Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891129
    Anonym
    Host

    Terko, veliká gratulace! Jste oba šikulky – koncem pánevním a přirozeně, vynikající! Tak ať prožijete krásné nejen první dny doma celá rodina!

    #891130
    Anonym
    Host

    Kiku a ty dej vědět co ti řeknou zítra – pokud si tě tam už nějak nenechají??

    #891131
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    TERKO GRATULUJI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!<:o) <:o) <:o)
    Jsi šikula.

    #891132
    Anonym
    Host

    Moc děkuju za gratulace, ale hormony jsou strašná věc a tak nemám pocit, že si to zasloužim.
    Potřebuju asi zajít k psychiatrovi nebo tak někam… Brečim bezdůvodně a třeba dneska (naspala sem asi 6 hodin za celý den) tak po té co sem přijela domů, tak jsem se najedla a usnula. Sice jenom na půl až třičtvrtě hodinky ale usnula…
    Probudila sem se šokem, že se něco stalo a neměla sem pocit, že sem porodila a že sem maminkou… Jako by mi ten uzlíček byl najednou fuk. Holky, sem asi v tý poporodní depresi. Jediný co zvládám je ho nakojit a do té doby když jsme byly v porodnici tak ho uspat atak. Ale co sme přišly domů tak se mi to moc nedaří. Takže kojim, přebaluju, uspávám – občas s úspěchem, a takhle furt do kolečka… Poradíte mi co mám dělat? Mléko mám od včerejška a kojim z obou. Jak se mám s malým sladit a sehrát? Je to vůbec možný ?? Abychom se sladily tak, že nebudu kojit co 2hodiny a z toho čistý kojení bude hodinu? Asi sem unavená nebo fakt nevim..Ale ta depka nebo ten pocit, je fakt strašná věc.

    #891133
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Terko, móóóc gratuluju. Jsi šikulka.
    Já taky kojím tak 1,5 – 2hod. Někdy je to lepší a někdy horší. Ale věřím, že časem se to srovná. A jsi doma sama nebo s tebou zůstal přítel? Nebo třeba mamka? Snaž se hodně odpočívat.
    Časem se to určitě poddá, jsi krátce po porodu a všechno jé nové, musíte se nějak zžít a to chce vážně čas. Některá miminka jsou náročnější. Mám to stejné s Adélkou. Je to třetí dítě a káždá moje holčička byla jiná, tak neboj. A Adélka je hlavně v noci nejnáročnější.
    Pokud je s tebou někdo doma, tak mu Kubíka po kojení dej a ty si lehni. Někdy ten koloběh….a nekonečný: přebalit, nakojit, krknout (v tu chvíli se pokaká do čisté plenky:( , uspat………a pláč přechází na mimčo a je to začarovaný kruh. Ty se snažíš, nejde to, jsi nešťastná a Kubík to cítí a vyžaduje víc pozornosti, brečí.
    Pokud by ty pocity ale přetrvávaly nebo se horšily, tak se určitě neboj navštívit odborníka. Moje kamarádka poporodní depresí trpěla a lékař jí moc pomohl. A není se zač stydět.
    A co porod, šlo to?

    Kikucho, Adélka měla v 36. týdnu odhad 2,72kg a když se narodila, tak měla 2,87kg, tak nezoufej, nemusí to být obřík .

    #891134
    Anonym
    Host

    Tak dneska to bylo pouze o monitoru a ten byl ok. Trochu jsem si postěžovala, že se sotva hejbu- odpověd byla ta, že to holt patří ke stavu- no tak proč se mě ptaj a prý můžu zkusit na ty záda teplou sprchu- no to jsem taky ještě opravdu neslyšela, takže jsem se dozvěděla „mnoho nového“… v týdnu jdu ještě na jeden monitor a pokud se nerozrodím, tak se v příští poradně rozhodne o tom do kdy mě nechaj se trápit. Každopádně jsem opravdu zvědavá jak s takhle bolavejma zádama, když občas sotva stojim na nohách budu tlačit. Opravdu nevím co to je bezbolestný pohyb- prostě to bolí někdy víc jindy míň a občas to bolí tak, že mám co dělat abych nebrečela… Příště si asi budu raději platit svho gyndaře, aby mě pak nenechával zbytečně trápit…

    #891135
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek Kikucho, tak to tě vážně lituju :'( . Mě už bylo na konci docela dobře, jen malá se tam občas šponovala (a to dost) a určovala, kdy si mám jít lehnout a nesedět a netlačit jí žebry do nožiček. I záda mě přestala bolet. Doktoři mají tyhle odpovědi vždycky, nějak si ty bolesti asi neumí představit. Stejně neví co s tím, tak hodí tuhle poučku.
    Nezkoušela jsi nějaké úlevové polohy? Mě na chvíli pomáhalo lehnout si na záda na zem a pokládat nohy ze strany na stranu ( pozor, kdyby se ti už na zádech dělalo zle ) – nejdřív to zabolelo šíleně, jak jsem se narovnala, ale pak to chvíli povolilo. Nebo se opřít o stůl – pokud ho máš v úrovni pasu – a jakoby se prověsit břichem dolů, opřít se o předloktí. Nepomůže to na pořád, ale fakt jsem jim aspoň na chvíli ulevila.
    Třeba budeš mít rychlejší porod, že se to tam uvolňuje už před porodem, to by bylo dobré. Takovou kliku jsem neměla.

    A co ty Terko a Zrzundo , jak je?
    My se máme už 2 dny lépe, totiž líp v noci spí, tak to anad nezakřiknu. Budí se sice pořád po 2hodinách, ale hned po kojení usne a spinká.

    #891136
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko, s mimčem v bříšku to bylo jednoduší.Mimčo mělo pětihvězdičkový hotel a o nic se nemuselo starat.Teď i to jídlo je pro něj práce-když musí tahat to zadní mlíčko,víš jaká je to dřina.Maxík je vždycky na hlavičce spocený,ale pije krásně asi 10-15min. a někdy teda dopoledne mě ocucává po hodině.Jinak vydrží spinkat i 3-4hodiny,ale zmáknul i 5hod.
    Než se trochu sehrajete tak to ještě potrvá a nehroť to a jak ti maminy radí odpočívej jak budeš mít příležitost.Zavést režim to také nemá cenu,na to je miminko ještě malé.
    A tože se necítíčš maminkou je také normální.Kamarádka ta k mumču neměla vztah asi 14dní.Prostě jen kojila,přebalovala jaksi automaticky a až pak to na ní dolehlo.Jo a hormóny dělají své-dává se vše dohromady.
    A ještě jednou gratulace jak jsi zvládla porodit dítě koncem pánevním-jsi šikula

    #891137
    Anonym
    Host

    Kiku, to jsou teda story s těma doktorama některejma. Tak snad se malá brzy rozhodne vykuknout za vámi ven. I když ono to teda zase bude maraton jiného druhu, ale všechno se dá zvládnout. On spíš asi zamrzí ten přístup co k člověku někdy mají. No doufám že aspoň ta záda se umoudří, chápu že chystat se na porod, když se necítíš v tomto v kondici je na psychiku takové pitomé, ale určitě to zmákneš!
    Jinak u nás sice náročná, ale přesto pohoda, malá už se zakulacuje, začíná vypadat jako správné buclaté miminko 🙂 No a já jdu tento týden už na prohlídku po šestinedělí – to to letí.

    #891138
    Anonym
    Host

    Je semnou máma, ale jezdí domů odpoledne a my jsme na večer a noc samy 3. Drahouš když přijede z práce a my dva. Ale má mít dovolenou od 16.12. takže je to ok. A bude ještě víc pomáhat.
    Už sem se trochu uklidnila – je to fakt záhul na spaní, ale malej je děsně přes den línej a tak po kojení hnedka usne. Takže supr.
    Ale v noci to kolikrát pláče jako o závod protože má prdy a ty nejdou tak hned ven. My jsme dopadly s kojením tak, že nejdřív to šlo prsíčkem, ale protože je u toho děsně spavej a my tak nevíme jak jí nebo ne, po dohodě s jeho doktorkou sem se rozhodla pro odstříkávání do flašky. Takže supr. 🙂 Jí po 3hodinách 40ml takže supr – tolik neměl ani v porodnici.
    Ty jo, jemu už je 7dní – pecka. Letí to ale jako jelen.

    KIKU – VĚŘÍM, ŽE TY MIMINKO PORODÍŠ DĚSNĚ BRZO!!! A neboj – dočkáš se :-)))) Je to supr pocit. Jenom je to náročnější se zžít než sem si myslela, ale dá se to zvládnout 😀

    #891139
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko dojdi si nebo pošli někoho do DM kup třešňové pecky na nahřívej Kubíkovi bříško.Pak je také krém na bříško Pupík a já koupila v lekárně na prdíky hned od nerození Infacol,jinak ostatní se většinou dávaj od dokončenýho měsíce věku.
    S tím kojením zkus ho přikládat když se probouzí to většinou krásně sajou a budit ho-dloubat na tvářičkách nebo pod bradičkou.Vem si to až někam půjdeš tak budeš muset tahat odsávačku( třeba v Ikei odsávat-no neumím si to živě představit,když se zavřeš na wc a budeš odsávat a na dveře ti budou lidi bouchat co tam děláš) Né je to tvoje věc,ale když bude mít Kubík hlad tak si znova řekne.Já kojím třeba i po hodině než usne na dvě hodinky.Jednou jí tak a podruhý tak.Vem si to podle sebe,že někdy nemusíš moc jíst a někdy sníš celou ledničku(teda skoro):)

    #891140
    Anonym
    Host

    Tak Pupíka máme. To jsem dostala tip od kamarádky co má 2děti a už ho má vyzkoušený.
    Co se týká mléka. Tak je spousta maminek co mají miminka odkojený na Nutrilonu a pohoda. Takže toho se tolik nebojim.
    Ale doktorka – Kuby, říkala, že se může nakojit do flašky víc a pak se to jenom ohřeje… Že když se nakojí a dá do ledničky tak to jedno „kolo – 3hodiny“ bezproblémů vydrží, takže pohoda. Je stará jako ostravské uhlí a už tu má děsně moc dětí odkurýrovaných (včetně mě a bráchy) takže se nebojim jí věřit.
    Pak existují thermotašky, takže jak říkám, nebojím se toho. 🙂
    Ale Petul díky za tipy.
    Jinak holky, chci se zeptat, když se v noci vaše miminka neprobudí na kojení – krmení, tak je budíte nebo ee?Mě doporučují ho všichni nechat spát.

    #891141
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko já to nemyslela špatně,jen jsem ti chtěla ulehčit práci,přeci jen je to práce navíc-odsávání,připravování,ohřívání atd než jen vyndat kozu z podprdy.Teď ještě když je malý tak se sát naučí.Zkoušej to.Jinak já jak se nervuji z tchýně tak se mi zdálo,že se mi omezilo mlíko a tak jsem začala odsávat a teď bych mohla kojit dvojčata kolik mám mléka a dávám si to do mrazáku a až budu Maxíkovi vyřit-bramborovou kaši tak tam přidám svoje mlíčko,když normální nebude moct.
    Já Maxíka nebudím,ale on spí nejvíc tak 4-5hodin z večera a pak se budí po 2-3hodinách.To si radši jdu odsát když mám prso nalitý jak balón.Pokud nemá žloutenku tak nám v porodnici říkali,že v noci nebudit-spánek sílí a proto je můj Maxík takový pěkný.

    #891142
    Anonym
    Host

    Holky hlásím se již jako matka<:o) <:o) <:o) malá se narodila ve středu pře třetí ráno, po výživných 24hodinách, váha 3430g, 51cm. S těma zádama jsem bohužel měla pravdu. Byl to fakt masakr… neuvěřitelný pro mě bezpočet hodin s nechutnými křížovými bolestmi.

    #891143
    Anonym
    Host

    Kiku, obrovská gratulace! Ten porod teda takto jak to píšeš asi nebyl nic moc, ale dokázaly jste to holky a už jste spolu. Oběma a vlastně i tatínkovi přeju jen všechno dobré, ať jste spolu moc spokojení a šťastní!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist