. A z čeho jsem měla já velikou radost bylo to, že mi pan doktor nezakázal kojit! Bála jsem se, že nikdy nepoznám, jaký to je, když budu mít u prsu ty moje dvě sluníčka. Kojení je teda povolené, jen prý asi tím jedním prsem dvě mimča neutáhnu, takže budu potřebovat nějakou dotaci na sušené mléko.

Koncem týdne jsme dostali od mojí maminky zase krásný dárek! Věděla, že pořád pokukuji po kočárku ABC Design Zoom a už ho máme! Je překrásný a v plné výbavě! Jsem z něho nadšená! Maminka si ho chtěla nechat u sebe doma, že prý to přináší smůlu, ale nejsem pověrčivá, a pokud by se mělo něco stát, tak určitě ne proto, že máme doma kočárek! Takže už je doma! Maminečko, mockrát za vše děkujeme a nezapomeň, jak moc Tě mám ráda!

Taky jsem se byla na chvíli podívat na firemním večírku za kolegy a moc jsem se tam nasmála! Všechny moc pozdravuju a budu se těšit co nejdřív zase nejvíc na Móňu, Péťu, Péťu a Vlaďku.

Příští týden jdu na kontrolu ve 20. týdnu do Canadian Medical a proběhne pravidelné vážení a měření miminek a já jsem moc zvědavá, jak se jim vede a už se nemůžu dočkat, až je zase uvidím a uslyším, ale o tom zase příště.

 


Štěpánka právě prožila 19. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599443079971.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Štěpánka

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist