Štěpánka ve 32. týdnu těhotenství: Kopání si vychutnávám

TĚHULKA LIVE! ŠTĚPÁNKA Říkám si, že to není normální, jak ten čas letí. Ten týden vždy tak strašně rychle uteče a já pak s hrůzou zjistím na poslední chvíli, že musím sepsat, co jsem za celý týden prožila. Tak s chutí do toho! Odehrálo se toho totiž docela dost, běhala jsem po doktorech, padala únavou – no zkrátka radosti těhotenství. Ale stejně se těším.

Fotografie z ateliéru rodinné fotografie Fotoprome.cz


Minulý týden jsem byla na kontrole nejdřív v ÚPMD v Podolí, kde miminka změřili a hlavně zkoumali, zda je u Olivera průtok placenty v pořádku. Paní doktorka mi řekla, že je to pořád hraniční, ale asi když mě viděla, jak vyplašeně koukám, tak mě v zápětí uklidnila, že se nemám vůbec nervovat, protože hraniční není pod hranicí. Když jsem se ptala, zda to můžu nějakým způsobem ovlivnit, tak prý ne. Pokud by se stav zhoršil, tak by se muselo těhotenství ukončit dřív, ale zatím je vše tak, jak má být, a pro miminka je nejdůležitější, abych já byla v klidu a nenervovala se.

Pak jsme koukaly, zda prckové kopou a jsou akční, ale ještě než jsme začaly, tak jsem paní doktorce řekla, že oba kopou o sto šest a že to kopání si opravdu vychutnávám. Opravdu, moc mě to uklidňuje, když mě jeden nebo druhý kopne, tak se u toho rozplývám a začnu si hladit bříško a povídat si s nimi. Říkám jim, jak moc se na ně všichni těšíme a co budeme podnikat. Pak přišlo to nejdůležitější – měření. Už máme opravdu veliký dětičky. Jsou skoro stejně veliké, mají cca 40 cm a váží cca 1,5 kg!

Co mě trápilo celý týden, byly neskutečné otoky nohou a rukou, které vygradovaly o víkendu, kdy moje pravá noha vypadala jako sloní. Nemohla jsem obout ani crocsy. Jestli jsem si celou dobu v těhotenství stěžovala, že natékám a zavodňuji se, tak až teď jsem poznala, co to je! Zítra jdu zase do Podolí na kontrolu, tak to bude určitě první, co musím zmínit a poptat se, jestli to není moc.

Další den jsem jela na 4D ultrazvuk do Canadian Medical Care na Veleslavín. Ten mi dělala sestřička Zuzka a je to super slečna s neskutečnou dávkou trpělivosti. Oliver se docela (ostatně jako vždy) hezky natáčel, zato Anička ani náhodou. Prostě si myslím, že už teď má svojí hlavu a bude se ukazovat, když bude sama chtít, ne když to my budeme potřebovat. Takže foteček máme víc s Oliverem a jen pár, kde je Andulička. Myslím si, že už teď je vidět podoba. 🙂 

Těhulka LIVE!: Využívá nadstandardní program lékařské péče Materna II. cmc-logo.jpg

Taky jsme byli s Pepíčkem na matrice zařizovat přiznání otcovství a už máme víceméně vše, co se týká dětiček ohledně rodných listů a jmen, vyřízené a vypsané, takže to zítra rovnou vezmu do nemocniční matriky v Podolí a už se pak nemusím o nic starat.

Měla jsem úžasný víkend, byla tady maminka, která mi se vším moc pomáhá. Ne, že bych to nezvládla, jen jsem taková neohrabaná a prostorově výrazná, vše mi trvá déle, než jsem byla zvyklá, a strašně rychle jsem unavená. Takže si jdu párkrát za den lehnout. V neděli jsem usnula po obědě asi na 1,5 hodiny, kdy jsem byla úplně vyřízená, že jsem neudržela oči, a když jsem vstala, tak jsem měla celý byt sterilně uklizený. Je to pro mě veliká pomoc a já ti maminečko za vše moc děkuji.

V sobotu nám přijela vzácná návštěva až z Chocně. Kamarádka Margita se synem Kryštofem, s kterými jsme se seznámili na Kapverdách. Mě málem omyli, když jsem viděla, co vše Gituš dovezla. Asi milion balení Sunaru, odsávačku, náhradní lahvičky od Avent, digitální teploměr, pro mě i pro maminku dárkový balíček od Vichy, tělová mléka, maxi velkou bonboniéru… a já určitě na něco zapomněla. A nesmím zapomenout na překrásný dárek od Kryštůfka, nádhernou kytičku, kterou budu opatrovat a starat se o ni s láskou. Moc jsme si to užili a měli jsme si co povídat. Bylo nám líto, že už v neděli odjížděli, ale slíbili, že co nejdříve zase přijedou. Už teď se těšíme!

Tak zase za týden
Štěpánka


Štěpánka právě prožila 32. týden těhotenství. Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

b633476609261672016.jpg

Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!


Naše těhulka LIVE! Štěpánka užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

 

 

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist