Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890920
    Anonym
    Host

    Terko, hele s tím rozením dřív bud v klidu. Neb pokud se mimi narodí např ve 32tt, tak ještě nějakou dobu zůstává v nemocnici. S takovým miminkem nejdeš do týdne domu jako s donošeným, takže klídek.
    Sekci moc neřřeším. Nějak to bude. Mám ještě cca 4-6týdnů na to aby se otočila.a když se neotočí, tak se taky svět nezboří. Při plánované sekci, bych chtěla určitě píchnout záda. Nechtěla bych o to přijít.
    Jinak k tomu 3D- když se to povede, tak to vypadá moooc hezky, ale pokud to není optimum, tak tam mimina vypadaj fakt divně. Proto jsme se rozhodli na to nejít… ono i na tom normálním je to miminko hezky vidět 😀 😀 😀

    #890921
    Anonym
    Host

    Tak ten náš lumpík byl vidět krásně, ale teda kxichtil se fakt fantasticky. 🙂 Brblal tam a hýbal pusou jako Homer Simpson 😀 Pak se otočil hlavou do břicha prostě už stačilo 🙂 Je to stejně zázrak – moct se podívat do bříška jak mimča rostou.
    Holky nevím čím to je, ale ty chmury a špatná nálada vč.výčitek je pryč jen co je trochu optimismus a pozitivní nálada.
    Tak doufám, že to dlouho vydrží :-)))))Dneska by mi měla zase přijít hláška na mail, že jsem ve 30.týdnu – tak sem zvědavá co 11. bude a nebude vidět na monitoru.
    Vy jste na mě děsně chytrý – já ani nevim pořádně co je sekce. 😛 Ale podle toho co píšete to bude asi císař co?
    Včera se náš malej Nemo moc nevrtěl – ba naopak byl naprosto v pohodě, ale dneska od rána se tam vrtí – asi už má zase chudák hlad :-D:D

    #890922
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    HURÁÁÁÁÁ, oficiálně vyhlašuju konec praní a žehlení – mám VŠECHNÓÓÓÓ. Konečně. A dokonce jsem to doslova narvala do skříně. A vešlo se to – jen tak tak 🙂 .
    Já už se taky těším příští týden na UZ, až malou zase uvidím. Taky jsem byla z diabetologický poradny na kontrolních odběrech. Dělali mi i jaterní testy, štítnou žlázu, cukr a dlouhodobý cukr – jak držím dietu (odhalí to, když dietu nedržíte 😐 ) a kamarádka, co tam pracuje, mi řekla, že jsem nechutně zdravá 😀 😀 😀 . Tak jsem moc ráda.

    #890923
    Anonym
    Host

    Jéééžišku Kryštofe, jak ti závidim. Já na to ještě ani nesahla. Ale doufám, že brzo začnu…. Aspoň to budu zatím dáváat do komody, kterou tatík vyklidil pro Nema. 🙂
    ALe nevim – nějak to nehrotim. 🙂 Zatim – až zase ty depky přijdou tak se nasr… A začnu prát a žehlit. 🙂
    Mluvila sem o tom s kamarádkou a ta říkala, že všechno na prcka měla vypraný a vyžehlený během jednoho víkendu. Tak sem klidná.
    Ale když to tak vezmu, tak nevim co všechno kromě praní se má dělat s těma potahama na lehátku atd. Fakt nemám tušení. Nemůžete mi někdo poradit?

    #890924
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky, tak malá je dle UZ úplně v pořádku (zaťukávám) a zatím je velká, tak jak má být. Váží okolo 1,9kg. To jsem ráda. Leží hlavičkou dolů. Chtěla jsem ještě od doktora potvrzení, že tam leží opravdu holčička a malá dělala divadlo a nechtěla se ukázat!!! No, zjistila jsem, že to dělá jen mužským 🙂 , doktorce se ukázala hned 😀 😀 😀 .
    Terko, s těma potahama nevím, jestli jdou sundat, tak asi jen vyprat, ne???
    A co ty Zrzundo, jak jste dopadli na UZ se srdíčkem? Doufám, že vše je ok?

    #890925
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, zrovna jsem chtěla napsat že UZ na srdíčko máme za sebou… bohužel jednoznačně v pořádku to není, budeme chodit na kontroly možná až do porodu – další máme hned příští týden. Anatomicky je to ok, ale nebije úplně správně – jsou tam arytmie a zatím nám nikdo není schopen říct jestli to bude jen banalita jakou má poměrně velké procento lidí a ani o tom neví nebo to bude vyžadovat nějaký zákrok. Strašně bude záležet na tom co to udělá po porodu, až mrně přejde na samostatný režim… tak zatím doufáme že to bude ta lepší varianta – hlavně člověk nic jiného ani dělat nemůže, je to holt dáno někde z vyšších míst. Důležité je, že mrňousek roste dobře podle tabulek, takže mu snad nechybí nic podstatného. Tak nám držte palce, s praním a vlastně ničím se nestresujte, hlavně ať jste všichni co nejvíc zdravulky.

    #890926
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    Tééééééda už sem chtěla ronit krokodýlí slzy, že tu není žádná odezva a ani nic.
    Ale naštěstí ano :-)))))
    No já jdu na nějaký měření 11.10. takže supr. 🙂 je to příští týden a už se nemůžu dočkat. Občas dostanu (asi kopanec) pod žebra. Protože je to jako by se mi tam na vteřinu protlačila vzduchová boule, ale zase to zmizí 🙂
    Doufejme, že je všechno v pořádku – resp. nic jinýho si ani nepřipouštim 🙂
    Hollllky, už se tooooooooolik těšim na našeho mamuta – až ho uvidim.
    UTZ srdíčka – to musí být strašně hezký ne? Když slyšíte jak mu tluče a taky to vidíte… jééééé mě řekly, že se bude Nemo měřit. Jinak vim prd. 🙂

    #890927
    a anička
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky, potřebovala bych se zeptat, jestli někdo plánujete odběr pupečníkové krve?
    A jestli jo, tak pro sebe, nebo na darování? Nabídli vám to v poradně? Díky

    #890928
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Zrzundo. Určitě to bude v pořádku. Mladší dcera měla po narození šelest, taky mě to vyděsilo, ale vše bylo ok. Vím, že se to lehko píše, ale jak sama píšeš, stejně nic jiného nemůžeš. A co porod, nechají tě rodit normálně nebo radši císařem?

    #890929
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Aničko, o odběru pupečníkové krve neuvažuju, tady to myslím ani nedělají. A jinam rodit nechci. Taky je to trošku drahé, četla jsem, že odběr stojí okolo 10 000,-. Ale není to 100% informace, nevím to určitě. V poradně mi to ani nenabídli.
    Jo holky, na mateřskou nastupuju 20. 10. – už mám papíry. Toto uteklo.

    #890930
    Anonym
    Host

    Teda Kryštofe, to je síla 😀 kolik týdnů předem nastupuješ? ty jsi ted nějaký 32+něco ne?
    Jinak velkej UZ máme za sebou- vše jak má být. Trošku jsem se bála aby se zase něco neobjevilo. Malá nám roste tak jak má, hezky se ukázala, že je opravdu holčička- pinda tam prostě nebyl:D manžel se potěšil, že jí viděl, dostali jsme pár obrázků a spokojeně odpochodovali:D
    Zrzu bud ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo a neboj ono se to po porodu samo srovná uvidíš 🙂

    #890931
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek, nastupuju 6 týdnů před porodem. Ona ta mateřská tak vychází, termín mám 1. 12.
    Gratuluju k dobrému výsledku na UZ. Taky jsme prý učebnicový a tabulkový 😀 .

    #890932
    Anonym
    Host

    Tak já sem zase poslední 🙂 kdo ty testy za sebou ještě nemá 😀 😀
    My jdem v úterý …..
    Kryštofe, toto rychle uteklo co? Před dvaceti stránkama sme si všechny psaly, že jsme těhotné a najednou – prd – a pomalu ale jistě nastupujem všechny na mateřskou.. 🙂
    Aničko – já o odběru pupečníkové krve nepřemýšlím, protože kryštof napsala tak to stojí děsnou raketu peněz….Co já vim, tak u nás to stojí asi taky kolem 10.000,- takže úplně mimo mojí finanční možnost.
    Holky, na co se všechno na tom ultrazvuku můžu těšit? Co tam budou dělat? Nastiňte ať můžu snít…. 🙂

    #890933
    Anonym
    Host

    Tery je to prostě je podrobnější UZ než když tě kontroluje doktorka v poradně. Koukaj pořádně na srdíčko, ledviny, žaludek, močový měchýř atd. Změří nějaké hodnoty udělá váhový odhad miminka, zkontroluje polohu, stav placenty a množství vody atd a hotovo. Nebyla jsem tam moc dlouho. Minule to trvalo dýl 🙂 ale hlavně že se mužíček pokochal, já jí vidím při každé kontrole v poradně, ale on si bude muset počkat než to vyprdnu 😛 😛 😛

    #890934
    a anička
    Registrovaný uživatel

    Ahoj, jo jo, díky za odpověď. Já jsem právě narazila na možnost 12×830,- je to tady: http://www.cordbloodcenter.cz/clanek/show/35/cenik
    a říkám si, že to už není tak moc. Teda na to, co ty buňky umí. A zajímalo mě, co na to další maminky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist