Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,851. až 2,865. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #883988
    Anonym
    Host

    No já jsem zvědavá na naše míry jdeme v pondělí na 4 měsíční prohlídku, ale váhu máme lehce přes 6,3 Kg na to že těd pije skoro o 200 ml víc jak u prsa tak moc nepřibývá, ted se napapal a hned mi usnul, u nás se tedy také usíná výhradně s dudlíkem i v noci mu ho dám a je klid a u nás se už 3 den spí skoro pořád

    #883989
    Anonym
    Host

    Leni něco pro nás 🙂 máme to u nosu
    http://www.vykupto.cz/praha/1901-relaxacni-solna-jeskyne
    já mám doma asi spící mimčo, on pořád spinká a je unavený, dokonce ráno po 6 hodinách neměl moc zájem o jídlo a vysosnul tak polovinu, no i když kouknu ven tak to na to spinkání také vidím

    #883990
    Anonym
    Host

    Máme za sebou prohlídku a vakcínu rotavirů. Myslela jsem, že bude jen ta vakcína, ale byla komplet prohlídka. Trochu v šoku jsem koukala na váhu, naše malá pro změnu za 16 dní přibrala jen 60g (ano, opravdu gramů)… a to je od soboty nevykaděná …. takže jsme ted na 6.55. I když malá vypadá dobře, tak prý je to hodně málo, přírůstek být musí… takže za 10 dní na kontrolu s váhou. Moje radost, že v noci krmíme jen 1x, je pryč, protože mám Eli na druhé jídlo v noci ted budit. Vůbec nechápu, proč nepřibrala, u nás se nic neměnilo, jí pořád se stejnou chutí, takže to asi opravdu bude tou nocí….

    #883991
    Anonym
    Host

    Leni to málo opravdu je, ale upřímně si nemyslím, že by to zachránilo jedno jídlo a to noční… já myslím, že se to stát může, ale uvidíš za těch 10 dnů, já myslím, že kojíš často tak to třeba teď bylo jen blbé období. Jo Leni koukni na mail máš tam info ohledně plavání už mi pani odepsala 🙂
    A kolik měříte? Já jsem nejvíc zvědavá kolik Seb měří naposledy byl měřený někdy v říjnu a to měl 59 cm…. Jinak já tedy myslela jak mi bude po UM hodně přibírat když pije skoro o 200 ml více a nám za 14 dní přibral dle naší váhy 220 g, ale víc toho do něj opravdu cpát nebudu navíc si myslím i to potvrdila laktační že po 4 měsíci stačí 100 g týdně minimálně tak tam se vlezeme, třeba povyrostl víc….

    #883992
    Anonym
    Host

    Tak on to byl trochu šok oproti předchozímu vážení, to přibrala 1kg za měsíc. Já odhadovala, že bude mít tak 6,8 a ono ne. Ještě bylo nejdřív vtipný, že váha dokonce ukázala o 20g mín než posledně, jenže naše malá madam si hodila nožičku přes hranu váhy. Akorát ta oprava nebyla o moc lepší. Ještě by to mohlo být tím, že je ted hodně aktivní. Ona se na té hrací dece nezastaví, mrská noham rukama, snaží se plazit, dosahnout na hračky co jí dám trošku dál, přetočit na bříško … jsou to jen pokusy, ale energie u toho musí vydat dost. Naše doktorka malou ještě neměřila. Měřili jsme sami doma .. min týden měla 65-66cm .. poštěstilo se, že byla chviličku v klidu. Hlavičkou jsem jí dala k desce a od té měřila až k patičkám, takže +/- 1cm to bude dobře změřené.
    Do mailu jsem koukala, klidně ten čtvrtek :). Sice máme ve čtvrtek poradny, ale po 6tém měsíci už jich stejně nebude tolik a hodina jde kdyžtak nahradit. Je fajn, že napsali, kdy se máme přihlásit. Já ten rozvrh objevila náhodou včera večer 🙂

    #883993
    Anonym
    Host

    A nemohla ta váha blbnout, mě to přijde divné když eli takto jí, no uvidíš co další vážení, určitě je to i tím, že je takto aktivní, to já Seba položím a po chvilce ho najdu trochu jinde jak se někam odstrká, ale pokusy o otáčení nejsou. Tak já to budu hlídat a v únoru se na pevno dohodneme a objednáme jo. Tak pěkný večer u nás se usnulo a to měl ted dlabat ach jo nám to na tu 8 snad nevyjde, včera před tím nespal tak se pořádně nenajedl a ted zase spí… no o to později budu vstávat místo ve 3 třeba o půl hodky později

    #883994
    Anonym
    Host

    Vážily jsme 2x, tak nevím. Já si myslím, že Eli nejí moc velké dávky. Jí strašně krátce, podle mě nemůže vypít 150ml. Předtím jedla 8x denně, ted 6x + ta aktivita, tak se to možná podepsalo na té váze. No, plán paní doktorky moc neplním. Malá měla jíst v 6, jenže usnula a spala až do půl 8, probudit nešla. Takže koupel a jídlo až k 8mé hodině a ted už zase spinká. To asi ta vakcína. Jsem taky zvědavá na noc.
    Elinka je ted na dece pořád na boku. Už přišla na to, že má přehodit nožičku, ale neumí otočit hrudníček .. ale bojuje, obzvlášt, když je ve správném směru oblíbená hračka :).
    Tak souhlas, budu taky hlídat tu přihlášku. Strašně se na to plavčení těším :).

    #883995
    Anonym
    Host

    U nás už také nadlábnuto vypil celých 200 a ted tatka uspává ale je brekot, my stím prostě máme problém, on je tak unavený, že prostě sám nedokáže zabrat, sklidnit se zavřít očka apod. ach jo. No u nás deka frčí poslední dny krátce, pořád se žmoulá a chce spinkat tak nevím co je to za období, psí sám třeba 45 min pak u mě a stejně se probudí a člověk na něm vidí, že by spal ještě, no Seb se odstrkuje tak že se posouvá výš a výš. na boku občas spinká ale přetáčení ještě ne, ted občas u pasení jsme si všimla že má jednu pěstičku otevřenou a je opřený o jednu ruku a tu druhou má nataženou a chce hračku, ale zatím to není tak aktivní jako je asi Eli. Jo na plavčo se také těším, jen se musím dokopat začít chodit cvičit abyh odstranila tu pneumatiku tedy tu hnusnou kůži vytahanou po tom císaři, no a asi budu muset pořídit plavky protože ty co mám nejsou moc vhodné, mám takové ty „titerné“ miniaturní…no dřív to bylo Ok k moři ale ted když sjem ta matka to bude chtít nějaké slušné normální 😛 😛 , no ono nám to uteče a za chvilku tu jaro je… taky jsme koukala, že je tam v úterý nějaké cvičení s miminkama na motoriku apod. ale lepší je asi to od jednoho roku, to chodí ta kamarádka do Letnan do toho motýlka a mají to udělané formou různých překážek opičích drah a prý super

    #883996
    Anonym
    Host

    Zdravím všechny!

    Jak už jednou někdo řekl “Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale chvílemi, které nám vzaly dech.”
    A takových chvílí není nikdy dost. Proto jsem se rozhodla, že ze sebe dostanu maximum (a jak znám sebe a hory tak o ten dech příjdu určitě brzo) a zúčastním se 10denní výpravy (přes poušť, hory, kopce, prales, řeky…) – takzvaně Incké stezsky na Machu Picchu.
    Všechno tohle podniknu od záštitou charity ChildReach International. Co víc, nějaký čas strávím i ve škole, kterou tato charita postavila. Takže se tak říkajíc mrknu kam ty peníze vlastně mizí…
    Na mé výdaje půjde méně než 1/3 z celkové částky, takže opravdu jde většina na charitu.
    (www.childreachinternational.org)

    Ježíšek nechodí všude, a tak všechny peníze vybrané před Vánoci půjdou na dárky pro děti do rozvojových zemí, kde tato charita má projekty.

    No a co pro to musím udělat? Musím si “všemi možnými/nemožnými způsoby” obstarat 2500liber. A tímto vás chci poprosit a požádat o jakýkoliv příspěvek v jakékoliv výši !

    Říká se, že by každý měl udělat jednu významnou a užitečnou věc každý den… Budu vděčná, když se rozhodnete míst dnešní čokolády nebo pivka přispět na tuhle úžasnou věc !

    Stačí kliknout na tenhle link, pak na “Donate” (darovat) a pak už je to jen na vás kolik mi tam přihodíte 
    https://mydonate.bt.com/fundraisers/alenamachalkova

    #883997
    Anonym
    Host

    Zdravím všechny!

    Jak už jednou někdo řekl “Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale chvílemi, které nám vzaly dech.”
    A takových chvílí není nikdy dost. Proto jsem se rozhodla, že ze sebe dostanu maximum (a jak znám sebe a hory tak o ten dech příjdu určitě brzo) a zúčastním se 10denní výpravy (přes poušť, hory, kopce, prales, řeky…) – takzvaně Incké stezsky na Machu Picchu.
    Všechno tohle podniknu od záštitou charity ChildReach International. Co víc, nějaký čas strávím i ve škole, kterou tato charita postavila. Takže se tak říkajíc mrknu kam ty peníze vlastně mizí…
    Na mé výdaje půjde méně než 1/3 z celkové částky, takže opravdu jde většina na charitu.
    (www.childreachinternational.org)

    Ježíšek nechodí všude, a tak všechny peníze vybrané před Vánoci půjdou na dárky pro děti do rozvojových zemí, kde tato charita má projekty.

    No a co pro to musím udělat? Musím si “všemi možnými/nemožnými způsoby” obstarat 2500liber. A tímto vás chci poprosit a požádat o jakýkoliv příspěvek v jakékoliv výši !

    Říká se, že by každý měl udělat jednu významnou a užitečnou věc každý den… Budu vděčná, když se rozhodnete míst dnešní čokolády nebo pivka přispět na tuhle úžasnou věc !

    Stačí kliknout na tenhle link, pak na “Donate” (darovat) a pak už je to jen na vás kolik mi tam přihodíte 
    https://mydonate.bt.com/fundraisers/alenamachalkova

    #883998
    Anonym
    Host

    Misho, to mě pobavilo – nějaké slušné normální 😀 Já zase přemýšlela, že bych si měla pořídit celkové s košíčky, protože ty závodní asi nebudou úplně to pravé. Přece jen dostala prsa kojením záhul, nejde mi ani tak o to, že by byla v plavkách spláclé, ale aby měla oporu. Dostala jsem od manžela dárkový šek (on ho dostal v práci k „Vánocům“) na 45 euro do sportovního obchodu (nevím jestli je i v ČR – Decathlon). Tak bych se mohla podívat po nějakých plavkách 😛 Ale kdoví co si za něj nakonec koupím. Loni měl dva (jeden si koupil od kolegy za 20 euro, který na sport není a bylo mu milejších těch 20 než šek za 45), takže jsme vyrazili, že si tam něco za těch 90 euro vyberu. Ale já mám hrozný problém si něco koupit jen proto, že si mám něco koupit. Tak jsem si nakonec nic nevybrala, ale manžel odešel s bundou a kalhotama 😀 Já jsem ženská, která by měla být snem každého chlapa 😀
    Maxík vůbec nezaznamenal, že tu s námi není ten „legrační fousatý pán“, který s ním každý večer blbnul. Aspoň že tak, zato manželovi se stýská.

    #883999
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    JO plavky, zrovna včera večer mi došlo že nemám plavky a 11.1. jdu prvně s holkama plavat. Takže mám docela na čase po něčem kouknout. Rozhodně nějaké co schovají tu pneumatiku na břiše. říkala jsem si že bych tomu trochu pomohla, ale buď se nachcípaná já, nebo holky a nějak nemám odvahu nechat manželovi dvě unudlené děti večer na uspávání. Dokonce jsem si říkala když na těch slevových portálech mají tu kryolipolyzu, která fakt pomáhá, že bych si ji koupila, ale to se nemůže dělat těhu a kojícím, no tak zase prd. Doma cvičím ale okrajově

    #884000
    Anonym
    Host

    Tak naštěstí já toho moc neodkojila a prsa mám pořád malá jako dřív tak naštěstí košíčky s oporou řešit nemusím, ale přeci jen už mi přijde blbý vyrazit v bikinkách s malým klučinou mezi lidi, nějak u moře to neřeším, ale přeci jen dřív ta postavička byla jiná, tak že také po nějkaých kouknu ty jedny co mám a jsou Ok už se začínají párat taky je mám pěknou dobu… Mano tak to se nedivím, že se manželovi stýská, ono odjet od rodiny hlavně když je tam takto malý špunt je těžké. No holky u nás bude večer první spaní v postýlce v pokojíku tak očekávám že toho moc nenaspíme, chudák se v tom košíku už tak mlátí a přijdeme že nemá prostor proto se možná tolik budí, ale včera dostal jídlo po 8 a pak až po 4 a pěkně jsme si to rozhodily tou hodinou, po 8 si cucnul 70 tak že dostal ted a to hltal tak že se nahltal a stejně 40 nechal, tak asi bude dnes dlabat v 7 a půjde hajat. Holky jen mě včera napadlo, až začneme přikrmovat, já tedy asi už brzo začnu a malý začne jíst třeba pak plnou dávku té zeleniny jak do něj nacpu tolik toho mlíčka když by měl vypít přes litr a mě stejně pije mín, ale i tak… mě když vypije těch 200 tak dřív jak za 4 hodiny a kousek si pořádnou porci nevezme, a kdyby mi nejedl v noci vůbec tak to přesden také nestihneme vypít, přeci po takové dávce nemůžu do dítěte po 3-4 hodinách lejt další velkou dávku

    #884001
    Anonym
    Host

    To je fakt .. plavky …. ty mě nějak nenapadly. Mám jich plný šuplík, ale nepoužitelné … taky mám jen ty šnurkovké, miniaturní, na pláž. A opravdu na ted asi nejsou moc normální. Prsa mám zatím o 2 čísla větší, bříško žádná sláva, takže nízké kalhotky jsou k ničemu. Když stojím, tak je bříško v pohodě, jen ty jizvičky zůstaly, ale když si sednu, tak tam ta vytahaná kůže pořád je. Jo a super by bylo až ten malý špunt za ty šnurky zatahá :). A teda cvičit by to chtělo, ta postava je po tom roce taková celkově povolená, i když mám kil málo.

    Nám večer rozhodilo očkování. Malá prospala 1 jídlo před koupáním, takže jedla po 5ti hodinách v 8, pak se probudila v 11h a pak až ve 4. Další bylo až ráno, takže plán přidat 1 jídlo se včera nepovedl. Tak snad dnes.

    #884002
    Anonym
    Host

    Leni tak do dubna snad něco pořídíme, jen bude trochu problém schánět plavky v zimním období 🙂 . Leni Seb třeba po očkování o jídlo moc nestojí a přijde mi že o něj nestojí ani dneska moc … zase z něj mám spící miminko kdyby to alespon venku nevypadalo na došt, no možná ho vystrčím na balkon do kočárku…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 2,851. až 2,865. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist