Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891054
    Anonym
    Host

    No já jdu k Dr v pondělí, tak jsem zvědavá jak dlouho tam budu sedět. Ani nevím jestli půjdu i na monitor, nebo jestli mě jen Dr prohlédne. Odpoledne mám pak domluvenou kávičku s kamarádkou. Ona je hodně vytížená, ale snažíme se alespoň jednou za měsíc až 6týdnů sejít. Super je to, že já můžu kdykoliv:) ona toho má fakt pracovně strašně moc a o to víc jsem ráda, že si na mě udělá čas.
    Předpokládám, že v pondělí to k porodu ještě nebude. No a celkově by se mi hodilo, kdyby to vydrželo až po příštím víkendu- máme nějaké plány 😀 😀 😀 Budeme mimo Prahu, tak bych nerada rodila v nějaké cizí porodnici:S :S :S
    Přišla na mě nějaká pseudorýmička, takže nic moc extrovního. Nejenže se mi blbě dýchá kvůli velkýmu břichu, ale ted ještě i kvůli ucpanýmu nosu… Bezvadná kombinace.

    #891055
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Taky jsem si teď kupovala vitamíny a dětem taky. Ségra s neteří lehly s hnisavou angínou – byly jsme s nimi v kontaktu, tak doufám, že nás to mine. Ale rýma mě taky začala trochu otravovat + škrábání v krku, naštěstí to odeznívá.
    Já dnes na monitoru byla. A jak malá nemá ráda, když ji něco tlačí a škrtí, tak do toho pěkně kopala a jednou i utekla a přístroj chvíli natáčel mě – prý moje srdce :S . Sondu jsem měla tak na straně, že sestřička říkala, že takhle položenou už ji dlouho neviděla :O 😀 .
    Zajímalo by mě, jak se asi má Zrzunda a jak je na tom maličké. Ani nevím, co má??? Myslím, že to nepsala, pokud mi to neuteklo.

    #891056
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky,
    teda vy ste se rozepsaly :-))) To je pěkný 🙂
    Já nevim co Zrzu má…
    Byla sem na 1.poradně v porodnici tak to bylo zajímavé. Sestřička nasraná a unavená, ale vynahradil mi to příjemnej doktor se kterým byla i legrace 😀
    Daly mi sice monitor, ale ne zase ultrazvuk, tak to mě trochu překvapilo protože jsem myslela, že aspoň na 1. prohlídce bude nějaký kompletnější vyšetření. V úterý nebo středu bych si měla na gynekologii skočit pro výsledky kultivace – tak snad to dopadne dobře. 🙂
    Holky to to letí….
    Není to tak dávno – co sme se tu scházely… :-)))

    #891057
    Anonym
    Host

    no já mám právě taky takové to škrábání v krku a pálení v nose atd… a to se láduju ovocem a marně. každej den si dávám vydatnou ovocnou svačinku a prdlajs z toho.
    Holky mě teda představa, že můžu rodit i až za 5týdnů nijak neláká, ale asi lepší než jít plánovaně řezem. Pomalu by mi mělo začít klesat břicho, ale zatím nic, tak snad se ještě posune- má ještě čas to je jasné, ale už by mohla 😀 hlavně si nesmím zapomenout nechat napsat recept na YAL- místo klasického klyzmatu.

    #891058
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    No já byla překvapená, že je Yal na recept. Chtěla jsem si ho koupit jako kdysi u holek a do porodnice dovézt, ale bohužel. A recept jsem si samozřejmě zapoměla nechat napsat. Prý ho ale v porodnici prodají místo klyzmatu.
    Holky, asi mi odešla hlenová zátka. Nemusím rodit hned, to je jasné, ale už se něco děje a to je dobré 😀 😀 😀 .

    #891059
    Anonym
    Host

    Hmmm teda Kryštofe, tak to máš tak do třech dnů po starostech nebo po hehe????:) na mě v noci dolehla ta rýma, takže jsem dnes hezky pod peřinou… Znám se. Když nezalezu hned tak mi pak vyletěj horečky a obávám se, že by mě si mě taky nechali v por.- kdyby náhodou něco, tak at mě mají pod kontrolou. Ještě, že mám tak zlatého mužíčka, který se o mě vždycky tak hezky stará… Já vždycky říkám, že sestřička měl být on a ne já:) pacienti by ho milovali:D 😀 😀 je fakt poklad. Vaří mi čajíčky, nocí oloupané ovoce a vůbec mě obskakuje. Pak si vždycky posteskne, když už mi je líp, že se už nenechávám opečovávat. Je to prostě zlatíčko:) 🙂 🙂
    Holky tchýně se ted najednou může přethnout. Celý těh se moc neprojevovala a ted prostě otočila o 180stupňu. Chtěla by se mnou jít i k doktorovi abych nešla sama no a pak po porodu prý kdykoliv cokoliv tak stačí zavolat… Asi jí teprve ted došlo, že jsem těhotná nebo co…:O :O :O

    #891060
    Anonym
    Host

    Já mám pocit, že mi poslední dobou to břicho narostlo do mega rozměrů, ale taky trochu padá – tak sem ráda. I když kolikrát mám pocit, že zase mockrát vytáhne nahoru.

    Jéééééééééééé Kryštofe – to je supr, že ti odešla zátka – to znamená, že brzo budeš mamčou …. Moc ti držim palce aby to všechno proběhlo supr. Já sem začala nosit jenom bráchovy tepláky (protože sou obrovský) a taky doma chodim na „ostro“ protože když mám prďky, tak mám takovej pocit, jako bych tam v bříšku prcka škrtila 😀 Ale to je asi jenom psychika. Malej se furt vrtí a kolikrát to i bolí, ale to je fuk – hlavně že vim, že tam je… 🙂
    Ve čtvrtek jsme byly s drahoušem na zmrzlinovém poháru – tak sem se ho ptala když vedle nás plakalo miminko, jestli se těší. Čekala sem obvyklou reakci – hmmmm to bude 😀 , ale jemu se rozzářily oči a říkal, že se těší. Tak mi udělal radost a ten můj mozek se snad taky už připraví konečně na to – být doma a válet se. Necestovat pořád někde. Nevim, ale od té doby co jsem doma, tak mám pořád možnost někam chodit a navštěvovat známé… Tak to dělám, ale když jsem doma tak dostávám ponorku a chodím za známýma do hospůdky na Malinovku 😀 😀 Jsem nezodpovědná?Jak to máte vy???

    #891061
    Anonym
    Host

    Tak já jsem doma prakticky od začátku- někdy od konce druhého měsíce. Šla jsem marodit kvůli práci. Ze začátku jsem se nenudila- bylo mi blbě atd, pak kolem půlky se mi výrazně ulevilo a začala jsem se nudit. O chvíli později mi už zase pupík nedovolil dělat vše co bych chtěla. Ted se snažím dohnat návštěvy a kafíčka dokud jsem ještě 2v1. Nikdy nevíš kdy to přijde. taky jsem hodně unavená a bolí mě záda, tak musím často odpočívat.
    Je fakt, že se poněkud změnila skladba lidí se kterými se stýkám. Pokud si kuřák neodpustí kouření uu kávy, tak má smůlu. Stejně tak když není někdo schopen pochopit, že sejít se v 8 večer je na mě prostě pozdě. Takže takhle mi ze života odešlo pár lidí, ale jiní se v něm hezky usadili a ani mi to nevadí. Ač jsem sama kouřila- než jsem zjistila, že jsem těh, tak mi prosě vadí, když mi někdo hulí pod nos celý večer. Občas se sejdu s někým z práce. Snažím se nesedět stále doma, ale stejně tak jsem ráda, když občas nikam nemusím…
    takže v klidu nejsi nezodpovědná. taky jsem se stavila za známejma v hospodě, kde se kouřilo a seděla tam asi hodku… byla to skupinka lidí a co jsem dlouho neviděla a zase je dlouho neuvidím… takže všeho s mírou…

    #891062
    Anonym
    Host

    Tak to si mě uklidnila… Protože mám kolikrát „výčitky svědomí“, že sem nezodpovědná, protože se doma „neválim“….
    Jinak se musim přiznat,že se mi asi 4x za poslední krátkou dobu zdálo o sexu. Tak třeba nějakým způsobem mi tělo dává najevo, že potřebuje sex 😀
    Holky – ten malinkatej mi pořád děsně dloube do žeber – to je jediný na co se asi těšim až porodim – že z nich nebudu mít hemenex.:)
    Dneska furt chodim čůrat – tak snad mi nerupne voda tím tlakem – i když je to blbost, ale přesvědčuju se, že dneska ne, protože bych si musela vzít RZ protože doma nikdo není a drahý je mimo Prahu. KOlikrát si říkám, že když takhle píšu jak mi je atd. tak je to takový deníček, který tu zůstane. Takže si můžu pak udělat nějakou sjetinu a tak. Je to fajne<:o)

    #891063
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek, taky jsem zvědavá, kdy to přijde, i když jsem četla, že porod nemusí přijít hned, jak odejde ta zátka. Klidně i za víc jak týden :O . Zatím ani nepřišly kdovíjaký poslíčci. Nejvíc mě bolí břicho po kontrole u doktora a postupně se to uklidňuje :S .
    Jinak o žebrech bych mohla vyprávět. Mám pocit, jak píše Terka, že břicho mám chvíli spadlé a pak se malá vytáhne a mám ji až pod prsem, kde se pěkně protahuje a natahuje. Zrovna včera byl manžel skoro zděšený, jak se napresovala do strany + pod prso a a místo břicha jsem měla několik doslova velehor a údolí. Dost jsem to cítila 😐 .
    Jak píšeš Terko o sexu…….taky bych si teď nějak nechala říct 😀 , ale manžel moc nechce. Má strach, aby malé neublížil – jednou jsem zažertovala, aby potom neměla 3 očička 🙂 a nějak se ho ta představa drží. Tak uvidíme, jestli ho přesvědčím, že to byl fakt vtip. Třeba by to pomohlo 😛 .

    #891064
    Anonym
    Host

    Holky, to abych se pomalu styděla přiznat, že my teda dokonce i sexovali. Trochu jsem se bála, aby mě to nebolelo, když si vezmu jak jsem cítila vyšetření u Dr. Tak jsme to zkusili a POHODA!!!! Fakt suuuuper:$ :$ :$ :$ Doktorka mi sex nezakázala- no ona se se mnou moc nevybavovala obecně, ale tak co. Řekla jsem si, že pokud bychom spustili porod, tak už se nic neděje- no a teda zatím jsme nic nepopohnali:P 😛 😛 tak to zase třeba zítra zkusíme- ted mě ničí ta rýma:(
    Jinak malá mě ani tak nekope do žeber jako se vždycky snaží někam napasírovat a vydrži tam tlačit třena 10minut i dýl a to mám pak pocit, že mi to břicho musí prasknout a bolí to fakt nehorázně. No uvidíme co nám řekne zítra paní doktorka. Třeba mi doporučí abych už mimo Prahu nejezdila, abych pak nerodila někdy mezi polema v sanitce:P 😛 😛 Ale tomu sama nevěřím- že by to šlo takhle brzyčko 🙂 uvidíme…

    #891065
    Anonym
    Host

    tak to se máš Kiku, že to jde bez problémů. Já mám strach abych ho „zbytečně nenalákala“ a pak skutek utek nebo bych to „přetrpěla“… Z toho mám hrůzu.
    Kryštofe, já si myslela, že když ti odejde zátka, tak i z těla vypudí plodovou vodu, protože ta zátka jí drží. ALe nevim. Jsi druhá holka o které vím, že jí odešla zátka a voda ne. Ta byla bez zátky týden a pak šla na vyvolávačku.
    Tak sem zvědavá co napíšeš jak to probíhalo…

    #891066
    Anonym
    Host

    Voda je v obalech. Zátka „jistí“ aby se dovnitř nedostala infekce atd- uzavírá hrdlo. Hodně jednoduše řečeno. Jinak jsme do toho s drahým šli s tím, že kdyby to nešlo, tak to prostě nepůjde. Nechtěl by, abych sex přetrpěla. Tak jsme to zkusili a šlo to 😀

    #891067
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky, tak jsem měla zajímavé dopoledne, chytil mě žlučník, tak mě manžel vezl k doktorovi – naštěstí jsem dostala jen injekci. Byla to ale fakt chuťovka. Nemohla jsem se skoro ani zdvihnout z postele! :S
    Doufám, že mě to nechytne u porodu 😐 😐 😐 .

    #891068
    Anonym
    Host

    Kryštofe a jak to vypadá s kontrolama u dr. když ti odešla zátka? Hlídají tě víc nebo tě nechávají být až přijdou kontrakce a porodíš?
    U nás nic nového. Zítra si jdu pro výsledky kultivace, tak snad budou dobrý i když hlavně aby byl malej dobrej a jestli dostanu antibiotika nebo tak, je mi fakt fuk. Brala sem xlet antikoncepci pak Utrogestan na udržení těhotenství takže jestli jedny léky navíc mi „neublíží“…
    Ve čtvrtek jdu na další kontrolu do porodnice – tak doufám, že mi řeknou, že se všechno vyvíjí tak jak má – jakože bych mohla normálně porodit. Jenom asi ne tenhle víkend protože drahý jede na fotbalový turnaj a i když bude mít mobil u kamaráda (protože bude hrát), tak stejně bych chtěla abychom tam jely spolu. Ale protože malýmu se zatím evidentně nechce ven – víc spí a když něco tak o něm vím jen proto, že se protáhne a ničí mi žebra.
    Snad spí – jsem takovej posera, že všechno nahlásim v porodnici… Abych měla klid,že sem nic nezatajila. 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist