Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,371. až 2,385. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883508
    Anonym
    Host

    Já byla také kojena asi 14 dní :-), máma mlíko neměla a když jsem prý dostala sunar nic jiného sjme už prý nechtěla. Já bych malého také dokrmovala když tak svým MM když ho mám i v mrazáku něco , ale jak bojím se že by po flašce už prso nechtěl a stříkačkou je to už problém když pije tolik a je to pěkná otrava toho jsme si užila až až, jedině me napadnul hrneček co je pro alternativní způsob dokrmu stojí asi 20 Kč. Stejně jak je možné že malé dítě si zvykne na falšku a nechce prso a u větších co jsmeou na prsu a příkrmech třeba i UM z flašky je to OK že se přisajou asi je to také individuální co

    #883509
    Anonym
    Host

    Tak večer u nás vrcholí :'( u večeře malej slintal olizoval se a dělal ajk když děti chtějí jís. Tak Jsem dojedla a že ho nakojím bylo to něco přes 3 hodinky od posledního kde si cucnul 50 ml tak se přisál potáhnul a nic, samozřejmně mu tam mlíčko nateklo tak se kucká, odřáhnul a pak začal boj, přisátí, puštění bouchání pěstiček, kroucení a řev, nepomohlo jít ani do postele a tam to zkusit to potáhnul 2x a řev, no po dvaceti minutách ho přítel uspal a spí…. tak že dnes je to zase den blbec

    #883510
    Anonym
    Host

    Misho, kolik že ti je let? Já myslela že takhle plaší jen staré prvorodičky jako já 😀 . A já jsem přitom celkem vysmatá 🙂 Dneska malý pil vždy jen max. 10 minut, z toho intenzivně tak 4-5 minut a večer měl o 60g víc než včera. To je tím, že kakal jen jednou. Maxík se také docela kroutí, nejklidnější je při kojení vleže. Poslední krmení v 19h probíhalo takhle: chvíli sosal z levého, ale bušil do něj a já měla pocit, že to na bradavce drhne, tak jsem dala pravé. Zkusila jsem levé zmáčknout a stříkla jem si mlíko asi 15cm do obličeje 🙂 tak při cucací pauze byl odpojen a znovu šel na levé. Celkem pil i s pauzami 12 minut. Ta váha je asi opravdu spíš pro zlost…

    #883511
    Anonym
    Host

    28 🙁 . Tak Seb se probudil tak jsme mu nacpala obě prsa a vypil 140 ml tak že super pokud to zvládneme do půlnoci ještě jednou tak se dostaneme na našich obvyklých 650 ml snad. To mi máme stoličku tak 4x dene minimálně. Jo váha je na zlost jedině, ale nelituji toho že jí máme. No vždy z toho jednoho byl schopný vypít max 120 ml a teď poslední týden nevypil z jednoho víc jak 100 ml a to je ojediněle. Tak si říkám zda je laktace tak mizerná nebo je to tím, že prostě pořádně netahá a nedkáže si to vytáhnout, jak mi psala laktační poradkyně, že už nebude fungovat poporodní spouštěcí hormon a bude to jen na dětech… přitom když zmáčknu tak teče ale už nestříká to pouze na začátku hodně. Taky jsme sním začala trénovat to správné přisátí hodně otevřenou pusinku a bradu zabořenou, no a je to zvláštní ale když tak pije tak je to horší jak když má menší část dvorce v puse asi mám ty toky posunutý tak to nechávám na něm a různě ho natáčím hlavně at to teče….

    #883512
    Anonym
    Host

    Máno, ty, co neplaší, se berou do 25 let, takže my už máme taky nárok :). Ale Misho, fakt nezávidím.

    Mě dneska Elli snad poprvé odpoledne hůř pila. Strašně se nejdřív dožadovala jídla a nakonec asi po třech zatáhnutích vysíleně usnula. A to předtím jedla 5h zpátky. Asi s ní zamávaly ty vakcíny. Dobu mezi „jídly“ kompletně prospala. Naštěstí teplotu nemáme, neměřila jsem, ale určitě teplá není. Ted večer už pila dobře, tak snad noc bude v klidu, i když očekávám tak o 1 krmení víc, protože bude chtít dohnat den. Dnes toho fakt moc nesnědla.
    Jinak to kroucení při krmení mi malá dělá, když mám prso prázdné. Pomůže strčit jí k druhému. Už i poznám, kdy je prázdné .. takové fakt měkké, jako hadr, ani nemusím zkusit odstříkávat. Ale to asi není váš případ, co?

    #883513
    Anonym
    Host

    Leni Sebastian byl také po očkování spavej, halvně že to Eli zvládá OK bez teplotky. To já i když je úplně měé tak zmáčknu a teče ale kupodivu zmáčku na kraji dvorci nebo blíče k bradave. Ale také když už polykání upadá a byl by zájem šup sním k druhému.

    #883514
    Anonym
    Host

    Jinak pro info hlavně pro Pražáky 🙂 , v Palladiu jsou tento víkend slevy 20-30% a dokonce i do DM drogerie 20% pro členy, tak vyraíme něco nakoupit, ale musíme dopolčo odpoledne jsou tam programy a módní přehlídky a bude tam narváno a hluk, slaví totiž 4 narozeniny. Jinak Leni mothercare samo zase nic jen na nějaký druh hraček, oni se nikdy nezapojí a nedá se levně nakoupit, ale je tam i CA apod.
    http://www.palladiumpraha.cz/files/uploaded/UserFiles/Novinky/111019%20Palladium%20slavi%20narozeniny_prehled%20slev%20a%20darku%20k%20nakupu.pdf

    #883515
    Anonym
    Host

    Misho, já to zvážím. Byla jsem tam ve středu, žádná oslava se nekonala a téměř tam nešlo projít po chodbě :(, tak mě to ani neláká. Nejspíš to ani nebudu potřebovat, protože mám zítra přijít k sousedce, že má pro mě kupu hadříků, že to spolu přebereme, co by se mi hodilo … prý že jsou pro kloučka … což mě naprosto neva :). Tak jí rovnou vrátím ty malinkaté věcičky, co jsem už musela vyřadit.
    A zvažuju, že Elli opustí košík. Začnu jí víc zvykat na postýlku a košík asi taky vrátím. Dýl jak 4 neděle mi v něm asi nevydrží, spíš mín. Akorát se bojím, že večer je zvyklá usínat v něm, že v postýlce nebude chtít.

    #883516
    Anonym
    Host

    Dneska jsem zhodnotila, že Maxík už nevypadá v postýlce tak ztraceně jako dřív 🙂 Když se na něj přišli podívat známí asi 3 týdny po porodu, tak by klidně mohl ležet na šířku a ještě by se k němu do postýlky vešly dvojčata 🙂 Fakt to vypadalo divně. Teď už je to „velký“ kluk.
    Já jsem dnes musela vyřadit jedno bodýčko, co bylo označeno velikostí 71, fakt teda nevím, který úchyl to označoval, na délku mu sice ještě bylo, ale byl to pevný materiál a blbě se oblékalo. Naštěstí to bylo z těch darovaných, tak mě to nemrzí. A spolu s ním jsem vyřadila dalších asi 6ks velikosti 67 ze stejného důvodu.
    Misho, program na graf jsem si stáhla, je to pěkně udělané. Akorát nám vychází, že Maxík je váhou i délkou na 50% a hlavičku má ještě daleko menší. Je to zvláštní, protože podle franc. tabulek je délkově i váhově na 75%. Asi jsou Francouzi prťata 🙂 No podle těch bodýček by to sedělo, jinak bychom nemohli už před týdnem přejít z vel. 3 měsíce na 6 měsíců.
    Za váhu jsem také ráda, ale také jsem ráda, že jsem zavčasu přestala s vážemím před a po jídle a teď i se zapisováním denních přírůstků.
    Myslela jsem, že jsi mladší, mám v tom pořádný hokej (nebo možná rugby 🙂 ), už jsem dlouho neviděla tabulku Snažilek a také mám asi sklerozu 😛

    #883517
    Anonym
    Host

    No mě tam láká spíš ta sleva do DM drogerie přeci jen se to celkem vyplatí, a my v jiné nenakupujeme. Jo také jsem zvědavá jak dlouho v košíku vydržíme, chtěla bych ho učit do pokojíčku tak od nového roku, uvidím zda to do prosince vněm ještě vydrží. Já musím zítra dovyžehlit malému oblečení a také půjdu vyřazovat, je toho celkem dost, ještě, že sjem teď něco objednala, zjistila jsem že nemáme trička s dlouhým jen asi 3 ks a já mu to doma dávám přes body ještě a už i pyžámka musí vyřadit ale tu nejmenší velikost :-)už vtom pořádně nenatáhne nožky. Já malého dávám přes den do postýlky do pokojíčku tedy se snažím, ted je mrzuté období a chce mě vidět tak je i přes den v košíku v obýváku ale ráno většinou ještě jde spinkat a to jde do své postýlky. Spíš nevím jak to bude se vstáváním na noční kojení, přeci jen šáhnout velde sebe nakojit a zase odložit je pohodovější…

    #883518
    Anonym
    Host

    No já asi nemůžu mít normální noc. Krmila jsem v 1,30 a v pohodě, malý se nasosal, že to i vypadalo, že budu muset dát druhé prso no nakonec mu to stačilo další krmení ve 4,30 cvilku pil, pěkně to teklo najednou, že chce krknout, tak první dva krkánci OK a při 3 to bylotak nahlas, že to zbudilo přítele a najednou všude mokro, malý vše vyhodil tak že já mokrá, prostěradlo mokré a polštář. No další půl hodky jsme byli všichni vzhůru, malý jíst nechtěl tlačil a já na prostěradlo musela dát plínu abych nespala v mokrém a teď to musím vše tedy převléknout. Tak nevím co se dělo, jestli měl tak plné bříško nebo něco jiného, další kmenní už OK ale to se napil jen trochu a ted mi usnul na dečce u hraček.

    #883519
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Dobré ránko,
    tak já včera docela nakoupila v tescu mají velké slevy na oblečení pro děti, měli i docela
    hezké kombinézy za necelé 4stovky, ale my máme fusak tak kombinezu neřeším a když
    bude potřeba tak doroste do těch co mám po Viky, snad teda.
    Ve 4ráno mě vzbudila Viky, měla skoro 38st. tak jsem ji změřila dala napít a zkusila bez léku,
    usnula, tak sem si šla taky lehnout a vstávala skoro v 5 Stázka (dneska prvně, kdyby VIky
    nebylo blbě tak sem měla nejdelší noc) No teď už sem to nevydržela a dala Nurofen, má
    chudák uplně skelné oči a furt si pokládala hlavičku na něco studeného tak ať si trochu
    chuděra uleví. Jen doufám že nenakazí Stázku, protože s ní jdu v pondělí na očkování tak
    abychom to nemuseli odložit.

    #883520
    Anonym
    Host

    Teda včelko ty si to také užíváš. Tesco je dobrý nápad, pár kousků tam odsud také máme co Seb dostal jako dárek. No já snad dnes dovyperu a dovyžehlím vše a budu to moc přebrat co je potřeba mu když tak koupit, ale myslím, že snad to bude OK, uvidím co dorazí ještě z Anglie pokud vše budou mít a pak bych pořešila nákupy pro něj.

    #883521
    Anonym
    Host

    Holky, já mám vážně nějaký útlum s mlíčkem:'( Musím dávat z obou prs a pak mám pocit, že se mi nestihne dělat… Navíc při posledním kojení už začal Raďouš dělat cavyky i u druhého prsa, jako že už to asi neteče a když jsem ho teda oddělala, tak začal zoufale hladově plakat:S Jsem prso zmáčkla, tak z něj krásně vyšplíchlo, tak jsem si řekla, že zkusím teda něco odstříkat, jenže ouha, stříkat i kapat to přestalo a já z obou prs dohromady vydolovala tak patnáctku, takže už tam asi vážně nic moc neměl. Nechápu, co se stalo, žádná změna u nás v ničem nebyla, že bych měla proč ztrácet mlíko. Jak jsem zkoušela odstříkat, tak se malej rozbrečel fakt hodně, tak jsem ho zas zkusila přiložit, tak se snažil pěkně sát a u toho usnul, tak nevím, jestli se mu něco povedlo, ale aspoň že tu nejsme zoufalí dva. Piju dnes na střídačku mlíko a kojočaj, tak se asi sebezapřu a vyžahnu i to pivo+o( Tý jo, snad se to zlepší – to mám za to, že jsem usnula na vavřínech a říkala si, že nás s otesánkem něco takového potkat nemůže:^)

    #883522
    Anonym
    Host

    Kacko, já to řeším také a musím přiznat, že už jsem tak vyřízená a zoufalá, že uvažuju, že na kojení prdím a najedu na UM. Nic jiného nedělám, než řeším zda se to mé dítě uráčí najíst apod. a když už 1x deně má hlad a neusne a dostane obě prsa tak prostě za ty 3 hodinky tam skoro nic není a chudák se rozčilu než mu něco teče, pak usíná, tak že jsou i chvilky kdy krmím na etapy po 45 min abych do něj něco dostala. Ani tak neřeším zda mi přibírá to zatím přibírá, ale mám strach aby nebyl dehydrovaný nebo jsme mu nezadělala na jiné problémy. Ale pije poslední dobou ještě mín než pil předtím a to bylo také nic moc. Navíc mi přijde více neklidný, tak nevím zda je to období bojkotu kojení nebo něco jiného, ale moc si to neužívám a to bych asi měla :-). Jinak kojo čaje piju 2x dene a i homeopatika a musím říct, že nalitá prsa mám v noci a ráno a to zrovna o to jídlo tolik nestojí nejvíc odpolčo a večer a to je zoufalost. Tak nevím zda kojit a odstříkávat což bude oprzu nebo najet na UM, nebo přestat kojit úplně i když v noci by to bylo super. Fakt už nevím, ono je těžký být v klidu a myslet pozitivně když člověk ví, že jeho dítě toho má prostě málo

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,371. až 2,385. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist