Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,756. až 1,770. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882893
    Anonym
    Host

    Vcelko, název „fotbalista“ pro tuhle polohu nemá v češtině opodstatnění, protože se jedná o prostý překlad. Ve Francii se tomu říká poloha rugbyového míče a tím pádem je to jasné. Rugbisti takhle drží míč, když s ním běží (rugby je tu skoro národní sport). A i když moc neznám americký fotbal, tak tam ten míč drží asi podobně jako v rugby. Zato v evropském fotbale by hráči za takové držení rozhodčí míč sebral 😀
    Kacko, náš prďola má v přibírání váhy podivný systém, jeden den má váhu skoro stejnou (max. přibere 20g, často třeba o 10g zhubne) a druhý den přibere 40-80g, předevčírem měl rekord, to přibral během jednoho dne 120g !!! (ale den předtím jen 10 g). Docela ti závidím, že nemusíš nosit ty vložky do podprsenky. Nevím, jestli si moje tělo řeklo, že musí využít ty prací vložky, které jsem si koupila už před porodem, ale mléko mi teče fakt hodně, tak se mi dokonce stalo, že jsem si musela koupit jednorázové vložky, protože jsem ještě neměla ty 3 páry pracích vyprané (byly totálně promočené). Kolikrát mi to proteče i přes ně na oblečení (spodem, na povrchu drží vlhkost dobře). Takže musím pořád spekulovat, co si vezmu na sebe, protože jsou před oblečení vidět.

    #882894
    Anonym
    Host

    Ahojda děvčata,
    Leni gratuluji k miminku:o), dlouho jsem tu nebyla tak proto až teď….Ať žije kojení, že?Taky jste v těhotenstvá myslely, že to není až taková věda?Já teda jo…A taky máte pocit, že ten čas strašně letí?A že skoro nic nestíhám…přitom malá je realtivně hodná, pokud nezačne řvát:)
    Raduš:co je lehačka?Jsme trochu mimo…
    Jiank holky, už nevážíme, váhu jsem vrátila, přestala mi vážit a v pondělí mi u doktorky řekli, že přibíráme parádně, tak mám radost, když se narodila /25.7/ tak měla 2600 a teď po třech týdnech v pondělí jsme měli 3340:) Akorát nás trápí ASI (ještě si nejsme jistá, jaký pláč co má znamenat) prdíky, piju čaje, mám já sama probiotika, máme sab simplex – to dáváme skoro po každém kojení a mast Pupík /tu teda moc nedávám, jak šermuje rukama mám strach, že si na to šáhne a pak do očí – je dost větrová/. Ale často se kroutí a brečí tak, že jakoby vykřikne…Ustoupila jsem a dala ji dudlík (modlím se, aby ji to ještě nezkaziilo v koujení, snad už ale ne), protože to jediný ji spolehlivě utíší, páč někdy nezabere ani nošení, mluvení, houpání…. Nevím, jestli jste to tu řešily, ale dávate DUDLÍK?A když začnete kojit dělá Vám taky mimčo – že kroutí hlavou, odvrací ji, dělá na mě grimasy, ale pokud minutu vydržím ty její výjevy přisaje se…??Jéé to jsme Vás zahltila otázkama:P Když budete mít chvilku písněte, jak to máte Vy…Mějte seeee

    #882895
    Anonym
    Host

    Ahojda děvčata,
    Leni gratuluji k miminku:o), dlouho jsem tu nebyla tak proto až teď….Ať žije kojení, že?Taky jste v těhotenstvá myslely, že to není až taková věda?Já teda jo…A taky máte pocit, že ten čas strašně letí?A že skoro nic nestíhám…přitom malá je realtivně hodná, pokud nezačne řvát:)
    Raduš:co je lehačka?Jsme trochu mimo…
    Jiank holky, už nevážíme, váhu jsem vrátila, přestala mi vážit a v pondělí mi u doktorky řekli, že přibíráme parádně, tak mám radost, když se narodila /25.7/ tak měla 2600 a teď po třech týdnech v pondělí jsme měli 3340:) Akorát nás trápí ASI (ještě si nejsme jistá, jaký pláč co má znamenat) prdíky, piju čaje, mám já sama probiotika, máme sab simplex – to dáváme skoro po každém kojení a mast Pupík /tu teda moc nedávám, jak šermuje rukama mám strach, že si na to šáhne a pak do očí – je dost větrová/. Ale často se kroutí a brečí tak, že jakoby vykřikne…Ustoupila jsem a dala ji dudlík (modlím se, aby ji to ještě nezkaziilo v koujení, snad už ale ne), protože to jediný ji spolehlivě utíší, páč někdy nezabere ani nošení, mluvení, houpání…. Nevím, jestli jste to tu řešily, ale dávate DUDLÍK?A když začnete kojit dělá Vám taky mimčo – že kroutí hlavou, odvrací ji, dělá na mě grimasy, ale pokud minutu vydržím ty její výjevy přisaje se…??Jéé to jsme Vás zahltila otázkama:P Když budete mít chvilku písněte, jak to máte Vy…Mějte seeee

    #882896
    Anonym
    Host

    Včelko: promiň, zapomněla jsem na Tebe:o( Taky Ti moc gratuluju:)a vítáme další holčičku:)
    Misho:taky jsem řešila problém s přisátím, pomohlo mi, že jsem ji čapla rukou za krčkem a jakoby ji k prsu přitiskla a druhou si držela prso, ale je jasný že každý mimčo je jiný a na každý platí něco jiného:o(A když mi začne pousínat tak odtáhnu prso a ono se přisaje…Jo a zda mimču není teplo nebo zima se má zjišťovat na nosánku anebo zátylku, nožky a ručičky mají vždy mimča studenější…Já teda malou taky přioblíkám po tom jak mi v porodnici promodrala:o(,ale snažím se to nepřehánět. Z tepla pak prý mívají zarudlý podpaží…

    #882897
    Anonym
    Host

    Radunko, já se právě dudlíka bojím dát právě kvůli těm blbostem, co dělá před přisátím, jak jsi popsala – patří k tomu i dost neefektivní cumlání bradavky, takže nechci, aby si na něco takového zvykal:S A u nás to teda netrvá jen minutu, třeba včera to jednou trvalo půl hodiny, to už jsem měla trošku nervy v kýblu:P Ale dneska už se zas dvakrát povedlo přisátí bez blbostí, měl už asi fakt hlad, ale zato se mu nedaří spát – dopoledne skoro vůbec, tak jsme pak ve dvě zabrali oba:D

    #882898
    Anonym
    Host

    Máňo, tak jsem si přečetla o tvých trablích s vložkama do šprndy, pak se tak kouknu na netu tuhle a tamhle, zavadím si rukou o prso a on tam mokrej flek:D Takže mě to možná ještě čeká, ale pravda, že už má malej čas na baštu, tak možná proto. Jo a ten přírůstek máme průměrnej těch 77g denně, já totiž váhu doma nemám, doktor jen dělil přírůstek od příchodu z porodnice počtem dnů, které jsme doma, takže to asi taky bude že jeden den tak a druhej jinak:)

    #882899
    Anonym
    Host

    My dudlík máme, ale malej ho má pouze na dobu když už má hlad a já ohřívám, nebo když pláče u přebalování a blíží se doba jídla, jinak že by si dudlal v průběhu dne tak to ne. No nám dudlík v porodnici dali už 3 den, tak nevím…. Jo jinak u kojení čapnutí za krkem a přitisknutí praktikuji ale to je pak brekot a hlavičku odvrací. Jinak nás prdíky snad trápit přestali, na noc vždy mažeme pupíkem a hned oblíkneme aby si to nesetřel a neolíznul a do každého jídla přidávám Lefax a 1x deně dostane 5 kapek těch probiotik. občas kope a krotíse se ale moc nepláče a pomáhá když si ho vezmu k sobě do klubíčka a pak prdí dobře. My zase mám snad 10x deně škytavku už nevím z čeo to může mít. Jinak u nás když byl pláč a mysleli jsme že jsou to prdíci tak to nakonec byl hlad i když uplynula hodinka a kousek od předchozího krmení tak dostal další.
    Holky a jak vám mimča reagují na koupání u nás je brekot na začátku a pak v osušce, ale je to rychlovka vždy tak 2-3 minutky jen ošplouchnout a ven navíc se mi tam tak kroutí, že občas určitá míst nejsem schopna umýt. A ještě jeden dotaz už jste pilovaly nechtíky. Nám řekla doktrka do 6 týdnů nestříhat jen zapilovat, ale njak nevím prý když spí ale to ho probudím

    #882900
    Anonym
    Host

    Radunko, dudlík nemáme a já statečně odolávám, když už se tak hezky naučil pít, tak to nechci dudlíkem náhodou zkazit. A jak psala Kacka, náš frajer také dělá občas cavyky, ale teď už jen fakt krátce, jen aby se neřeklo, že už zapomněl, jak se to dělá 😀 Dneska jsem manželovi řekla, že si koupím ještě jedno balení těch pracích vložek (6ks), protože mě nebaví mít ty studené mokré vložky, navíc mám strach z nějaké infekce. Když jsem si je přeprala narychlo ručně, tak schnuly stejně dlouho, jako bych si počkala na naplnění dávky v pračce a pak je šoupla s prádlem do sušičky 🙂
    Misho, u nás bylo na začátku při koupání řevu, jak když ho na nože berou – od svléknutí, přes koupání, sušení a uklidnil se, až když jsme zapnuly poslední druk na bodýčku – jak když ten pláč vypnou čudlíkem. Teď už je to v pohodě, dokonce se občas usmívá 🙂

    #882901
    Anonym
    Host

    Misho, mě u koupání taky pláče a kroutí se jak had. Problém je, že to ještě moc neumíme a všechno mi to dlouho trvá. Zklidní se mi pak v osušce a při mazání, to se jí asi líbí. Jinak nám trošku teče 1 očko, tak máme dávat ophtal, ale to je strašný boj tu kapičku do oka dostat. A nehtíkům se zatím vyhýbám, ale už to budu muset zkusit zapilovat.

    #882902
    Anonym
    Host

    Kacko:to je právě ono, dudlík a kojení, každý Ti taky řekne na to jinej názor, vidíš jak píše Misha, že jim dávali dudlík už 3. den, mě by ho v porodnici asi vyhodili…když nám to tak nešlo, jsou tam zásadnbě proti. Takže já ho dávám, když opravdu bečí a nic jiného nepomáhá. Váhu si nekupuj dle mé zkušenosti – každá váží jinak!Tak jsem z toho byla taky občas vystreslá, když jsem ji měla doma.
    Misho: škytavku máme taky a hodně a nejenom po jídle. A s tím pláčem, taky když bečí tak 1h a půl po krmení,tak jí taky dám, říkají i že se jim má vycházet vstříc, když majují hlad (aůle bečí, že má hlad?Kdo ví…). Koupání se jí myslím líbí,. nebečí pomaličku ji polévám rukou bříško,…asi bude po mě:o)vodní živel. Bečí když ji utírám, strojím,…NEHTÍKY: stříhala jsem na jedné ruce dnes při kojení, ale nevím no. JInak včera jsme se snažili oťápnout ručičku a nožičku barvou na papír, na památku – horor- nožička je v pohodě, to jde, al eruku měla v pěst, že jo, takže ručička se podařila jen jednou, ale druhá už ne:o(Nemáte s tím zkušenost?Ve spánku se mi to dělat nechce, vše je upatlanaé včetně mě.
    Jo a jinak s tečením mléka – dnes jsem se vzbudila a na prostěradle flek:o( – začala jsem v noci kojit po 5h tak proto….Pořád něco odněkud teče:S
    Leni:taky máme jedno očko – pravé z mé strany…a už to máme určo přes týden!Pořád jí teče.Mějte
    Pěkný večír

    #882903
    Anonym
    Host

    Malej by taky potřeboval ostříhat nehtíky jak sůl, jak si šmatlá po obličeji, tak už si udělal kvavej šrám pod okem:( Ale taky nevím, kdy se do toho pustit… Jinak při koupání taky brečí taky je to u nás na dlouho, ale sranda je, že má asi dost rád umývání prdýlky pod kohoutkem:P

    #882904
    Anonym
    Host

    Mě bylo řečeno z více stran, že pokud dítě umí tahat dudlík tam musí umět i bradavku a naopak, že se používání nevylučuje, že by to ohrozilo to či ono. Ale vím, že třeba ty laktační poradkyně jsou proti, ale na druhou stranu, někdy je to potřeba, přeci ho nenechám řvát když toto pomůže. Tak u nás dnes koupání poprvé bez breku, dalí jsme hodně teplou vodu a byl klídek a ani se nekroutil tak uvidíme jak to půjde dále. No na nehtíky se právě chystám a jen pilovat (stříhat se prý teď nemají) ale pochybuji že ho u toho neprobudím asi to bude práce na celý den nebo i na více :-). Jinak očíčko nám také teče (teklo) je to výrazně lepší, prý také můžu prokapávat, ale dost se to zlepšilo tak jsem je jeste nevyužila. Jinak jsme o škytavce teď říkala švagrové, že je to opravdu několikrát deně apod. prý to může něco být – název si nepamatuji, mám to prý probrat s doktorkou zda to něco není.

    #882905
    Anonym
    Host

    Radunko, mě doktork říkala, at týden kapeme ophtal a pokud to nepřejde, tak mi dá ATB kapičky, že je to normální. Mě vadí hlavně ten boj s kapáním, mám pocit, že jí ubližuju.

    Jinak včerejší koupání už bylo dobré, pláč se nekonal. Možná předtím plakala, protože mi to šlo všechno strašně pomalu, takže jí byla zima. A taky jsem měla teplejší vodu :).
    Dudlík nám v porodnici nezakázali. Ale prý až bude v pohodě kojení. To my máme, ale dudlík jsem ještě nevytáhla, tak nevím, jestli mám. Elli je fakt zlatá, pláče jen když má hlad nebo je pokaděná, počuraná …. to když spravím, tak je hned klid a nebo když třeba bolí bříško, tak to bývá trošku dýl než to vyprdí nebo vykaká. Ani jednu z těhle věcí dudlíkem nespravím a jinak zatím nebyl potřeba.
    Škytavka mi říkali, že může přijít, když je blbě odkrknuto. U nás se škytá, když je počuraná :), tak vím, že má plnou plínu a letím přebalit.

    #882906
    Anonym
    Host

    Tak nás Sebík pobavil po dvou hodinkách náznak hladu, ale bez breku tak jsme ho zkusila přikládat půl hodinky, tak když se dobře chytnul tak usnul měl bradavku a dvorec v puse a nic chrupkal, no pak mi to začalo trochu více kapat a téct a tak jsme to oba měli všude. nO prostě máme doma bambulku ale už zvládne tak 1-2x cucnout, ale nechápe, že to je to správné spíš jí chytí a myslí, že nic víc dělat nemusí. No pak házel takové obličeje a usnul, že tedy nedostal ani lahvičku tak ten hlad nebyl tak hrozný nebo jsme ho odrovnala :-). No také sjem si myslela ž škytavka je když si neříhne, ale my jí máme před jídlem po jídle a u přebalování tak nevím… Jo jinak náš cíta také nesnese pokaděnou nebo počůranou plínu

    #882907
    Anonym
    Host

    Ros.lenko, já také zatím vždycky vím (nebo na to přijdu), co malého trápí, když pláče. Když začně plakat, tak první v seznamu je hlad/žízeň. Teď se hlásí přes den skoro pokaždé po 1,5-2h, je tu fakt vedro, takže žíža je pořád. S tím se spojí výměna plínky. A prdíčky jsou snadno poznat, podle červeného obličeje. Naštěstí se mu uvolňují docela dobře, nejvíc prdí při přebalování, když mu mažu zadeček 🙂 Takže dudlík na řešení pláče zatím taky nepotřebujeme.
    Škytavka prý není nic vážného, stejně jako mimčo škytalo u maminky v bříšku. Je to když se naloká při krmení moc vzduchu. U nás se koná tak jednou za den, někdy není vůbec, jindy třeba dvakrát.
    Malý nám při koupání ze začátku plakal celou dobu, dokud nebyl zase oblečený, a to bylo v koupelně teplo. Začala jsem teda dávat o trošičku chladnější vodu (35stupňů) a je po pláči. Takže buď to pro něj byl velký teplotní šok (v teplé vodě klid a po vyndání řev) nebo se už zkrátka adaptoval na venkovní prostředí a teplá voda z bříška mu nechybí.
    Nehtíky nestříhám, také měl ze začátku pár šrámů, ale nechce se mi s ním bojovat. Předevčírem jsem koupila kulaté nůžtičky, ale i tak mám strach. Když se mu nějaký nehtíček natrhne, tak ho opatrně dotrhnu, aby se neškrábal.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,756. až 1,770. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist