Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882218
    Anonym
    Host

    Lenko také nevím jaký vliv má váha matky, ale já mám nahoře 8 Kg což je super si myslím, ale je pravda, že třeba 14 dní se váha nehne a pak klidně může ze dne na den vyhopsnout o více jak kilo, kamarádka v těhu pibrala 17 Kg a to je štíhlá jak já a malá měla 2,9 Kg při narození

    #882219
    Anonym
    Host

    Misho, Přesně v těch akcích na raji maminek mám vybráno :), od pondělka mám jasno, co chci. Objednávání bude zítra. Mám den volna, tak to půjdu všechno systematicky, takže pak bude zbývat dořešit byt a pokojík. Jen u toho sterilizátoru bojuju s tím, jestli nekoupit mikrovlnku … my jsme ji původně z kuchyně vynechali s tím, že se pořídí později až bude mimi, což je vlastně ted 🙂

    #882220
    Anonym
    Host

    Tak pokud ji máte kam dát tak je to asi dobré, ale my ji nemáme kam dát, ohříváme buď v parní troubě sice to trvá déle, ale super, a některé věci na indukci, tak že pro nás ten ohřívač dětské stravy super i na případné cesty a dovolené koupila jsme si od aventu i ty kelímky s víčky VIA pohárky ty jsou super na uchování stravy a pak když budeš vařit pro malou tak do zásoby a dá se to v tom ohřát, pokud budeš mít ale „vše od aventu“ i lahvičky pak doporučuji i odsavačku od aventu, která přímo pasuje na ty věci. Já u nich objednala i 2 hračky od lamaze, měli je za super ceny a za 4 dny jsem měla vše doma od objednání.
    Mano tak jsme si to vyhledala, bohužel mi doktor nedal poslední tabulku s veškerým měřením možná ho mám na DVD, ale když vezmu tabulku z 26 tt tak to vipadá, jak kdybych čekala mimčo které má velkou hlavu, velké bříško a krátké nožičky 🙁 🙁
    BDP – 7,65 (97,7%) – průměr hlavičky
    AC – 24,47 (96%) – obvod bříška
    HC – 26,97 (97,7%) – obvod hlavičky
    FL – 4,87 (37,6%) – délka stehení kosti
    Tady mi vyšel termín orodu dle UTZ na 1.8. a v knížce zapsán 96 percentil a na poslední kontrole už je 97 percentil….

    #882221
    Anonym
    Host

    Tak paráda, s ohřívačem počítám i když se pak rozhodnu pro mikrovlnku, tu neberu ani tak pro mimi, ale původně jsem ji chtěla hned s kuchyní ale nebyly moc finance :). Hračky ještě okouknu, mám ještě v plánu takového toho hada na postýlku, ostatní až časem

    #882222
    Anonym
    Host

    Já měla původně ten stelirizátor objednaný jinde o 1 tis dráž a pak jsme objevila tyhle stránky a nakoupila tady, tak to prohlédni, mají i věci do porodnice pro maminky. Navíc si říkám, že s´pak není problém to např. na aukru prodat, o některé všci je boj, tak že se část korunek určitě vrátí

    #882223
    Anonym
    Host

    Misho, já mám hodnoty z 21+6 a pak z 32+6. Mám míry v milimetrech, tak nebudu posouvat desetinnou čárku, ať neudělám někde chybu.
    průměr hlavičky = 59,1 (95%) 88,4 (96,2%)
    obvod hlavičky = 203,4 (81,8%) 309,3 (89,9%)
    průměr bříška = 58,7 (víc jak 97%) 87,5 (69,8%)
    obvod bříška = 186,4 (90,4%) 290,6 (72,6%)
    délka stehna = 37,1 (44,7%) 64,1 (66,8%)
    váha mimča = 532g, 2202 g (teda přírůstek 1700g za 11 týdnů)
    Jak vidíš, tak moje miminko má také velkou hlavičku. Doktor na to nic neříkal, tak to neřeším. UZ vypočítává ta procenta z průměrných hodnot, které má zadané v softwaru a když vezmeš v jak velkém rozpětí se nakonec rodí děti (na termín), tak není možné, abychom se všichni trefili do těch tabulkových hodnot. Mě se ty hodnoty po zavedení diety začaly trochu vyrovnávat, ale v tom 21tt byl náš malý také hlavatý, břichatý a krátkonohý :S
    Já mám teď zatím váhový přírůstek 8kg, když dietní sestra zjistila, že jsem kvůli dietě (neúmyslně) zhubla oproti první návštěvě 2 kila, tak mále netleskala radostí. A to se přitom v žádném případě hubnutí nedoporučuje.
    Já sterilizátor zatím neplánuji, kamarádka mi řekla, že lahvičky prolévala vařicí vodou a malá je zdravá jako řípa. Ale také zvažuji, že bych si lahvičky pořídila od Aventu, protože také myslím na to, aby byly kompatibilní s odsávačkou od Aventu. Sice jsem opět byla za blázna, proč jako řeším odsávačku, když nevím, jestli budu odstávat. Je nad moje síly někomu vysvětlovat, že myslím dopředu, abych pak měla ušetřenou práci s přeléváním lahviček a podobně. Ještě tu prodávají NUK a pak značku TIGEX, která je nejlevnější a vyrábí všechno (lahvičky, odsávačky, vložky do podprsenky atd.).

    #882224
    Anonym
    Host

    Já zkusím zítra kouknout na to DVD zda tam mám nahraná ta data velikostí, já vlastně také od toho 26 tt do 30 tt měla „dietku“ a stejně malej narost skoro o kilo, ale vůbec se nepřejídám, jím menší porce tak 5x deně, ale je pravda, že hodně mléčného, sýry, jogurty, mléko a zeleninu a ovoce, tak to je asi z toho, kdybych mšla nahoře 15 Kg tak to řeším, ale s 8 Kg si myslím, že je to OK, prostě nepřibírám já ale malej. uvidím co potom také v porodnici zda se tam vážení a měření nebude podstatně lišit od mého gynekologa, ale to si ještě počkám. Ale poslední týden malý dost tlaší už poznám jak a kde rejdí nožičkou nebo ručičkou nebo když vystrčí pořádně zadek a prohne se to je pak boule. Navíc mám poslední dobou pocit, že se mi špatně dýchá i v sedě to musím být úplně vzpříená a pobolívá mě z toho hlava, no na další kontrole to s lékařem proberu. Holky už vám někomu měřily pánev?

    #882225
    Anonym
    Host

    nee, pánev mi nikdo neměřil.
    Já bych docela chápala, že nepřibírám, kdybych měla dietu, jenže jím normálně, neomezuju vůbec sladké a nic…

    #882226
    Anonym
    Host

    Lenko, tak pokud malá prospívá a roste jak má tak bych váhu neřešila, lepší přibrat něco a trochu než 20 Kg.
    Mano tak tobě se ty hodnoty vyrovnaly pěkně, to nám neroste asi nožička protože máme ve 30 tt pouze 5,8 a to je 29% a ostatní mám 97% (průměr hlavičky a obvod bříška) a obvod hlavičky 83%
    Jinak u váhy bylo 2169 +- 317 g, a odpovídáme 32+5 a TP dle UTZ již 30.7. no jsme z toho zmatená. Je pravda, že přítel dlouhé nožky moc nemá oproti tělu ale takhle dle těch údajů mi to přijde hrozný. No nesmím to tak řešit, nebudu tolik dlabat, zařadím více pohybu a snad zůstaneme pod 4 Kg 🙂

    #882227
    Anonym
    Host

    Tak nevím, jestli vám mám závidět, že máte od doktorů tolik údajů, nebo vás litovat:D Mně jen dvakrát za celé těhotenství řekli, jaká je asi váha miminka, výšku už mi neříkají od 20tt a jinačí rozměr vůbec nemám – no, takže nemám co porovnávat a nemám se čím trápit:) Pánev moje dr. neměří, prý to nechává na porodnici, a tam mi kamarádka říkala, že jí taky nikdo nic zrovna neměřil, tak uvidíme…
    Radunkos, já nikde nebyla a taky nemám nic moc nakoupeno, kočárek jsem teda konečně objednala předevčírem, ten svůj zelenej implast Canu:D . Jestli chceš s kytičkama, tak se připojuju k holkám s dorjanem (flower colection), fakt si ho lidi chválí.

    #882228
    Anonym
    Host

    Kacko ono je asi lepší občas o některých věcech nevědět, já mám teď pocit, že náš malej nemá nožičky :'( oproti ostatním údajům. Délku mimča mi také doktor neříká, prý to nemá jak změřit, aspíš mi řekne že v období určitého tt má mít mimčo tolik a tolik. A to jsme ze začátku byla tak ráda, že dostávám veškeré údaje apod., ale lékař nic neříkal ale příště se ho zeptám zda to není divný, že má vše tak velké a napřed až na nožicky

    #882229
    Anonym
    Host

    Misho, ty mrnouskové třeba rostou nevyrovnaně. Uvědomuju si, že ta moje malá měla ve 20tt nožky zase o 2 týdny napřed (teda stehenní kost). Dělali jsme si srandu, že nám roste modelka s dlouhýma nohama. I když u nás má po kom, dlouhé nohy mám já i přítel. Ale ted ve 30tt odpovídaly všechny ty hodnoty danému týdnu, takže se to dorovnalo …. Ti vaši určitě zbytek tělíčka dohoní. A kdyby to bylo divný, tak to doktor určitě řekl hned. Přijde mi, že máš hodně důkladného dokotra, tak určitě nic nezanedbal.

    Kačko, to se máš, my kočár pořád ještě neobjednali 🙁

    #882230
    Anonym
    Host

    Dnes jsem se úžasně vyspala, v 11večer po moc dobré večeři v hospůdce (pstruh na grilu) do pelíšku a probudila jsem se v 9 ráno a dokonce bez wc v noci 🙂 … to už jsem opravdu dlouho nezažila.

    #882231
    Anonym
    Host

    Leni, tak to zas závidím já tobě. Já dnes kvůli té stávce jela do Brna autem, takže jsem věděla, že budu brzy vstávat (abych později neuvízla v nějaké zácpě), i tak se mi nepovedlo jít spát dřív než v půl 12 a navíc jsem se jak na potvoru probudila ve třičtvrtě na pět, o třičtvrtě hoďky dřív, než jsem chtěla vstávat:S
    No jsem na ten kočár zvědavá, když jsem tu barvu neviděla na vlastní oči – no kdyžtak budu Mishe nadávat:D No a taky vím, že ten kočár asi není úplně značka ideál (ten sporťák), ale prostě si s tím poradím, nebudu přebírat a basta:) Takže aspoň tak jsem si udělala radost, jen mám teď na účtu 103kč:P

    #882232
    Anonym
    Host

    Já bych také chtěla chrupkat bez WC to já byla asi 3x, je to šílené a občas zjistím že jdu po 2 hodinách nad ránem vydržím i 4 hod. Kacko tak pak napiš jaký je kočárek a jáká, že se tedy vybrala barva, já už v těch kočárkách mám hokej co která vybíráte nebo máte. Já dala prát další miniaturní oblečky a jdu chvilku žehlit, než to začne odpoledne do bytu svítit sluníčko to se pak nedá. no při tom praní znovu probírám věci a vyřadila jsem body sice tam bylo uvedeno vel. 50, ale myslím, že už ani teď by to malému nebylo

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist