Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 466. až 480. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891009
    Anonym
    Host

    Zrzi bud v klidu, kdyby byl šikovnej, tak by třeba ani v inkubátoru nebyl. 34 už jsou velký děti. Tam záleží na to jestli jsou v pohodě a jestli udrží teplotu. Hod nohy nahoru a bud hezky v klídečku. At se stará manžílek. Pracuju na tom seznamu do porodnice, neb jsem lehce nervozní, ale to je asi normální. Navíc si mě dr pozvala na kontrolu až skoro za 4týdny…

    #891010
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    tak to jsem ráda, že jenom já neřešim tvrdnutí břicha… A jsem fakt ráda, že mi umíte poradit, co se týká popisování stavu v bříšku.
    Já už jenom 3dny a pak nastoupim na mateřskou… Hurá… Už to potřebuju asi jako sůl, protože prcek se v bříšku pěkně vrtí a musím se přiznat, že mockrát za den to pěkně zabolí. Jako by mi dával loktem najevo, že tam je.. Nožičky tolik ne, ale ten loket – to fakt bolí. Už sem musela vytáhnout ty největší těhu kalhoty co mám, protože v ostatních co sem měla tak mě tlačí pupík. Ale naštěstí je všechno v bříšku a ne v zadku nebo stehnech… Takže mám pěknou mičudu 🙂 Vypaadá to, že v sobotu pojedeme do Ikei a koupíme konečně tu komodu a budu moct začít prát. Takže jen co to vyperu a uschne to, tak budu žehlit a válet se… jsem opravdu ráda, že už se budu starat jenom o nás tři a neřešit práci. Protože se přiznám, slečna co je za mě…. tak mi nepřijde zrovna dvakrát chápavá, takže se kolikrát „rozčiluju“ nebo mám takový pocuchaný nervíky.
    My jsme 33.týden, takže pohoda…. Ještě by tam mohl vydržet aspoň 14dní, ale nevim. Dneska se tam fakt nějak mele a když mě píchne opravdu bolestivě tak si vezmu magnesium a ono po chvilce povolí.. Jenom se mi kolikrát ráno zvedne žaludek – tak sem to říkala mamce a ona, že to měla semnou pořád ke konci těhotenství – zvedal se jí žaludek když si čistila zuby. Tak sem klidná

    #891011
    Anonym
    Host

    Kryštofe, Kiku, díky za podporu… už jsem tu zprávu přes noc trochu strávila a cítím se líp. Ono to nějak dopadne. Jak píšete, pokusím se být pěkně v klidu a určitě to zvládneme nějak přibrzdit. Manžel je naštěstí úžasná podpora v tomto, všechno zastane i beze mě a bere to jako samozřejmost, takže nemusím mít žádný výčitky z toho že budu polehávat… a kryštofe žes to nakonec zvládla s dcerkou až do 40tt, to je pro mě super povzbuzení!
    U tebe mě Kiku překvapil ten termín kontroly až za 4 týdny… to už bys snad měla jít rovnou do porodnice na monitor ne? Taky přece musíš být už aspoň 34tt? No asi u tebe musí být všechno maximálně v pořádku, i když stejně teď podle tabulek už je doporučená frekvence co 14 dní… fakt koukám.

    #891012
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Člověče Kiku, to je fakt docela dlouho. Na kolikátý týden ti ta kontrola vychází?
    Zrzu neboj, jak píše Kikucha, i když se teď narodí, tak to není už tak hrozné. Znám paní – rodila na konci 6. měsíce a vše ok. Ona medicína oproti dřívějšku už hodně postoupila. Takže je vše jinak než před 20ti i 10ti lety. Chce to hlavně ten klid. Držím palečky.

    #891013
    Anonym
    Host

    Já jdu naposledy na kontrolu ke gynekologovi 2.11. a do porodnice mám nástup na kontrolu co jsem se dívala do průkazky 16. 11. Takže mě přiznám se, docela „vyděsilo“, že to máš za 4 týdny. Ale ono asi jak kde to mají jiný….

    #891014
    Anonym
    Host

    No tak naposledy k ní jdu ve 36+něco a pak už budu chodit do porodnice. Zkonzultovala jsem s ní to tvrdnutí a domluvily jsme se na dávkování Mg a kdyby něco, tak už rovnou do porodnice. Mg se prý stejně dává do 35tt a pak už se vysazuje, aby měla děloha „sílu“ na porod. Tak se ted budu chvilku šetřit a je to. Ještě ty dva týdny a pak at si klidně slečna ráčí přijít na svět:D 😀 😀 😀
    Koupila jsem si olejíček na masáž hráze, tak už začnu. Přeci jen mám to za 6týdnů. Jinak věci do porodnice dokoupené. Ted jen vyprat a zabalit 😛 😛 😛

    #891015
    Anonym
    Host

    Tak jak sem psala budu prat az na matersky.Dneska se u nas stavovala moje maminka a ptala se jestli pomalu zacinam prat veci do porodnice.Tak sem ji rekla,ze to zacne pristi tyden a veci na malyhos tim.Tak si prej mam pomalu pripravit tasku protoze neni dne aby se mu nezachtelo ven, ze uz tedka muze chtir,ale nejak si to nemyslim,spis az budu tak týden na materske,tak se mozna budu vic a vix settit a pozorovat svoje telo.
    s tim magnesiem si me Kiku trochu prekvapila, protoze mi pomaha kdyz dostanu krec nebo tak…To nevim co bude moje psychycka zachrana od pichani…:)

    #891016
    k Katka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky čekatelky 🙂 Nemáte některá v plánu látkovat? Mám na prodej pár kousků látkovek (popoliny, haipa-daipa a ještě nějaké kousky) Jestli jo, písněte mi na mail: katerina.zustakova@centrum.cz
    a pošlu klíďo i fotky 🙂

    Mějte se krásně a užívejte pupíky 🙂

    #891017
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky, tak se hlásím z kontroly. Vše ok. Malá váží odhadem 2 721g, takže přesně to co má 😛 . Jsem ráda, doktor říkal, že by neměla být nějak enormně velká. Že bude, tak akorát. To se mi ulevilo, i když stejně do porodu člověk neví. Cukrovka se může zhoupnout a bude obřík :S .

    #891018
    Anonym
    Host

    Tak to ti desne gratuluju….Jsem zvedava jakyho kulihraska mam v brisku ja,jak je tezky 🙂 Napisu az budu vedet:)

    #891019
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek holky, tak jsem se vrátila z nákupu – na vánoce. Minulý týden jsem sepsala, co potřebuju na pečení cukroví – chybí mi jen máslo a cukr, čekám na nějakou akci a dnes jsem objížděla dárky. Nóóó, peníze v háji a dárků zase tak moc není, teda na velikost. Všechny jsou takové malé, pod stromečkem ani nebudou vidět :O . Mám ale radost. Něco drobného se ještě dokoupí, ale nejhorší mám za sebou. S malou objíždět nákupy moc nebudu. Jak jste na tom vy? Už máte vánoce nakoupené? Já se zítra chystám je zabalit – teda jestli si to nerozmyslím . Tuhle část vánoc = balení dárků, totiž moc nemusím, baví mě to jen chvilku :$ .

    #891020
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    tak se dneska ofiko hlásím z mateřské. A musim říct, že je to docela záhul. Dneska sem byla u dr. a řekla mi, že malej má přes dvě kila. Pak udělala děsně rychlý ultrazvuk – na mě až moc rychlý 🙁 A hupky na monitor. Tam mi řekly, že je všechno v naprostém pořádku a srdíčko malýho je oukej. DOkonce jsem si to mohla nahrát….. :-)))Tak má drahoušek překvapení 🙂
    Pak honem s papírama na mateřskou do práce a za maminkou na sociálku 🙂 na drb…..
    V průběhu monitoru přiběhla sestra jestli sem dostala startovací balíček pro těhotný. Tak sem dostala krabici ve který bylo Nestlé Caro, jedna plena, pár poukázků na slevu na pleny, šekovou knížku do xxxlutz a betynku a ještě nějaký letáky..:) A když se prej zaregistruju na jejich webu tak možná dostanu ještě jeden pro malýho – pro novopečený maminky, ale tomu nevěřim …
    Co se týká Vánoc, tak mám pro každýho jeden nebo dva malý dárky, takže to mám za sebou – jenom musim ještě koupit tátovi dárek a asi 2-3 maličkosti – myslim, že to bude třeba lahev vína atd. Fakt je to letos nejvíc o malym, takže nikdo nečeká hory doly ….. A pečení? Na to se snad taky vrhnu – aspoň na linecký a banánky :-)))

    #891021
    Anonym
    Host

    Teda holky vy jste nějaký aktivní :$ :$ :$ dárečky letos moc- resp. vůbec neřeším. Od letoška jsme se domluvili s drahým, že to s dárkama pro příbuzný budeme řešit tak, že jim dáme něco společně. Do ted jsem i jeho rodině kupovala dárky zvlášť. Fakt je ten, že oni mi je dávají celé roky společně. Cukroví neřeším- možná něco uplácám z nepečeného, ale jinak to mám přislíbeno od segry, že mi napeče- každý rok mi posílá malý balíček cukroví na ochutnání, tak to letos bude jen o něco větší krabička 😀 😀 😀
    dochystávám poslední věci pro miminko a snažím se dohnat všechny restíky ve slíbených kafíčkách a obídkách, tak ted každou chvíli chodím s někým na kus řeči. Je to fajn:) příjdu na jiné myšlenky projdu se po městě a ještě mi každej říká jak dobře vypadám a jak mi to sluší:P 😛 😛 ještě bych chtěla stihnout kadeřnici…

    #891022
    Anonym
    Host

    Holky, my uz jsme na světe. Víc nápišu později… Bohužel uz ve 35tt, držte palce.

    #891023
    Anonym
    Host

    Zrzu, děsně moc gratuluju – a palce samozřejmě držíííím (všechny svoje co mám já a prcka v bříšku nějak ukecám aby taky)….

    Kryštofe – co znamená, když mi chtějí dělat kultivaci?? Resp. mi sestra u dr. řekla, že mi 15.11. budou nabírat kultivaci. Absolutně nevim co to je a jak se to provádí….Nevíš?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 466. až 480. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist