Těhulka Live! Tereza: KOPR

Jmenuji se Tereza, je mi 31 let. V létě jsem se vdala za skvělého muže, který chtěl dítě o něco více a o něco dříve než já :-). Mojí vášní je cestování a lezení po horách. Procestovala jsem půlku světa, žila v Kanadě i v Praze a usídlila se v Podbeskydí. Na dítě jsem se necítila nikdy připravena a nejsem jedna z těch žen, které to berou jako náplň svého života. Třeba mi to mlíko na mozku změní :-). Teď mi zbývá pár měsíců se na novou roli připravit.

tehulka-live-tereza-1100x618.jpg Zdroj: Terezo Milatová

Už je středa a já se pořád nemůžu dostat do svého pracovního tempa. Mám hrozný kopr. Volně přeloženo – nechce se mi nic, hlavně nic do práce. Do mých obou prací. Děsně prokrastinuju. Jsem nějaká hodně unavená, asi deficit z minulého týdne, kdy jsem makala do kopce na plné obrátky. Čtu si o běhání v těhotenství, ale nevyběhnu. Aspoň si udělám pár jógových pozic. Hledám těhotenské šaty na svatbu. Teda na pět svateb. V srpnu mě čekají čtyři a v září pět. Zatím se normálně vejdu do všeho svého oblečení, ale jak to bude za tři týdny a dále? Šatů mám mraky, jenže všechny vypasované. Vůbec nevím, co si koupit a kde si to koupit. Sjíždím různé servery, ale ty paní už na těch fotkách mají břicho jak v 7. měsíci. O tomhle se taky nikde nepíše!

Taky spím furt na břiše. Můžu? Začala jsem sjíždět i servery s těhotenskými polštáři. Asi je na čase se to spaní odnaučit, ale za dva litry na pár měsíců mi to přijde jako trochu drahá sranda. Zjistím u svých kamarádek – zasloužilých matek, jestli jim nějaký doma nezbyl;).

Nikdy by mě nenapadlo, že to řeknu, ale už se docela těším na mateřskou, alespoň na tu část před porodem. Kdy už nebudu muset pracovat (alespoň pro jednu ze svých dvou prací) a věnovat se tomu, co bude potřeba. Asi zařizovat pokojíček? A shromažďovat všechny nezbytnosti pro Trevora. Hlavně ne malovat strop – to se potom prý předčasně rodí.

Čtěte také:

Genetické testy: Přinášejí klid nebo stres?

Honba za miminkem se může stát začarovaným kruhem

Jsem „v tom“? První odpověď dá těhotenský test

Jsem slaměná vdova. Pro změnu mě opustil Tomáš a jel na nějaké turnaje do Polska a kvůli koroně mi krachla i návštěva. Myslela jsem si, že je mi tato nemoc vzdálená, ale už jen pobyt v Moravskoslezském kraji zvyšuje pravděpodobnost, že se potkáte s někým nakaženým anebo minimálně s někým, kdo se potkal s nakaženým.

Mám hroznou chuť na sex. Někde jsem četla, že je to v druhém trimestru normální. Jenže manžela mám až do neděle na cestách. No, asi si budu muset pomoct sama;). Holky, pozor, občas můžeme mít příliš nízko placentu (jako jsem zjistila já) a můžete začít krvácet. Není třeba se děsit, jen být při milostných hrátkách o něco opatrnější:-).

Takže si nechám zajít chuť a vyrážím s kamarády na víkend do Krkonoš. Má to být jediné místo v České republice, kde nemá pršet. Pět hodin cesty autem se vyplatilo a my si užívali slunečného konce týdne na kopečkách. Sice funím do kopce za dva, ale cítím se skvěle a túry mi dělají vysloveně dobře. V sobotu jsme našlapali kolem dvaceti kilometrů a v neděli už jen pohodových deset v klidném tempu. Na práci jsem zapomněla a zrelaxovala si mysl a příjemně unavila tělo. 

 

4.8.2020 6:00 | autor: Tereza Milatová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist