Těhulka Live! Tereza: Sauna

Jmenuji se Tereza, je mi 31 let. V létě jsem se vdala za skvělého muže, který chtěl dítě o něco více a o něco dříve než já. 🙂 Mojí vášní je cestování a lezení po horách. Procestovala jsem půlku světa, žila v Kanadě i v Praze a usídlila se v Podbeskydí. Na dítě jsem se necítila nikdy připravena a nejsem jedna z těch žen, které to berou jako náplň svého života. Třeba mi to mlíko na mozku změní. 🙂 Teď mi zbývá pár měsíců se na novou roli připravit.

tehulka-live-1100x618.jpg Zdroj: Tereza Milatová

Taky jste slyšeli, že by prý těhotné neměly chodit do sauny? A taky by prý neměly třeba běhat nebo chodit na ferraty, jíst pálivé a tak dále… Jojo, kromě běhání jsem dělala vlastně všechno, co jsem dělala předtím. A běhat jsem taky chtěla vytrvat, ale ten první trimestr byl tak “výživný”, že jsem neměla energii prakticky na nic, takže jsem přestala běhat a pak jsem ve 4. měsíci nechtěla znovu začínat. To mi přišlo jako blbost, protože jsem se na to prostě necítila a to funění mi stačilo i při chůzi.

Ale zpět k sauně. Když otevřeli na těch pár dní zase služby, vyrazili jsme s Maru do místního sport centra na bazén a do sauny. Třinec je super, ale někdy je to prostě zapadákov. Z Prahy jsem byla zvyklá, že si můžu jít do sauny v kteroukoliv denní i noční hodinu (rozuměj třeba do 11 do 23 hodin), ale tady né… tady to mají rozdělené na důchodce, páry, muže, ženy a musíte si návštěvu sauny hoooodně dobře naplánovat. A to mě samozřejmě s..lo. A pak nám to ještě Andy zase zavře.

Od jara jsem tak nějak hučela do Toma, že bychom mohli mít saunu zahradě a před pár týdny jsme konečně začali jednat. Zjišťovala jsem si kontakty, že by nám ji někdo přímo na míru vyrobil. Šlo by to, ale bylo by to nejdřív v březnu příštího roku a já jsem se samozřejmě rozhodla a chtěla ji hned. Takže “no guda.” Ňáký výhody to přece jen má, že bydlíte na kraji světa vedle Polska a že manžel umí polsky a že “zlatý polský ručičky” umí vymyslet něco za slušný peníze. A umí i saunu. 😀 Tu si sice musíte takzvaně “DODO” “dodělat doma”, ale sauna bude a možná ještě tento týden.

V pondělí si tedy užíváme s Maru wellness den a pak ještě “musíme” rychle na večeři, než nám to zase zavřou samozřejmě. Přidají se k nám kluci a Tom volá, ať je ještě pozvu k nám, a trochu zdržím, že v deset večer přiveze kurýr dvě stě kilo latěk, ze kterých pak bude Tom puzzlovat saunu. 🙂

Takže holky, pokud jste byly zvyklé chodit do sauny, dobře ji snášíte, tak se jí nemusíte vzdávat ani v těhotenství. První trimestr bych tedy vynechala, ale pak už můžete. Mně tedy druhý vyšel na léto, takže jsem se “saunovala” venku, ale ve třetím už jsem se potřebovala ohřívat. Toto info mám ověřené u dvou lékařek gynekologie a kamarádek, které prostě chodily. Samozřejmě to nepřehánějte! Já jsem si nedovolila déle než 10 minut a vynechala jsem ochlazovací bazének i vědro, které tak normálně miluju.

A co se týče Trevora? Jsem na přelomu 37. a 38. tt, má prý kolem 3 kg a prognóza je, že bude mít max. do 3,5 kg. Huráááá! Obra, jako byl jeho tatínek se 4,6 kg, bych rodit nechtěla. 🙂 Náš artista je taky hlavou dolů, takže další důvod k radosti! 🙂 Držím se zásady “co dělá dobře mně, dělá dobře i miminu v břiše”. Však ono se to pak dá zase propojit do mateřství – klidná máma – klidné dítě. Uvidíme, jak moc zvládnu být klidná, až se Trevor narodí. Jsem docela nerváček a hlavně miluju spánek. No, držte mi palce!

O víkendu tedy Tom puzzloval saunu s klukama a já jsem šla na prochajdu s budoucíma babičkama, které jsou už nesmírně natěšené na mimino. Ještě že je mám – věřím, že mi budou velkou oporou, až se Trevor narodí.

Ve videu se pobavte domácím kutilstvím a případně googlete sauny v Polsku – je to zaručeně nejlevnější a nejrychlejší varianta, jak se ohřát v domácí sauně a chce to jen trochu zručnosti. Prý puzzle, které jsem koupila neteři, bylo náročnější. 😀

Tereza právě prožívá 38. týden těhotenství. Vy také? Chcete vědět, co se v tomto týdnu děje s vaším tělem?

19.1.2021 5:51 | autor: Tereza Milatová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist