Štěpánka ve 12. týdnu těhotenství: Pochod v růžovém tričku

Když jsem v červnu odlétala s maminkou na dovolenou na Kapverdy, byla jsem smutná, že nebudu moci jít na Avon pochod. Pak bohužel přišly povodně, takže se odložil na září. Všechno zlé je k něčemu dobré, alespoň se vybralo více peněz na dobrou věc!

V neděli jsem s Móňou a Jířou vyrazila na Avon pochod. Už v metru, když jsem viděla tu masu lidí v tričku od Taťány Kovaříkové, tak jsem měla slzy na krajíčku.

Vrátilo se mi, jak trpěla babička a jak strašně byla silná, když jí po čase doktor pověděl, že má nádor i v druhém prsu. A jak velké bolesti musela mít, když pak k tomu všemu, co už měla za sebou, se objevil nádor na mozku! Dala bych všechno na světě, kdybych ji mohla ještě jednou obejmout a říct jí, jak moc mi chybí a jak moc ji mám ráda!

Atmosféra pochodu je každoročně úžasná, všichni se na sebe usmívají, jsou ohleduplní a nikoho by nenapadlo vyhodit třeba jen papírek na zem. Krásný bylo, když jsem viděla i psy v tričkách, moc jim to slušelo a smekám před páníčky, jak to celé dotáhli k dokonalosti! Těch 5 km bylo pro mě docela náročných, nebylo mi moc dobře od žaludku, bylo docela teplo a strašně mi natékaly nohy. Ale holky mě povzbuzovaly, takže nakonec jsme zdárně došli do Žlutých lázní. Ta atmosféra se nedá popsat, děti v tričkách dováděly na pláži, rodiče běhali pro jídlo, pro pití, neskutečně dlouhý fronty na WC, krásný počasí, úžasná hudba, prostě krásná akce a já už se těším, jak příští rok vyrazíme s kočárkem a s prcky. Je úžasný vidět, jak člověk dokáže udělat něco pro druhé a nečeká za to nic, jen má radost, že může pomoci druhým.

Ještě předtím ve středu jsem si byla ve firmě Merck vyzvednout spoustu balení Femibion 400+DHA. Paní Chromková je úžasná paní, odborník na svém místě. Vše mi pěkně vysvětlila, ptala se, co mě zajímá a nakonec jsme si krásně popovídaly. Vůbec by mi nevadilo se s ní scházet každý týden. 🙂 Všem rozhodně doporučuji brát Femibion. Nezapomeňte, že to děláte hlavně pro své miminko!

Potom jsme si s kamarádkami Móňou a Jířou zašly na brzkou večeři, prošly pár obchodů, zda nenajdu něco pěkného na sebe. Bohužel nic jsem nenašla.

Už mi nebývá špatně, tak jsem si na druhý den naplánovala generální úklid, vytřídila skříně, umyla okna, vyžehlila. No prostě vše, co bylo potřeba, abych zase mohla trajdat. : -)

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. bepanthen_strie_pack_28_8.jpg

Jinak jsem byla v takovém divném rozpoložení. Těšila jsem se, že i když mám jen jedno prso, tak budu kojit, ale dozvím se od onkologa až v polovině října, jestli to pro mě nebude riskantní. Jsem z toho docela špatná, za prvé jsem chtěla mít ten kontakt s našimi prcky, moc jsem to chtěla zažít. A vůbec si nedovedu představit, jak po finanční stránce zvládnu od porodu kupovat jen sušené mléko a pleny pro dva drobečky. No, ale nebudu předbíhat, počkám do října, co mi řekne onkolog. Každopádně mám tu nejlepší péči ze všech stran.

V pátek jsem šla s Pepíčkem a holkami Móňou a Jířou na Kampu na Festival středomořských chutí a vůní. Měla jsem úplně nejlepší hamburger od kamaráda Pavlíska! Domů jsme si udělali úžasnou procházku přes park, zastavili se u Vltavy a krásně si popovídali.

Druhý den jsem se konečně dostala do Letňan a navštívila moji kamarádku Petru, která má úžasný dva prcky. Staršího Pavlíka a mladšího mého miláčka Jiříka. Pavlík už chodí do třetí třídy a od poslední návštěvy jsem ho skoro nepoznala, jak strašně vyrostl. Když ho vidím, tak se rozněžním! Je nádherný! Byl mu rok a my jsme byly s Petrou na den přesně těhotné, takže ho beru, jako kdyby byl můj. : -)

Péťa je úžasná. Ví, jak moc mám ráda čočku, tak mi ji uvařila a nandala mi na talíř takovou megaporci, že jsem myslela, že prasknu. Pořád mi nutila něco k jídlu a nejvíc mě rozesmála, když mi chtěla udělat svačinu na cestu domů! Ještěže bydlím na druhý straně Prahy, protože jinak by si mě vykrmila.

Pak jsem si také přečetla rozhovor s maminkou paterčat a absolutně nechápu, jak můžou být lidi tak zlý! Jak může někdo někomu závidět takovou starost! Chudák Alexandra, co jí lidi závidí, že má obecní byt, kde platí 15 tisíc měsíčně? Že má rodičovskou na pět dětí 7 600 Kč? Já budu mít dvě děti a už teď mám hlavu jako pátrací balon, jak to zvládnu! Vždyť je vše tak strašně drahý! Je mi jí líto a mám před ní obrovský respekt! Přeju jí, ať jsou všichni zdraví a šťastní a ať si těch nenávistivých vzkazů nevšímá, určitě je spoustu lidí, kteří jí fandí!

V pátek mě čeká screening, tak poreferuji. Mějte se všichni krásně a budu se těšit.


Štěpánka právě prožila 12. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476598512953486.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist