Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,701. až 2,715. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883838
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak mi dnes po dlouhé době dali procházku, tatka běhal a my se procházeli. Jinak včerejšek u nás byl opravdu šílený, Seb pil po dvou hodinách po 50 ml tak že včera nic nevypil,večer si odmítl dát i UM a rán jsme zjistila, že máme o 50 g méně než jsme měli tak že nám nepřibírá a ještě schodil, tak uvidíme jak to bude pokračovat dále. měsíční přírustek je OK ale ty poslední dyn hrůza, ale prostě fakt nechce dlabat, navíc už druhou noc spal 6 hodin v kuse a pak se stejně nenajedl moc tak ho dneska budu muset zkusit nakojit i v noci ted jsem jedli 2x ve 23 hod a pak jednou v 5 a jednou skoro v 6 ráno, tak budeme muset přidat. Ale i přes den to je u nás pouze v polospánku, navíc začínáme mít podezření že nám asi začínají zoubky tak uvidíme co z toho bude dále. No dnes jsem na tom s pitím trochu lépe tak snad nám začne přibírat zase. Ale ráno to byl pěkný šok tedy 🙂 tak že mi 6 kg oopět nemáme…

    #883839
    Anonym
    Host

    My měli včera taky veselo. Večer jsme šly s mamkou do divadla, tak tu měl přítel připravenou lahvičku s odstříkaným mlíkem, jako to děláme když chodím v úterý zpívat. Krmila jsem v půl 5 odpo a pak měl dát láhev po koupání mezi 7-8. Beruška láhev odmítla, tak šla spát bez večeře. V půl 9té se prý pobudila hlady a láhev opět nechtěla. No já přišla ve 21.30, tak jsem dala prso, tak to hladově chnapla. Jsem z toho trochu smutná, protože pokud tu lahvičku nebude chtít, tak nebudu moct chodit ven :(. Předtím s tím žádné problémy nebyly, spíš z lahve vysosla víc než ze mě. Ale asi jí to rozhodilo ten blbý rytmus, co ted máme (noc předtím jsem byla v podstatě vzhůru od 1 do 7.30 … no děs), protože si pak řekla až ve 3 ráno, v 6 (to ani moc nepila) a pak až v 10h a mezitím spinkala, žádné vrtění, plakání.

    #883840
    Anonym
    Host

    Leni já si myslím, že kdyby ten hlad byl velký tak si to z flašky vezme, když tak by musel přítel zkusit jí to dávat lžičkou…. No u nás stav setrvalý až na to že jsme krmili i v noci normálně jsem si nařídila budík ale Seb se stejne ve 2 a v 5 probudil. Včera jsem také odstříkala a přítel mu to zkusi dát z lahve ne vypil půlku a nectěl tak že mi ted asi opravdu máme období kdy to stačí. Pořád mu studuji tu pusinku kvůli tomu zoubku tak uvidíme pořád si jeydí prstíkama po spodní dásničce, tak jsem včera vysterilizovala kousátko a začíná stím být kamarád. Navíc mi laktační doporučila at po kojení odstříkávám když pije málo abych laktaci udržela a když tak jí zvýšila, no z každého odstříkávám 5min a udělám zásobu do mrazáku, ta původní je už na vylití. Leni neměli jste včera kyčle prohlídku?

    #883841
    Anonym
    Host

    Měli jsme včera kyčle, bylo to v pohodě, ani tam tentokrát nebylo moc lidí. Za 15 min jsme byly pryč i paní doktorka byla tentokrát moc příjemná, minule mi přišla unavená z těch davů, co tam měla. Jsme bez problémů, pohyblivost na zádech i na bříšku je v pořádku, jadýrka vyvinutá.
    Tím odstříkáváním laktaci určitě udržíš. Já jak odstříkávám vždy v úterý na večer pro malou, tak pak další den mám prsa jak balony.

    #883842
    Anonym
    Host

    My ten minulý pátek tam čekali 50 minut hrůza, ale také mi přišla příjemnější jak minule, ale seb samo řval jak tur. No včera jsme odstříkala 125ml a dneska zatím 80, ale odstříkávala jsem jen trochu zase nevím koli kaby tam seb toho měl dost a dobře dostupné on se snažit moc nebude, tak asi bude večer a ráno

    #883843
    Anonym
    Host

    My když přišly, tak tam byly 2 maminky v ordinaci a na chodbě nikdo, tak jsme šly hned na řadu. Elli plakala jen chvilku, rozbulelo ji 5ti týdenní mimčo, které vyšetřovali a ono začlo strašně řvát. Tak se přidala. Pochovala jsem ji a byl klid. Za to při vyšetření se asi bavila, Cvičení s nožičkama má ráda, dost často si tak hrajeme na přebalováku a při tom UTZ se snažila narvat do pusy celou ruku, tak jí to nerozhodilo. Paní doktorku to pobavilo a ella jakoby jí slyšela, tak čapla ještě moji ruku a snažila se nacpat do pusy obojí a ještě se u toho smála.

    Jo, s tím odstříkáváním opatrně, pokud je líný tahat mlíčko. Občas mám pocit, že ten den, co odstříkávám, tak Ella toho mléka nemá tak jak je běžně zvyklá, ale ona je žrout, tak to vytáhne i z prázdného prsa. Většinou ted v tom dni odstříkávám kolem 100ml, dalších 50ml si dělám večer před tím, tak aby to bylo max do 24h do spotřeby.

    #883844
    Anonym
    Host

    no Seb přestal právě úplně tahat potahuje tak pozvolna prostě už nevíme co sním, a navíc si u prsa hce rvát ručičky do pusinky a chvilku pije a pak řve, ale prso pak už necche a z flašky si to tké nevezme, už to trvá skoro týden a je to na prášky, střídá se řvaní s uspáváním a snahou nakojit dítě…nevím, z čeho má energii

    #883845
    Anonym
    Host

    Máme rekord :). Spinkalo se od 1.43 do 7.12 …. hurá 🙂
    A už jsem vypozorovala, kdy máme blbé noci s častým krmením, občas i s pláčem díky bolavému bříšku. Vždycky ten den, co se malá vykadí, tak máme super noc. Když už třeba 2. den nekadí, tak má problém s jídlem. Je sice hladová, ale zřejmě jí u jídla bolí bříško, tak toho brzo nechá a pak má rychle hlad. A to jak přes den, tak i v noci. Přes den mi u toho jídla i pláče, kroutí se, v noci je to klidnější, ale pije málo a hodně často. Čím časteji v noci pije, tím je pravděpodobnější, že nad ránem bude plakat kvůli bolavému bříšku. A čím dýl nejde kadit, tím je to horší.
    Včera se vysrajdila a o té doby byl s jídlem klid. Krásně sála, napila se dost, takže mi pak i v noci pěkně dlouho spinkala. Takže zítra musím s paní doktorkou pohovořit na téma kadění, tohle trápení, co jsme ted od středy do včera měly, tak to už se mi nelíbí.

    #883846
    Anonym
    Host

    Leni tak to je super, že jsi to takto vypozorovala. To u nás ted probíhalo kojení přesně 2 minutky pak si krknul, pokadil se a tím to skončilo 🙁
    My se také v noci celkem kroutili, ale když šel k druhému prsu na druhý bok tak to bylo lepší a pil lépe. No volalal jsem doktorce, že nám nechce dlabat, tak prý buď máme počkat do pátku to máme další očkování, že ho pořádně prohlídne nebo máme přijít kdykoli ale musíme v ordinační době pro nemocné a to se mi ho tam mezi bacily tahat nechce tak asi vyčkáme a uvidíme

    #883847
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Lenko na zácpu -jestli se to dá tak nazvat doporučují taky ty probiotické kapky tak uvidíš co dr.řekne.
    Ale je super že už tak spinkala 😀 Tak mi už máme asi růstový boj za sebou včera už jsem nemusela ani pít kopj čaj mléčka mám dost a dnešní noc spal už zase celou trvalo nám to týden +víkend.
    Ve čtvrtek mám objednané focení do ateliéru chci hlavně děti na velké fotoplátno do obyváku ještě nevým jestli černobílé nebo to hnědé starodávné uvidíme 🙂 zrovna nechám i babičkám malé fota do rámečku další dárek na vánoce a možná i vánoční přání to bych udělala foto celá rodina.Když jsem tam volala chtěla jsem to později ale paní mi říkala že 4 měsíční děti si pořád strkají ručičky do pusi a já ji říkám že nevím ale náš malý si je tam pořád strká už teď 😛 tak budu muset vzít šášulu na rozesmátí 😀 Vůbec nevím co obléct malému gatě má samé zimní i rifle vyteplené…košilu má pěknou že bych dala k ní ty rifle nebo pěkné jednobarevné modré tepláčky?, ale líbil by se mi focený i jen v bodičku s krátkým rukávem a holé nohy 🙂 ale když bude se fotit se sourozenci a ti budou oblečení???? tak nevím? no vezmu tašu oblečení a paní třeba poradí 🙂

    #883848
    Anonym
    Host

    My právě od pátku krmily taky tak 2 minuty a dost. Pak kroucení, řev a nakonec jsem to vzdala. V podstatě si říkala po 3h, ale pila málo, jen tak jedno krmení denně bylo dostatečné. Nemohla být najedená a v noci se pak budila i častěji. Včera z ní vypadla pěkná hromada a tlačila to pěkně z těžka, musela jsem jí pomáhat drážděním zadečku. Když nechtěla v pátek, tak jsem si říkala, že se nic neděje, že určitě nestrádá, ale když se to pak táhne 3 dny, tak už je asi něco špatně. Tak uvidíme, jestli skončí na kapičkách. Moje probiotika moc nezabírají, ani upravená strava, aby bylo víc „projímavého“ jídla .. nic.
    Raduš, mě se mrňousci nejvíc líbí právě jen v bodíku. Někde jsem četla, že je dobrý vzít sebou hromadu oblečení, že ten fotograf ví a pomůže, mají na to cit. Taky bych o fotky z atelieru stála, ale přítel se na to moc nadšeně netváří :(.
    Příští týden jsme pozvaní na vítání občánků. Jsem smutná, protože to asi nepůjde. Přítel nemůže z práce, navíc je to díky našemu trvalému pobytu mimo Prahu a já ještě ten samý den večer mám důležitou schůzi z baráku, kde patřím mezi pořadatele. I když tu pořád doufám, že to nějak vymyslíme, takže probírám hadříky, co bych dala Elli na sebe :).

    #883849
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Já se teda snážím jíst všechno ale luštěniny kroupy a zelí fakt nesmím. Kapky už nedávám ale mám ještě trochu kdy by náhodou když ho bolí bříško stačí pocvičit z nožkama a pochodit s ním a zachvylku prdká až se stím docela popere sám.
    S tím focením mě se právě taky líbí jen v bodinku protože oblečené nevynikne tak miminkovsky 😀
    My nechodíme na focení jednou jsem byla se starším synem když měl 2roky a jinak si fotím sama mě to baví a fo´ták mám kvalitní, ale teď jsem fakt chtěla to velké fotoplátno já jsem to říkala mojemu, že nic ani nechci na vánoce jen ty děti vyfotit a jednu fotku společnou. Tak to zkus říc příteli že to chceš jako dárek na vánoce snad by to zabralo 🙂

    #883850
    Anonym
    Host

    Ono je zvláštní, že Eli sice nekadí, ale prdění jí jde a to dost vydatně. Cvičení s nožičkama nebo to že jí dám na bříško jí sice bříško uvolní, ale nevykadí se. Mě přijde, že na to, co jím já, malá vůbec nereaguje. Od doktorky jsem měla doporučené kompoty, ovesnou kaši a taková ta jídla, po kterých se dobře chodí, že by to mělo přejít do mléka … ale nic.
    Teda to je moc dobrý nápad .. chtít focení jako dárek, on stejně neví co :). Příteli to teda přijde zbytečný, protože foták máme taky hodně slušný, on se i dřív fotografování hodně věnoval. Třeba já jsem strašně nefotogenická, ale od něj mám fotky moc pěkné. Jenže co je mi platný, že to dělal dřív, když ted foták do ruky nevezme.

    #883851
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Tak to je škoda že teď nefotí, když máte malou 🙁 já fotím aspoň jednou týdně ty miminka tak rostou.
    Můj ten zas moc fotit neumí teď o víkendu byla unás sestřenka se sestřenkou a se synem 6měsíců tak jsme se fotili na památku no a on fotí a nevidí že tam má stím a blbé světlo a dokonce papuče pohozené na podlaze no prostě co už :O A když fotil mě s bříškem tak než pochopil jak to chci vyfotit a ještě z 10 fotek jsem sotva jednu nej vybrala 😀 ale vrata na své webovky ty si už docela pěkně vyfotí 🙂 ale taky udělá víc foteček a doma mu pak pomáhám vybrat tu nejlepší ještě že jsou ty digitáli a náš super foťák jinak nevím

    #883852
    Anonym
    Host

    Ahojda holky,
    tak mi asi rosteme, páč mě malá budí docela často:o(, přes den nic závratného, ale ty noce…
    chodí spát v 21h (teď má teda zase období, že se jí ani moc nechce spát) a budí mě v 1:30, 4:00 a v 7:00 …byla jsem zvyklá jináč:) ale nemám, jak Ty Raduš vypozororvané jak to dlouho trvá:o(. Dnes to byla sranda-koukala se na Večerníčka a fakt na celého, natočila jsem ji, nemělo to chybu.
    Jo a s focením?Radši nemluvit, mám představu jak má ta fotka vypadat, Raduš moc se mi líbila ta Vaše s těma nožičkama a jak ho máš na ramenou, no co myslíte, jak to dopadlo…?Tak jsem chtěla aby jich vyfotil víc, abych si mohla vybrat, udělal 2 a že ho to neba, obě jsem musela vymazat!:P Ale miluju ho:D
    Budu muset zaúkolovat mamku, jináč to nevidím, kamarádka měla krásnou fotečku jen ona, manžel a mimčo, jen jejich hlavy, jak leží…
    Misho, jsi fakt bojovnice!Není divný, že máš počkat do pátku?Já bych to chtěla řešit, jasně může se to zlepšit, ale pokud ne tak nervuješ hlavně sebe, ach jo, nemáš to fakt jednoduché, že se mu nechce papat,viď…
    Mějte klidnou dobrou noc8-|

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,701. až 2,715. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist