Štěpánka ve 29. týdnu těhotenství: Jako soudek vody

Dva týdny volna jsou za námi a já se opět hlásím s novinkami. Vánoce jsem přežila, já je vlastně vůbec s Pepíčkem neslavím. Odmítám si dávat dárky 24.12., když budu chtít někomu udělat radost, tak k tomu nepotřebuji zrovna tohle datum!

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Měla jsem známé, kteří k sobě nechovali žádnou úctu a na Vánoce si nakoupili dárky za x tisíc a už hodinu po rozbalení se strašně pohádali a sprostě si nadávali! Byli a jsou trapní! Stromeček taky nezdobíme, ale co si vychutnáme vždy, tak to je štědrovečerní večeře, protože bramborový salát a řízky, tak to teda můžeme. Až do konce mého života s námi bude na Štědrý den moje maminka, která je pro mě na celém světě ten nejdůležitější člověk.

Samozřejmě, až se nám narodí prťátka, tak vše bude. Já si pamatuji, jak to bylo krásný, když jsme byli malí, navečeřeli se a najednou někdo zazvonil na zvoneček a my šli do obýváku a tam byl krásně nazdobený a rozsvícený stromeček. I teď si to dokážu vybavit a oči mi při té vzpomínce svítí. Takže já určitě nebudu chtít zdobit stromeček s dětmi. Zatím si to plánuji tak, že vyšleme maminku s dětmi na procházku a my se na to zdobení stromečku s Pepíčkem vrhneme. Dneska jsme zrovna v Ikea a v Lutz koukali na ozdoby a už máme na příští rok vybráno.

Mezi svátky jsme jeli na rodinnou sešlost k tetě Elišce a bylo to moc hezký, je úžasný, že se i po smrti babičky všichni scházíme a máme se moc rádi. I když se nevidíme tak často, jak bych si přála, tak vím, že mám rodinu, kterou miluju a můžeme se na sebe navzájem spolehnout.

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Jen Silvestr 31. 12. jsme slavili s Jumperama a jejich dcerkou Emilkou, se kterou jsem se strašně nasmála. Dohadovala se se mnou, že má Pepíčka raději jak já a bylo to opravdu moc vtipný. My s Evčou jsme nepily, ale zato kluci!

Velikou radost jsem měla z telefonátu od mého malého skoro osmnáctiletého synovečka Patrika, který mi lámanou češtinou říkal, jak moc nás má rrrrrád a miluje nás!

Druhého Silvetra jsme měli 3. 1., to za námi konečně přijela moje nejlepší kamarádka Lenča s Vláďou a samozřejmě nemohla chybět moje milovaná maminka!

Jinak jsem byla na pravidelné kontrole v Canadian Medical Care, kde mi rovnou udělali testy, protože jsem začala po každém jídle zvracet. Nezvracím hned po jídle, ale třeba až za 2–3 hodiny. Miminka mi prý tlačí na žaludek, takže mám jen ubrat porce. Co je tedy pro mě odporné, je to otékání, nevejdu se do žádných bot, kotníky bych marně hledala a ani klouby na rukou už nemám. Hodinky nenosím, protože je nedopnu, už mi zbyly jen náušnice. Pan doktor mě chválil, že mám ukázkové těhotenství i váhu, už jsem přibrala 19 kg a mě to připadá jako 40 kg, ale prý při dvojčátkách je to krásné a hlavně jsem hodně zavodněná. Kamarádky mě uklidňují, že při jednom dítěti přibraly 30 kg a že to určitě brzy sundám. Mě to bříško už začíná překážet, jsem hned udýchaná, a když jdu, tak se kolébám jako kachna. V noci špatně spím, každou hodinu se budím a musím čurat. Přečtěte si o různých těhotenských obtížích před porodem.

Co na těhotenství miluju, jsou pohyby těch našich láseček. Dávají o sobě hodně často vědět, kopou jak blázni, a když mám štěstí, tak je vidím, jak plavou. To je pro mě strašně silný zážitek a vůbec by mi nevadilo, kdyby takhle skákaly šipky až do konce těhotenství.

O víkendu si pomalu začnu balit věci do porodnice – co kdyby náhodou (ťuk,ťuk,ťuk). Představa, jak bych musela nečekaně do porodnice a Pepíček by mi to měl dovézt, je hrozivá. Jak ho znám, tak to by mi to vozil minimálně na 3x.

Budu se těšit příští týden a na další rady, co si ještě pořídit na mém diskusním fóru!


 

Očima tatínka:

Další měsíc je za námi a tolik se toho změnilo. Se Štěpánkou jsme si museli prohodit místa v posteli, už nespí u zdi, ale na kraji, protože strašně často chodí na toaletu a bylo nebezpečný, jak mě přelézala. Bál jsem se, že jednou upadne a nedejbože se něco stane.

Hledáme novou budoucí maminku do KLUBU TĚHULEK

  • Jste čerstvě těhotná?
  • Toužíte si zdokumentovat těhotenství v krásných fotografiích ateliéru Fotopromě?
  • Chcete mít navždy schovaný deníček z vašeho těhotenství?
  • Hledáte podporu a nové kamarádky, které „v tom“ budou s vámi?
  • Odpověděla-li jste 4x ANO, tak nám napište na redakce@babyweb.cz svůj těhotenský příběh!

Je mi ji moc líto, jak se svíjí s křečemi v nohou. Já se snažím jí nohy alespoň masírovat, ale asi to moc nepomáhá, jen pro můj klid mi děkuje a tvrdí, jak jí je už líp.

Potom je opravdu hodně zavodněná, má úplně bílé ruce a vypadá to, že jí prasknou, a do toho to zvracení. A přesto si myslím, že nikdy nebyla tak sexy jako teď! Celá jenom září a mě se moc líbí, jak si s malými povídá a jak si pořád hladí bříško a říká jim, jak moc se na ně těší. Už jsem se i zapojil do mazání bříška, stehen a zadečku Bepanthenem. Snažím se jí to ulehčit, jak se dá, ale chodím pozdě domů, takže v týdnu toho moc nezvládnu, tak alespoň o víkendu. Občas si někam vyrazíme, ale Štěpánka je hodně brzo unavená a udýchaná. Bojím se, nechci, aby se přepínala. Určitě je pro ni nejlepší, když co nejvíce odpočívá.

Už pořídila monitory dechu, tak je spokojená. Teď hledá na internetu náhradní kolečka a já vím, že když si něco umane, tak to brzy budeme mít doma. Takže počítám, že nejpozději do 14 dnů je vše komplet připraveno. Prý se chystá připravovat věci do porodnice, já osobně si myslím, že je to brzy, a když jsem jí to řekl, tak mě zasypala argumenty, takže jsem raději couvnul a vše odsouhlasil. Já tedy moc nerozumím tomu, co musíme mít pro děti připraveno, je mi jasný, že potřebujeme kočárek, postýlky, ale cokoli otevřu, tam je něco dětského. Jsem moc rád, že to vše se svojí maminkou zvládá a já nemusím nikde lítat a něco shánět.

Může se prý taky stát, že až se vám budu příště svěřovat, tak už budeme čtyři a naše děti budou mít tu nejlepší maminku na světě! Držte nám palce, ať vydržíme co nejdéle 3 v 1!

 


Štěpánka právě prožila 28. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476608734345141.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

 

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist