Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881288
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky, tak mé kašlání se na tolik zhoršilo, že mi doktor musel nasadil antibiotika AUGMENTIN. Samozřejmě že to konzultoval i s gynekologama a já pak ještě s dalším praktickým lékařem (známým) a byla jsem ujištěna, že to miminku ubížit nemůže, a info je i hodně na netu od jiných těhu které to také museli brát. Je to penecilinová řada antibiotik a ty těhu mohou užívat. No nadšená z toho nejsem, ale prý kdybych v sobě zánět nějaký měla nebo se to horšilo tak to neléčení by mimču ublížilo více jak tabletky. No ještě jsem k tomu dostala čípky které se mají zavádět do vagíny, ale abych se tomu vyhnula tak mi bylo doporučeno koupit laktobacily a brát si každý den jeden i nadále, že to uchrání a bude to ok. Tak Vám držím palečky aby vás nic podobného nepotkala…já tedy teď budu doma marodit, ale místo neschopenky si vezmu dovču abych nepřišla o korunky ještě mám loňkou tak mi to akorát vyjde

    #881289
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    ahoj misho tak na ten mam alergii nezavidim ti jak ste tady marodi me to zatim obchazi tak dobry .
    je to strasna doba az pristi tyden 2.2 na kontrolu je to mazec uz se moc tesim a tatka taky … tehu obleceni uz pomalinku taky zacinam resit protoze s moji vyskou nic moc nesezenem 155 jsem tu asi nejnizsi 🙂 a muj vek 26 🙂 tak ja se vam brzy zase ozvu zatim ahoj
    🙂

    #881290
    Anonym
    Host

    Ahoj, jo stačí týden jezdit MHD a někdo na tebe něco prskne teď už zase jezdíme autem, i když já teď mám domácí léčbu nakázanou 🙂 . Já jdu na kontrolu 1.2. už se také moc těším no snad nám prášky zaberou a neublíží….jsem z toho už vyřízená úplně se dusím při kašlání fuj já kašel tak nerada

    #881291
    b Bejbina
    Registrovaný uživatel

    tak pak pisni jak si dopadla 🙂 to cekani je hrozny po mesici na kontrolu jeste mi ani nebral krev mazec

    #881292
    Anonym
    Host

    já na krev šla 18.1. tak žeď bude jak UTZ tak výsledky na vrozené vady apod. no už se těším až toho špunta uvidím. Tak teď jen abychom to zvládli s těmi anitibiotiky, snad zaberou a pomohou a nenapáchají škodu

    #881293
    j Janinka23
    Registrovaný uživatel

    Tak dnes jsme 11+3 a jsme z Prahy Bejbinko:) zítra nás čeká genetika:) tak se moc těším až uzlíčka zase uvidím.Držte se:)

    #881294
    j Janinka23
    Registrovaný uživatel

    Jinak mám 159 cm a 25 let takže jsme na to velice podobně:D

    #881295
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Koukam že sou tu samy velky nebo prckove jako ja 🙂 Ja sem dnes 11+0 a blbe je mi furt. zitra jdu na kontrolu a za 14dnu UTZ ke screeningu, sem nervozni z toho jak sem mela ty ATB a tu desnou alergii aby bylo vsechno ok.

    #881296
    Anonym
    Host

    vcelko a co jsi měla za ATB já je dostala včera a ráno jsme je začala brát, taky z toho mám špatný pocit, ale hold se s tím nic dělat nedá já jsme podle UTZ dnes 11+5 a podle MS 11+2 tak nevím podle čeho to berete Vy, doktor mi to píše dle UTZ a sestřička uváděla do průkazky podle MS razítko dne kdy mi dělali odběry ke sreeningu

    #881297
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já jsem dnes 13+0, tak jsem se tak zamyslela a říkám si, jak ten čas letí, že už začínáme 14. týden. Já zatím bříško pozoruju jen večer, ráno vůbec, ale už pociťuju, že nedopnu 2-3 kalhoty, takže dnes vyrážím do HM a chci si koupit i nějaké pohodlnější spodní prádlo, mám pocit, že mě taky začíná škrtit, tak ať to naše Kinder vajíčko moc netlačím :-).
    Já jsem měla původně dostat těhu oblečení po švagrové, ale ona otěhotněla taky, už podruhé, takže je sice doma a moc ho neunosí, ale přesto ho už potřebuje, je cca 7týdnu před námi, takže taky musím na nákupy :-).

    Už máme dokonce i kočárek…známá co v létě porodila holčičku o ní 3 měsíce po porodu bohužel přišla a už prcka nechce, takže mi ho za pár korun úplně nový prodá.
    Přidá i autosedačku (vajíčko) a postýlku, takže základ máme. Jen koupíme do postýlky matraci.
    Na pověry o tom, že kočárek nemá být do porudo doma, nevěřím, takže to neřešíme a časem si pro něj dojedeme.

    Holky co jste nemocné, držím palečky, ať je vám co možná nejdřív lépe a ať jste oba v pořádku. Mě se zatím bacily taky vyhýbají…odbyli jsme si to v listopadu a od té doby jím každý den pomeranč, pomelo nebo grep a jsme fit…tak snad nám to vydrží.

    Hezký den, Markét

    #881298
    Anonym
    Host

    Ahoj tak jsem byla vcera na utz a uz byl ten nas spuntik krasne videt mame 26,3mm a je to krasny pocit :)…co se tyce obleceni tak to taky zacinam resit tricka mam zatim v pohode nebot mam rada tuniky a takove ty polosaticky atd.ale kalhoty uz nemam skoro zadne tak koukam ale jak uz jste psali uz aby bylo teplo a mohli jsme zacit nosit liginy a saty tuniky atd.nebot se k vam pridavam ze vybrat pekne tehu obleceni neni az tak jednoduche…nemam kolem sebe zadnou tehotnou kamaradku tak jsem rada ze se muzu aspon takhle bavit s vami…
    Budete nekdo rodit v podolí?

    #881299
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Lenko,
    já jsem v podolí rodila a teď se tam chci zaregistrovat zas, ale rozhodne ne proto, že by se mi tam tak líbilo ale jsou tam profíci a kdyby něco tak tam vědí co a jak ale jinak nebudu rodit v Praze. No však jestli dr.odejdou jak vyhrožujou tak moc míst v Praze v porodnicích nebude, kamaradka dělá na bulovce tam nejspíš úplně zavřou, a jak to bude jinde to ukáže čas. Rozhodně v podolí nečekej nějakej baby friendly přístup.

    #881300
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Misho ja měla summamed na 6dní, kvůli spálový angíně a to v době kdy jsem ještě nevěděla že jsem těhu, ale prej by to nemělo vadit. Imunoložka mi povětšinou dává jen „jemný“ léky a na gyndě mi řekli že je to ok, ale i tak hlodá červík, no a pak na novej rok ta děsná alergie s tím dithiadenem, na kterým je napsáno že v Prvních třech měsících se nesmí, no ale všichni dr tvrděj že je to jediný co můžu a co mi rychle pomůže aby to neohrozilo mimi. Je fakt že u některejch nemocí doktoři tvrděj že je lepší řešit to hned léky než to prodlužovat a tím ohrožovat plaváčky.
    Jinak s tím kočárkem u dcery sem byla na rizikovým a tak sme kočárek vybírali brzo, kdyby náhodou tak jsem ho měla doma v dětským pokojí už od cca 24.tt, sou to jen pověry ne v každým obchodě kočárek nechávaj až do porodu, ale představit si tatínka jak po porodu jede někam v podroušeném stavu vyzvedávat kočárek, to si vážně neumím.

    #881301
    Anonym
    Host

    Takze rikas ze podoli neni nic moc?Co jsem cetla tak si to holki chvalily…ja si ted vybiram porodnici cekame prvniho spuntika tak vubec nevim kam se zaregistrovat a podili se mi zdalo jako nejlepsi moznost…

    #881302
    Anonym
    Host

    Nebo jsem jeste uvazovala o krči…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist