Štěpánka v 21. týdnu těhotenství: Po kom budou?

Den se se dnem sešel a já se opět hlásím. Stalo se toho opravdu hodně! Nejdřív jsem sama sobě slíbila, že se budu snažit držet alespoň trošku ty moje hormony na uzdě a nebudu vybuchovat kvůli každé hlouposti! A musím říct, že se mi to celkem dařilo a i Pepíček mě za to pochválil.

Na skok jsem se stavila v Canadian Medical Care, kde se paní doktorka chtěla podívat, zda má Anna Mária v pořádku srdíčko a nakonec to stejně trvalo 30 minut, protože ta naše láska se prostě nebude ukazovat, když někdo potřebuje, ale když bude sama chtít. Takže je jasný, že bude po mně! No a Oliver je hodňounkej, takže po Pepíčkovi. To alespoň tvrdí moje sestra Kristina, já to samozřejmě vidím jinak. (Po kom jsou vaše děti? Přečtěte si článek Po kom to dítě je?)

Jinak jsem to asi přehnala s nakupováním věciček pro prcky, protože do velikosti 62 mám plnou šatní skříň a Pepíček chodí kolem se zvednutým obočím, ale asi pro klid raději už nic neříká. Takže s nakupováním končím. Myslím samozřejmě s nakupováním do velikosti 62.

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK?

  • Jste čerstvě těhotná?
  • Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?
  • Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?
  • Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?
  • Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Poctivě si mažu bříško (jestli se tomu tak dá ještě říkat) Bepanthenem proti striím a musím říct, že zatím dobrý, takže jsem velice spokojená. Femibion také beru každé ráno a mám ho až do šestinedělí. Ptala jsem se paní doktorky, zda nemám brát náhodou dvojitou dávku, když čekám dvojčátka. Byla jsem za blondýnu a ani nepomohlo, že jsem se obarvila na černo. 🙂

S holkama (maminka a sestra) nakupujeme na pečení vánočního cukroví, se kterým, pokud budu mít náladu, začneme asi příští týden, aby si ho Kristina mohla odvézt s sebou do Rakouska, protože už za tři týdny se tam vrací. Asi to nebudeme přehánět a upečeme jenom ty základní druhy. Pamatuji si, to je už asi 5 let, když jsme pekli s Jarouškem a za pár dní jsme vypili asi 10 litrů svařáku. Ptala jsem se Jarouška, jestli se letos připojí, a ten se začal smát, že nechce dopadnout jako tenkrát.

V týdnu za mnou přijela kamarádka Gita z Chocně, kterou jsem poznala, když jsem byla s maminkou na Kapverdách. Udělaly jsme si nádherný den, couraly po centru, byly na obědě a dostala jsem spoustu krémů na obličej a překrásný obrázky, který mně a mamince namaloval její úžasný šestiletý syn Kryštof. Já doufám, že se ještě do konce roku uvidíme. Gita je super člověk a já jsem moc ráda, že jsem měla tu čest ji poznat.

V pátek přijela Romča s Viktorkou a já se nemohla dočkat, vlastně my všichni! Viktorka je naše sluníčko, které, i kdybych měla špatnou náladu, tak mi ji vždycky zvedne! Jsou jí už tři roky a posledně mi po Romče posílala jednu velikou pusu pro Pekánku a dvě malé pro dětičky. Teď když tady byla, tak mi dávala pusinky na bříško, jednu pro Ovivera a druhou pro Aničku a pěkně mi Bepanthenem mazala bříško. Je zlatá!

Přečtěte si, jak komunikovat s miminkem v bříšku.

Je super, že mám na Babywebu také diskusní fórum, kde mi radíte, co s sebou do porodnice, jestli používat monitor dechu a je úžasné, že se dozvím i jiné příběhy. Je mi blízko maminka Jana, která má sama tříletá dvojčátka a já si od ní nechám ráda poradit, co pořídit a co ne. Pak budoucí maminka Aluš, která je skoro ve stejném týdnu těhotenství jako já a já na ni od té doby, co mi napsala, často myslím a věřím, že vše dobře dopadne! A samozřejmě i ostatní, kteří mi radí a hlavně mě povzbuzují, že nemám řešit váhu, ale užívat si těhotenství, jak jedna z maminek napsala 3 v 1.

Takže se pokusím neřešit, jak vypadám, protože nejsem jediná, kdo přibral, a když to přežili jiní, proč bych to neměla přežít já. Hlavně ať jsou drobečci v pořádku a zdraví. Už bych si je přála tady mít, už aby byl konec února nebo začátek března!

Když jsem žehlila jejich věci, tak jsem skoro každý hadřík vzala, očuchávala a rozněžněně nahlas říkala, jak moc se na ně těším.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Pohyby cítím každým dnem častěji, jsou to pořád takový bublinky, ale zatím Pepíček a ani Kristina neměli to štěstí, aby alespoň cítili malinkatou bublinku, i když mají trpělivě položenou ruku na břiše docela dlouho. Je pravda, že to cítím jenom večer, když už ležím v posteli, ale určitě je to i přes den, jen pořád něco dělám, takže to ani nevnímám. Už se těším na pořádný kopnutí! Musím ještě vydržet, protože jsou ještě malinkatí, ale určitě už brzy.

Jinak jsem se nikdy ráda nekoupala ve vaně, ale raději sprchovala a teď si napustím vanu, dám hodně pěny do koupele, zapálím svíčky, vezmu knížku a vegetím si tam hodně dlouho.

Největší novinka za minulý týden je, že se kamarádce Silvě narodil syn Filípek a já už se nemůžu dočkat, až je oba pomačkám!

Přeji hezký týden a zase příští úterý se budu těšit.


 

Štěpánka právě prožila 21. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476599443079971.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist