Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #890935
    Anonym
    Host

    Ahoj Aničko, já se o pupečníkovou krev docela dost zajímala. Pokud to chceš pro sebe (tvoje dítě) musíš počítat s částkou přibližně 8-10tis. za odběr a pak cca další 1000,- každý rok za uskladnění. Taky jsem si říkala že to není tak moc na to že to může zachránit život, ale když jsem to konzultovala s celkem třemi různými lékaři (každý jiná specializace a z toho jeden onkolog) tak mi řekli že komerčně to zní jako úžasný produkt, ale pozor, pokud je při vývoji předpoklad pro nějakou budoucí poruchu – např. leukémie, je to „zakodováno“ už v těch zárodečných buňkách i v té pupečníkové krvi. Takže rozhodnutí je samozřejmě na rodičích, ale spíš mi to rozmluvili že ty výsledky tak jednoznačné z výše uvedeného důvodu nejsou. Takže my to nakonec vypouštíme. Tak to ber jako pohled z „druhé“ strany – taky jsem chtěla znát názpr co nejvíce lidí.

    #890936
    Anonym
    Host

    No holky, co se týká té pupečníkové krve tak si myslím, že medicína jde fakt rychle dopředu takže to co neměly naše mámy (dřív se o pupečníkové krvi nemluvilo protože nebyla možnost uskladnení),tak nevim – přijde mi to tahání peněz z lidí.
    To je to samý jako vakcína proti rakovině děložního čípku – nechápu proč mají za vakcínu proti rakovině rodiče holčiček platit. Už teda teďka ne, ale bylo to… A zdá se mi to nespravedlivý…

    #890937
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko Barunka už porodila-holčičku

    #890938
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Holky jak jsem tak nakoukla tak si tu píšete o té pupečníkové krvi.Já jsem dárkyně krve a chtěla jsem darovat krev a někomu zachránit život.Pro sebe teda pro někoho z rodiny jsem ji ani nechtěla schovávat,protože jak tu někdo psal,že se to nemusí znova hodit,ale to je jedno.
    Teď ve středu jsem byla s přítelem na předorodním kursu a ptala jsem se na to a oni řekli,že minulý týden přišlo rozhodnutí,že se omezují jen na tři porodnice kde se bude odebírat krev,že je krize a že je i u nich krize(nevím na co,asi na to uchovávání,nebo na to vyrábět ty pytlíky-to my hlava nebere)takže si teď kdo chce odebrat krev a darovat ji musí zjistit kde ji budou odebírat.Pro svoji potřebu není problém.
    Tak jsem se rozhodla,že na záchranu něčího života prdím.Je to blbé,je mi líto,ale abych se táhla v bolestech někam do Prahy a ještě by mi řekli,že mě nevezmou,že nejsem registrovaná a pak zas zpátky do Kolína nebo si tam někde platit penzion tak to nekradu-nevíš dne ani hodiny kdy to na člověka příjde.

    #890939
    Anonym
    Host

    Petul to mam radost, ze Barca uz porodila.Na jednu stranu ji trochu zavidim, ze uz to ma zasebou, protoze Nema jsem nevidela mesic a ani nevim jak tam lezi a taky bych ho najednu stranu uz chtela chovat a nunat se s nim.Ale jeste je cas ja vim….Takze si jeste pockam.Dneska jsme koupily postylku a ja zacala tridit aspon barevne jeho obleceni… uz asi dostavam ty radostny pudy, ale vic uz Nema chci videt,mno musim si pockat :)Ty uz to mas taky za par vid?
    Teda holky,ja sem se asi zblaznila, ale uz mam asi ty maminkovsky pudy…I kdyz je asi uz na case co?Vy jste o moc tydnu nebo aspon o par mam pocit, ze k tem doktorum skoro nechodim i kdyz nevim jak vy.Casove mi se mi to mele… Ja do poraden chodim jednou za mesic, tak ma pocit, ze to vubec neutika.Ale je to asi vsude stejny, ale jak to asi uz moc prozivam. Pisu z mobilu, takze jestli skacu z jednoho tematu k duhymu tak se omlouvam.Je to nejaky komplikovanejsi:)

    #890940
    a anička
    Registrovaný uživatel

    Ahoj, díky,
    ještě se vrátím k té pupečníkové krvi – mně je jasný, že u leukémie by se to použít nedalo, ale zas by se asi dala použít krev od zdravého sourozence….
    No ale teď se hodně píše, že se snad vlastní buňky budou dát využít k léčbě úrazů mozku, nebo dětské mozkové obrny – mluvilo se o tom v televizi v pořadu Milénium. Ptala jsem se, ale u nás to zatím nedělají. Ale kdoví, co bude za pár let…A co se týká darování, taky bych kvůli tomu nikam nejezdila. Opravdu odebírají jen ve třech porodnicích? – to se mi zdá nějak málo…Ale rozumím tomu tak, že odběr, zpracování a uložení je dost drahá záležitost a na to zřejmě nejsou ve státní kase peníze. Ach jo. Zdravím všechny miminka!!!

    #890941
    Anonym
    Host

    Ahoj Ani,

    já třeba jsem na to koukala ne jako potenciální dárce, ale právě pro účely našeho mrňousa. Máš pravdu že kompatibilita se zdravým sourozencem by v úvahu připadala, ale to už představuje nutnost mít v záloze pupečníkovou krev od všech dětí co máš a nebo se právě spolehnout na dárcovský registr. Ten zdroj co jsi sem před časem dávala uvádí v jedné části i nemoci, které se v tuto chvíli potenciálně dají pomocí pupečníkové krve léčit – přesně zde:
    http://www.cordbloodcenter.cz/clanek/show/51/onemocneni_lecitelna_transplantaci_pupecnikove_krve

    Nejvíce to člověka zajímá samozřejmě ve prospěch vlastního dítěte, ale to mi právě ani jeden z těch doktorů, kterých jsem se ptala, nepotvrdil jako relevantní. U sourozence teoreticky ano, ale „samo sobě“ tím to mrně možná pomůže možná ne – jak jsem už psala, pokud je genetický předpoklad pro poruchu, je to už v té pupečníkové krvi. No a pak si mají rodiče vybrat – má cenu platit něco co bude fungovat jen možná a nikdo ti to nezagarantuje? Nehledě na to že ani úspěšnost odběru není 100%, na to nás upozorňovala PA v předporodním kurzu.

    S tím dárcovstvím nevím, o tom info nemám, asi porodnice od porodnice a to omezení z důvodu financí by mě bohužel ani nepřekvapilo 🙁

    #890942
    Anonym
    Host

    Ahoj Zrzu,
    tak co je nového? Holky pamatujete si jak to máme s termínama porodu všechny – jak sme na tom za sebou???Já už vim prd….

    #890943
    Anonym
    Host

    No myslím, že to je Kryštof, pak já, ty a Zrzunda- ta to má až někdy před Ježíškem 😀 😀 😀

    #890944
    a anička
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Zrzu, to máš úplnou pravdu, mám úplně stejné informace jako ty. Zkoušela jsem se taky ptát na léčbu té dětské mozkové obrny a diabetu – přece jen jsou to častější onemocnění, ale nikdo nic moc nevěděl – pochopila jsem, že jsou na to studie a mají prý nadějné výsledky – víc nevím. Neptala ses na to?

    #890945
    Anonym
    Host

    tak hlasim navrat od dr.Nemo ma cca 1600gramu, hlavickou je natocen dolu a srdicko na monitoru i pres jeho vrteni a kopance ok.Co vic si prat.

    #890946
    Anonym
    Host

    Nazdar dámy, já se taky dnes hlásím po kontrole – všechno v normě na 32tt, odhad váhy 1900g, prospíváme dobře a srdíčko též dnes vypadalo dobře – i když na speciální srdíčkový kontrolní UTZ tento týden teprve půjdeme.
    S tím pořadím nevím, podle MS mám termín 10.12., ne až před Ježíškem, ale myslím že celkově jsme všechny v první polovině měsíce nebo se pletu?
    Jo a Ani, ptala jsem se na ty řekněme tomu civilizační choroby obecně, ale jak píšeš, nadějné studie jsou, ale na druhou stranu výsledek momentálně značne nejistý a hlavně ty genetické předpoklady ošéfovat stejně nejdou 🙁
    A ty jsi teda taky těhulka nebo jen tak sonduješ co a jak?

    #890947
    Anonym
    Host

    Nemo by se měl by se narodit – 14.12.2011 🙂 Takže my jsme asi poslední 😀

    #890948
    Anonym
    Host

    Ahááá a kde já vzala Zrzundo, že jsi až někdy kolem 20…? V tom mám normálně čurbes 😀
    No jsem zvědavá v jakém pořadí ty prcky vyklopíme:P no nevím jak vy, ale já už se celkem těším, až to bude za mnou… už si opravdu připadám obrovská a to mě ještě 8týdnů čeká:D
    Jinak jsem už vyprala a většinu vyžehlila. Seznam toho co nám ještě chybí mám napsaný, tak bude přehled co ještě není a snad jsem na nic nezapoměla.:D snažím se nekupovat moc zbytečností, ale taky se mi nechce spoléhat, že někdo něco koupí8-| do poradny jsu za týden a asi se už s doktorkou domluvíme kdy půjdu na mateřskou- teoreticky bych mohla už od příštího týdne- těch 8týdnů předem. uvidíme…

    #890949
    Anonym
    Host

    Tak to se přiznám, že já odcházím 2.11. a to bude těch 6týdnů před.Ale k doktorce na napsání mateřský jdu až (už) 2.11..
    Musim se přiznat, že už se taky docela těšim, až bude Nemo venku – protože bych se s ním chtěla ňuňat :-)) Ale toho si užiju ještě hodně. Dneska sem se asi 2x vzbudila – už se mi i špatně spí celou noc. Tak doufá, že to ještě naspim na mateřský 🙂
    Až na ty pleny a teploměr do vany máme fakt všechno – úžasně zafungovaly příbuzný a taky kamarádi. (Rodina taky samozřejmě)…. Spoustu věcí máme pujčených, takže až to prcek nebude potřebovat, tak toho hodně budem moct s klidem vrátit a nebude se nám to kupit 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 391. až 405. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist