Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,021. až 1,035. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882158
    Anonym
    Host

    Doktor mi rek kdyz jsem se ho ptala ze ma jeste cas vyrust ale neznelo to moc presvedcive vahu a miru neznam posledni ultrazvuk mi delal hodne zpatky a dalsi ultrazvuk kde mi pry rekne i vahu a miry budu mit 15.6 ale jeste jedna vec me zarazila a to ta ze kdyz jsme byli na 3D ultrazvuku tak to miminko tam bylo strasne namackane a prislo mi ze tam nema zadne misto.

    #882159
    Anonym
    Host

    Lenko, dle mého názoru, pokud se lékaři něco nepozdává, měl by si pacientku asi zvát častěji na prohlídky a hlídat si jí, pokud jsi už byla dávno a jdeš až v půlce června, nepřijde mi to OK, já chodím každý měsíc. A měří ti doktor i dělohu, je také možné, že se ti tolik neroztáhla/neroztahuje, ale to jsou jen mé spekulace, tohle by měl pořešit lékař, ono čekat několik týdnů zda se to zlepší asi není dobrý přístup, ale nechci tě stresovat, já bych možná vyhledala i jiného lékaře, nebo bych mu zavolala a chtěla vyšetření dříve. Ale může mít pravdu a mimčo vyrůst může. Na velikosi břicha opravdu nezáleží, znám holčiny co skoro žádné nemělia naopak kdo má opravdu veliké. Hodně záleží jak se ti roztáhla děloha a zda tvá placenta dobře funguje.

    #882160
    Anonym
    Host

    Ne ja jsem myslela ultrazvuk ze jsem nemela dlouho do poradny chodim uz co 3 tydny.
    Ted jdu 15.6 ve 30tt na odbery a na ulrazvuk tak uvidim doufam ze to bude v pohode.s tou delohou uplne nevim co myslis ale pokud mas na mysli tu kolonku kriticke hodnota tak tam mam zatim 1.

    #882161
    Anonym
    Host

    Mě lékař při každé návštěvě dělá měření dělohy a to zapisuje do těhu knížky, já myslela, že když se jde do poradny tak se dělá UTZ já to tak tedy mám, při každé návštěvě, ale asi je to různé. Tak budu držet palečky, aby to bylo všechno v pořádku, mě čeká prohlídka ve čtvrtek také budu ve 30 tt tak jsme zvědavá jak moc mi malej vyrostl a jak přibral, tam doufám, že to nebude tolik, minule měl už hodně

    #882162
    Anonym
    Host

    dekuju taky doufam ze bude vse v poradku.Me ultrazvuk delal jen 2 od zacatku pak jsem byla jednou poslala do porodnice ve 20tydnu na ultrazvuk a ted mi bude delat ultrazvuk ve 30 tydnu jinak me vzdy jen prohledne na kresle,otestuje bilkovinu a zapise tlak vahu atd.ale co jsem tak slysela tak kazdy doktor si to dela trochu po svem.

    #882163
    Anonym
    Host

    Aha, to já mám při každé návštěvě kromě běžného vyšetření i UTZ, tak že máme přehledek každý měsíc jak rosteme a kolik vážíme. Takk pak určitě dej vědět jak to dopadlo

    #882164
    Anonym
    Host

    Aha, to já mám při každé návštěvě kromě běžného vyšetření i UTZ, tak že máme přehledek každý měsíc jak rosteme a kolik vážíme. Takk pak určitě dej vědět jak to dopadlo

    #882165
    Anonym
    Host

    Urcite dam potom vedet ale sama doufam ze to bude v poradku.ale ten prehled o vaze a kolik merite je super to ja nemam poneti a jen spekuluju kolik asi meri a vazi…

    #882166
    Anonym
    Host

    Leni, mě kontroly fungují stejně jako tobě. Chodím vždy po měsíci, zváží mě, otestují mi moč a změří tlak a zeptají se jak se daří. Jinak nic dalšího. Žádné měření. Jednou se paní doktorka podívala dovnitř, jestli jsem zavřená. Pomohli mi s křečí v nohách, s bolavými zády nee, ale tam se nedalo dělat nic než počkat.
    Těch UTZ bylo málo (12tt + 20tt + ted 30tt), ale všechny byly naprostov pořádku, mimi roste jak má, takže se nic dalšího nedělo. Min. týden jsem měla poslední UTZ, to mimi tam taky bylo namáčknuté, bříško moc velké nemám, dokonce dnes jeden kluk ani nepoznal, že jsem těhu a jedna mamina mě odhadovala, že chybí ještě tak 4 měsíce do porodu ….
    Být tebou, tak bych vydržela do toho UTZ ve 30tt. Pokud mimi nebude odpovídat váhou, tak bych se asi hoooodně ptala, co s tím možné dělat.

    #882167
    Anonym
    Host

    Leni, ted jsem se ještě dívala do průkazky na křivky, co jsou na zadní straně. Ta tvoje velikost fundu je těsně pod spodní hranicí. Ideál by měl u tebe být kolem 25cm, spodní hranice 23cm. Tak to zas tak hrozný rozdíl není a třeba ten doktor trochu proměřil. Málokdo jede po ideálních křivkách, takže žádný stres, to bude určitě všechno v pořádku.
    Měřila jsem si svoji velikost, snad teda dobře (od stydké kosti až k horní hraně dělohy, obvodák mě ji naučil najít, nejlépe prý vleže, protože jsou tak povolené břišní svaly). Ted jsem 31+1 a vychází mi 26cm, což je taky spodní hranice. Mimi mi váhou na UTZ vycházelo akorát.. a paní doktorka na velikost bříška neříkala nic. Dokonce se smála a říkala, to ještě naroste …

    #882168
    Anonym
    Host

    ros.lenka Dekuju moc to jsi me uklidnila zacinala jsem se bat aby bylo vsechno v poradku.po ultrazvuku dam vedet jak jsem dopadla.jeste jednou diky za uklidneni:)

    #882169
    Anonym
    Host

    Teda, já jsem fakt ujetá. Kočárek jsem se stále nerozhodla. Takže jsem se snažila hledat prodejnu, která by měla nějakou z barev vystavenou. Jednu jsem našla, takže jsme tam ted navečeru jeli. Nebyl vůbec špatný, měli tam ten hodně tmavě hnědý .. v každém případě ty barvy na internetu opravdu neodpovídají. Tmavě hnědá letěla do zlatohněda, celý kočár ani nepůsobil tak tmavě, jak se zdá na internetu.
    Nejhorší bylo, když paní v obchodě ukázala ob jeden kočárek a povídá, nebo tenhle Alpiron …. http://www.depemo.cz/sortiment2.php?id=1108&kat2_id=10546&kategorie1=1&kategorie2=3
    a jsem zase na začátku :). Červenočerná kombinace se mi moc líbí a ani ostatní verze nejsou vůbec špatné :).

    #882170
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Lenko tak ten Alpiron je pěkný i ty barvičky jsou zajímavé.
    Tak to máš teď těžké jsou si trochu podobné.
    …. u obou můžeš spor´ták dát po směru i proti směru jízdy a Alpiron až do úplného lehu.

    #882171
    Anonym
    Host

    JJ, jsou si hodně podobné konstrukcí, velikostí korbičky i sportáku. Ale ten Alpiron je skoro o 3kg lehčí, což je pro mě velké plus. A barvičky jsou moc pěkné.
    Jediný problém je, že jsme nepočítali, že v krámku objevíme jiný podobný kočárek. Byli jsme tam 5min před zavíračkou, takže jsme ho nestihli rozebrat a složit :). Robert se v autě odmítl bavit o tom, že bychom znovu řešili typ kočárku, ale večer jsem ho přemluvila (ta váha), takže zítra ho půjdeme ještě vyzkoušet.
    Mě se ten Alpiron líbí, protože mi tvarově hodně připomíná Canu, o který jsem stála, ale to jsme nakonec odsunuli kvůli menšímu sportáku a nízkému koši.

    #882172
    Anonym
    Host

    🙂 musím říct, že je opravdu moc moc krásný, líbí si mi více jak ten původně Váš vybraný, ale asi by to chtěla kouknout na nějkaou zkušenost uživatelů, mě ta značka nic neříká, tak ještě máte čas na nákup, jen je pak blbé když se musí objednávat a dlouho se na něj čeká, aby nebylo „pozdě“ a byli jsem se kouknout třeba v babyparku tam mají celkem výběr kočárků nebo v malvikovi v hostivicích

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,021. až 1,035. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist