Těhulka LIVE! Veronika (28): Náš svět

Čtyři dny v porodnici utekly jako voda. Tom trávil většinu času s námi na pokoji a kromě jedné noci (kdy musel samozřejmě Anitku pořádně zapít, aby byla zdravá) tam i spal. Od začátku jsme tak mohli sdílet všechny emoce, radost a péči o naše překrásné novorozeně.

V sobotu se na malou přijeli podívat její prarodiče a taky moje nejlepší kamarádka Evička s manželem. A najednou už byla neděle a my měli Anitku přivítat doma. Strašně jsem se na ten okamžik těšila. Strašně jsem se ho bála.

Svíravý pocit strachu se mi vlastně usídlil v podbřišku hned, jak opadla ta obrovská euforie z porodu. První noc v porodnici jsem spala asi hodinu, zbytek času jsem strávila u postýlky a sledovala, jak naše maličké miminko oddychuje. Je tak křehká. Tak bezbranná. Tak krásná. Jsem z ní úplně hotová! Další noci už to bylo lepší, ale jen proto, že kdykoliv jsem otevřela oči, viděla jsem blikající zelené světýlko monitoru dechu. Kdykoliv malá zakňourala, sevřel se mi žaludek a vystartovala jsem z postele – naprosto vzhůru a připravená na chování, přebalování, kojení… cokoliv bude Anitka potřebovat. V porodnici už strach pomalu ustoupil, ale cesta domů jej znovu přivolala.

„Mít dítě, to je jako když vám srdce navždy bije mimo vaše tělo,“ blesklo mi hlavou, když jsme s Anit čekaly na Toma, až přistaví auto.

Mrholí. Běžíme k autu, Anitka schoulená v autosedačce kouká zpod veliké čepičky, která jí padá do očí. A už jsme doma. Ukazujeme naší dcerušce postýlku, přebalovací pult, pokojíček. Je vyčerpaná a usíná. My jsme vyčerpaní a spát nedokážeme. Konečně máme náš poklad doma. Nemůžu na ni přestat myslet. Nemůžu se na ni přestat dívat. Tom to cítí podobně. Nakonec ještě ten večer shání monitor dechu (o kterém jsme dosud tvrdili, že pro naše zdravé děťátko je úplně zbytečný). Konečně se trochu uklidníme. A za blikání zelené kontrolky usínáme spolu s Anitkou.

anitka_0.jpg

Monitor dechu mě ale taky pěkně potrápil. Vlastně jsem málem dostala infarkt. Tom odjel na nákup a já zrovna umývala nádobí. Anitka spala v postýlce. Najednou slyším ten příšerný zvuk, který znamená, že dítě už 20 sekund nedýchá. Vrhám se k postýlce a beru malou do náručí. Svírá se mi hrdlo. Vyhrknou mi slzy. Anitka se na mě rozespale a nechápavě dívá. Úplně zdravá a samozřejmě dýchající. Uf. Jen byla špatně umístěná podložka pod matračkou (jak mi pak vysvětlil Tom). Od té doby mě děsí každé pípání. Mikrovlnka. Myčka. Dokonce mobil. Vždycky sebou cuknu (než mi dojde pravý původ zvuku). Ale monitoru se rozhodně zbavovat nebudeme. I přes ten jeden (první a snad i poslední) incident nám dodává jistotu a klid.

Uzavřeli jsme se do vlastního světa. Jen my tři. Naše rodina. Nechceme nikam chodit. Nezveme nikoho k nám. Jsme šťastní, že jsme jen my. Spolu. Doma. „Jsi nádherná. Milujeme tě,“ říkáme naší dceři tisíckrát denně. Zažíváme nejsilnější pocity, jaké jsme dosud poznali. Mluvíme o nich s Tomem. A snad je vnímá i Anitka. Hrajeme si s ní. Mazlíme se. Očicháváme ji. Okukujeme ji. Nepřestávají nás bavit její obličeje těsně po probuzení. Její obličeje po kojení. Její obličeje při koupání. Její hlas – kterým k nám promlouvá už v celé řadě zvuků, kníků, heků. Její nedočkavé funění, když hledá bradavku. Její slastné sání. Její spací polohy. Je úžasná! V noci nás nechává spát celé dlouhé tři hodiny. Ve dne je víc vzhůru. Zvídavě sleduje, co se kolem ní děje.

Strávili jsme dokonalý první týden doma. Tom má dovolenou a báječně se o nás stará. Vaří jídla, která nebudou Anitku nadýmat. Dohlíží, abych pravidelně jedla a hodně odpočívala. Povídá si se mnou o všem, co ze sebe potřebuji dostat. Přebírá na sebe břímě mých strachů a obav. Je tu pro nás a já v něm cítím obrovskou oporu. Jsme pořád spolu. Jsme šťastní. Jsme unavení. Jsme dojatí. Jsme rodiče.

Tak zatilal. Vaše V.

anitka1.jpg


Chcete dostávat každý týden obrázek zobrazující přesně váš týden těhotenství s podrobným popisem, jak se vaše miminko vyvíjí? A k tomu spousty praktických informací souvisejících s aktuálním týdnem vašeho těhotenství? Je to jednoduché. Zaregistrujte se zde a je to. Každý týden vám ve schránce přistane Zpravodaj Babywebu šitý na míru vašemu týdnu gravidity!

Naše těhulka LIVE! Veronika užívá Femibion. Přečtěte si více o kyselině listové.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist