Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,066. až 1,080. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882203
    Anonym
    Host

    Chci taky dovolenou !!!! 🙂

    #882204
    Anonym
    Host

    Taky se ti to blíží ne??:) psala jsi že ještě nějaké projekty doděláš a konec a užívání a nabírání sil na velký den… Holky dotaz co jste svobodné a mimčo bude mít příjmení po partnerovi, budete si nechávat děti zapisovat do občanky. Mě táta dnes dovezl formulář na přehlášení trvalého pobytu a na novou občanku, a pak mi nasadil brouka do hlavy, že bych to měla nechat až po porodu a zapsat si tam malého když bude mít jiné příjmnení než já, přiznám se že jsem nad tím neuvažovala, ale jak prokážu je malej je můj a nosit při sobě rodný list je blbost

    #882205
    Anonym
    Host

    Já se také chystám, že by mohl mrňous přijít na svět dřív než toho 4.8., na fotkách z UZ je vždycky uvedeno 28.7., což je o týden dřív. Nevím přesně, jak to počítá doktor a jak ten přístroj, ale oba vycházejí ze stejného data poslední MS 🙂
    Markét, mě zase děsila sestřenice, že zná SPOUSTU případů, kdy se dítě otočilo zase zpátky hlavičkou nahoru. Typická ukázka zbytečného děsení těhulek. Dítě se může otočit hlavičkou dolů ještě asi jeden den před porodem, takže není proč panikařit. Já s možností císaře také tak nějak počítám, kvůli velikosti miminka. Doktor mi ještě neměřil pánev, až při kontrole 15.7., takže budu také napnutá do poslední chvíle. A i když držím cukrovkářskou dietu, tak je možné, že prostě mimčo bude i po nás rodičích prostě velké a doktor rozhodne pro císaře. Ale je mi to celkem jedno, hlavně ať to dobře dopadne.
    Tašku ještě nebalím, jen si začnu věci rovnat do komínků v šuplících vyhrazených pro věci miminka. Dneska jsem si třeba koupila vložky (poprvé po asi 15 letech 🙂 ) na odchod z porodnice, tak budou první věcí, kterou tam dám. Kdyby nastal urychlený odjezd, tak to do tašky rychle naházím, nebo to tam nahází manžel. Možná ještě na šuplík dám nálepku VĚCI DO PORODNICE, aby to měl jednodušší 😀

    #882206
    Anonym
    Host

    Máno a řekl ti doktor, že ta velikost mimča je v tvém případě větší kvůli cukrovce? Já jí nakonec nemám a i tak jsem na tom jako ty, miminko velké. Jinak já vůbec nevím kdy se měří pánev zda ještě u doktora nebo až budu docházet do porodnice a jsme zvědavá jaké mají limity, no zkusím kouknout na net, třeba se něco dočtu. Můl obvodní lékař mě na císaře tipuje, vzhledem k předpokladu veliksoti malého a toho jak jsem štíhlá i přes boky tak uvidíme, pro mě je také důležité aby bylo vše OK a je mi jedno jakou cestou porodím a zda vydržíme do srpna, ale to snad určitě.

    #882207
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Ahojda holky, dlouho jsem tu nebyla, nějak nebyl čas a to jsem ani nic nezařizovala…od včera jsem už konečně doma:), tak snad bude i víc času na zařizování, kočárek nemáme:o(, byli jsme o víkendu v Pardubicicích ale nevybrali. Ach jo..jediné co mám jsou věcičky, kosmetika a přenosný přebalovák, postýlka a chůvička jsou na cestě. Jste holky šikovný, jsem pozadu 🙁 Jinak jsme taky zadečkem dolů:(, 32 týden, zítra jdu na doporučenku na akupunkturu, tak jestli to zabere?Říkala jsem panu MUDr., že je ještě čas že se třeba přetočí…ale prý si tam mám zajít. Tak uvidíme, včera jsem koukala na net, na rady, jak „ji otočit“, večer jsem malou upozornila, že pokud se neotočí tak si na ní posvítím:D ,ale asi to nepomohlo, pořád mě kope dole…tak nevím

    #882208
    Anonym
    Host

    Tak třeba se mrnous ještě otočí, ještě má čas. A máš alespon nějakou představu o kočárku, jaký by se ti líbil apod. Tak teď už máš volno tak máš klídek na vybírání věcí a na zařizování, když je vybráno a představa jde to rychleji

    #882209
    r radunkas
    Registrovaný uživatel

    Chtěla bych tu trojkombinaci, aby byla hluboká korba…aretační kolečka,..koukala jsem na firmu Tako a Camalero evolution, Ty jsem viděla naživo, spíš se mě nezaujaly barevně:o/( – chtěla bych kombinaci černé a nějaké – líbily se mi kytk)y, když mi paní prodavčaka donesla vzorník látek 2cmx1cm, tak jsem byka nahraná. Ono je pravda, že když pak juknu na net, tak ty barvy jsou věrohodný, ale naživo je naživo..Jaký budeš mít Ty, Vy,….?Ať mám inspiraci.Co vše pro mimčo pořizujete?Pěkný večír, teda spíš doboru noc:)

    #882210
    Anonym
    Host

    Misho, doktor mi k velikosti miminka neřekl vlastně nic – jen že je všechno v pořádku 🙂 Ale včera jsem byla u dietní sestry na dalším pohovoru o vývoji cukrovky a tam jsem to konečně pochopila. Při minulé návštěvě endokrinoložky v nemocnici jsem dostala přikázáno, abych na včerejšek k dietní sestře přinesla poslední ultrazvuk. Netušila jsem, co z toho chtějí vyčíst 🙂 A dietní sestra tam zkoumala velikost bříška miminka!!! Hlavička ani stehenní kost jí vůbec nezajímala, těhotenská cukrovka se projevuje na bříšku miminka. Schválně jsem si vytáhla minulý ultrazvuk z března a tam měl malý u bříška hodnoty nad 90% (obvod i průměr). A při posledním UZ teď 8.6. už byly hodnoty okolo 70%, takže se výrazně změnily. Ale hlavičku má stejně pořád větší při obou UZ, tak se uvidí, jak to nakonec bude.

    #882211
    Anonym
    Host

    Radunkas – já mám koupenou trojkombinaci Maci-Cosi mura 4 v hnědé barvě a jsme něj nadšená. Jinak my malému pořídili celý pokojík, šatní skřín, policový regál, komodu kde je nahoře přebalovák a postýlku, pak máme odpadkový koš na pleny a židličku bloom fresco, pak pár hraček, kosmetiku a mraky obledčení, přebalovací podložku, manikůru, hřebínek a kartáč na vlásky, věci nak oupání (vaničku a stojánek), a pak jsem si už pořídila lahvičky od aventu a ten ohřívač na stravu na později, nemáme doma mikrovlnou troubu, ale každý má jiné požadavky, já si chtěla dopřát vše co si myslím, že upotřebím. Také jsme si na zimu nak očárek pořídila ten kožíšek na rukojeť do kterého strčím ruce aby bylo teplo, a návleky na kolečka, kočárek budeme mít v bytě.
    Mano- napiš mi prosím když tak jaká je to zkratka na tom UTZ, která se týká toho obvodu bříška, já se v těch zkratkách nevyznám, takže ani nevím co je hlavička, noha apod., ale u všeho mám větší hodnoty převážně. Důležité je že jsou mimča v pořádku, hold budume mít větší mrnousky, ale zase dobře připravené, nějak se tím už netrápím, ale ze začátku mi to bylo líto, ale jak říkal můj doktor lepší větší mimčo dobře živené, než malé u kterého musí zkoumat v čem je problém, takhle vím, že mi vše dobře pracuje a malej má veškeré živiny co potřebuje

    #882212
    Anonym
    Host

    Radunkas – koukni na kočárky značky DorJan Danny Sport 3 a Sport Prestige Flower, ze značkou zkušenost nemám, ale přijde mi oK a barevně i pěkné

    #882213
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Radunkas Caramelo nekupuj je tam nekvalitní látka tenká a vybledá.
    Jinak mě se taky líbý ty kočárky co psala Misha Darjan má známá pěkný v modrém je spokojená a teď si ho kupovala i sestřenka.
    Já mám concord fusion je super ale cena je už jinde.
    Ještě si holky chvály X lander já osobně ho vozila kámošce malou ale přijde mi že je jich už moc co u nás jezdí.

    #882214
    Anonym
    Host

    Misho, vychází mi téměř stejná výbava (zatím bez židličky a kyblíku na plenky), ale nevidím tam sterilizátor na lahvičky … ty to máš takové pěkně promyšlené, myslíš, že není potřeba? Nemám zkušenost, jestli je to nutné. Já na ně koukala a byly možnosti do zásuvky a do mikrovlnky. Protože mikrovlnku nemáme, tak taky nevím, jestli ji pořizovat …. Jinak ten ohřívač lahviček už mám taky ve výběru, Aventácký, stejně jako lahvičky ….

    A rady o kočárku po mě fakt nechtějte 🙂

    Dnes jsem požádala o mateřskou, takže od 25.6. ofiko nástup :), bohužel práce na projektech ještě není dodělaná, tak až tak za 2-3 týdny reálně….

    #882215
    Anonym
    Host

    Misho, máš štěstí, že už jsem si to dost složitě vyhledala na netu. Navíc Francouzi mají všechny zkratky různě otočené a zpřeházené takže například NATO je u nich OTAN a AIDS je SIDA 🙂 Naštěstí jsem si tehdy tu stránku s významy vytiskla (ale je francouzsky, takže by ti odkaz nepomohl), tak ti můžu posloužit. Pokud vím tak v Čechách se používají anglické zkratky, tak ti to snad bude něco platné. Pro zajímavost je na konci řádku v závorce franc. zkratka. Takže:
    BDP = průměr hlavičky (BIP nebo DBP)
    HC = obvod hlavičky, také se může vyskytovat zkratka CP (PC nebo CC)
    TAD = průměr bříška (DAT)
    AC = obvod bříška, také se může vyskytova AP (PA)
    FL = délka stehenní kosti (LF)
    EFW = předpokládaná váha plodu
    EDD (AUA) = předpokládané datum porodu podle zprůměrovaného ultrazvukového věku
    EDD (LMP) = předpokládané datum porodu podle poslední menstruace
    U hodnoty AC (obvod bříška) se v tom článku psalo, že hodnoty AC a TAD jsou důležité pro posouzení eventuální makrosomie plodu (jestli bude mimi moc velké). Jestli je plod příliš velký (nad 97 percentilem), tak se musí vzít v úvahu možné problémy při porodu.
    A díky tobě jsem si teď ověřila, proč se ta dietní sestra zajímala jen o hodnoty bříška 🙂

    #882216
    Anonym
    Host

    Mě by moc zajímalo, jak moc hraje také roli váha matky. Dnes jsem navážila +7kg, což je stejné jako na poradně před 2,5 týdny. Jím docela dost, jenže díky železu, co mám do sebe cpát, to v sobě neudržím :(. Měla jsem pocit, že ted by ta váha měla růst nejvíc v těhotenství a ono nic. tak jsem zvědavá, co mi v pondělí řekne dokotrka na poradně. Bříško je docela malé a dost napjaté a tvrdé. Jsem moc ráda, že se malá hýbe, protože aspon vím, že je v pořádku …

    #882217
    Anonym
    Host

    Lenko, koš na pleny mi doporučovaly veškeré kamarádky co mají mimča, prý se nemusí lítat každý den pak s odpadky v kuchyni přeci jen plínky smrdí a budech jch hodně ze začátku, a ten koš je takový pomocník ne že by ta plenka v té folii vůbec nebyla cítit, ale je to prý OK tak na 2 dny. Ta židlička se přiznám není tak důležitá, jen já se do ní zamilovala když jí cca před 2 lety uvedli v cizině na trh a nám se domu hodí a myslím že jí dost využijeme když je do 36 Kg, ale pořizovací cena je opravdu vyšší. Jinak já sterilizátor mám, mám tu starotvací sadu lahviček avent i ten ohřívač digitální avent a koupila jsme i ten stelirizátor do zásuvky protože mikrovlnnou troubu také nemáme, ale zda ho využiji vícekrát nevím, ale zase jsem si říkala, že v těch velkých položkách už těch 900 Kč nebudu postrádat, mám tento http://www.rajmaminek.cz/akce/avent-elektricky-parni-sterilizator-express/
    pokud na něm uvažuješ i nad tím ohřívačem kup si to tady je to tady v AKCI já to tam také nakoupila a zkušensot dobrá.
    Mano díky za vysvětlivky moc mi pomohou jdu na to hned juknout, jinak my jsme velikostně právě na 97 percentilu 🙁 . Vůbec nevím pokom je tak velký asi ho opravdu dobře vyživuji, já mám 50 Kg i s postelí normálně a partner má 63 Kg takže hubenour a oba máme cca 172 cm. Myslela jsme že je to cukrovkou tu mi nakonec vyloučili a malej takto moc nabral vlastně za 5 týdnů o 950 g, no oufám, že mi lékař toho 12.7. neřekne, že už máme přes 3 Kg to budu ve 35 tt

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,066. až 1,080. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist