Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 616. až 630. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891159
    Anonym
    Host

    Kryštofe, ještě jsem si všimla že ses ptala na odsávačku. Já jak jsem byla bez miminka tak jsem odsávat musela a vlastně odsávám doteď, právě abych měla zásobu mlíčka a mohla se hnout z domu a nemusela tahat s sebou malou… třeba po doktorech když jdu já sama se sebou.
    Napřed jsem měla půjčenou ruční od aventu, byla výborná, ale na častější používání je to fuška. Nicméně pro tvoje účely by to myslím stačilo. Pak jsem si koupila elekrtrickou od medely (v profesionálnějším provedení byla i v porodnici) a nemůžu si ji vynachválit. Jen ta cena… ale určitě by se dala sehnat levněji po nějaké jiné mamince, které už jen leží doma ve skříni.

    #891160
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Kryštofe,já jsem si před 12lety koupila odsávačku od chicca.Je to lahvička kterou můžeš použít na kojení,jen přidáš dudlík a k tomu je nástvec na prsa a od toho je hadička s balónkem.Ségra měla jen takovou jakoby dvě roury v sobě.odsávám po kojení jen z toho prsa které bylo kojeno.Ze začátku opravdu malinko,ale postupem se to pořádně rozjelo.
    Když se narodila dcera tak ta pila po 2hodinách.Kamrádka dcera pila po 3hodinách tak jsem ji to chtěla taky tak naučit,ale omezila jsem si mlíko a dr řekl,že mám dávat holce jak si řekne a na nějaký hodiny se vyprdnout.tak jsem doma nakojila a šla odsávat-akoro až do krve.moc toho nebylo ,ale po dvouch dnech-prsa jak Dolly uster.
    Tam platí nabídka a poptávka.Jinak kojící čaj a homeopatika na kojení

    #891161
    Anonym
    Host

    Krystofe odsavacku pouzivam od aventu rucni a je to naprosto supr.Sice kojim.ale Jakubovi musim davat Vigantol denne kapku tak mu (jak rikame doma)nadojim a kapnu mu tam.Taky kdyz mam hodne mleka tak to odsaju a mam klidek.Jinak fakt naprosta spokojenost.Jaky byly vanoce s mimcama?U nas naprosto jiny nez byly dosavadni po vsech smerech,ale uplne uzasny hlavne diky Jakubovi-sice od 19hodiny bylo prebalovani,breceni a kojeni ale naprosta spokojenost a stastnost.

    #891162
    Anonym
    Host

    Kryštofe, na ty prsa se mi osvědčil PURELAN 100 od medely. je sice dost drahej, ale stačí ho pidikousíček. Nemusí se odmývat nic. Doporčovali nám ho na předporodním kurzu a i kamarádka co je laktační poradkyně.Lepší než bepanthen.

    #891163
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Nazdárek holky, díky všem za rady. Na ten Purelan 100 určitě mrknu v lékárně. Bohužel mám lupenku, tak mám pokožku asi citlivější a jak je pořád přisátá, tak se nestačí regenerovat. Proto jsem myslela i na to odsávání, že bych měla víc mléka a nemusela tak tahat. Na tu ruční odsávačku od Aventi jsem taky koukala, docela se mi líbila, i když s tou elektrickou zase není taková makačka, tak uvidíme.
    Jinak vánoce byly super. Sice makačka, 3 děti v bytě jsou znát, ale jinak fakt super. Adélka byla hodná a spinkala až skoro do rozbalení posledních dárků. Potom sice trochu zlobila, ale jinak super. Příští rok už budou ty naši mimísci běhat.
    Jinak, Adélka krásně přibývá na váze – na prvním vážení u naší doktorky přibrala za 10 dnů od propuštění z porodnice 650g :O :O :O . Už má druhou bradičku a pěkné tvářičky, tak myslím, že už má něco ke 4kg. Ve čtvrtek jdeme na převážení, tak jsem zvědavá.
    Peťulo, to je pěkná váha, kamarádce syn taky takhle přibýval, ale po zavedení příkrmů se to upravilo a tolik nenabíral.
    Holky a co kila, jdou dolů? Mě asi naopak nahoru. Sladké je sladké. Mám novoroční předsevzetí……………….skončit s čokoládou a sladkým:| :S .
    😀 😀 😀

    #891164
    Anonym
    Host

    Tak taková předsevzetí si já nedávám, nemá to smysl… Já mám dole asi 9kg, takže mi ještě něco zbývá dát dolu. Obávám se, že čím víc se budu blížit k původní váze,tím hůř to půjde. Je fakt, že se nijak neomezuju. Snažím se hodně pít, ale nějak nejsem schopná vypít než 2,5l. Vánoce byly super. Konečně klidné svátky<:o) <:o) <:o)
    My frčíme k doktorce ve středu.Taky jsem zvědavá jak moc přibývá. Režim pití nemá zatím vůbec žádnej. Někdy chce co hodinu, jindy po dvou a pak mívá taky 3-4h pauzu.. Nebo taky je 3h vzhůru a jen sem tam klimbne, ale u prsu by chtěla být furt… Prostě jak kdy…

    #891165
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    No mě dr řekl,že začnem dávat příkrmy od ukončeného čtvrtého měsíce,že teď se to změnilo,ale jestliže mi bude prospívat jak má tak mu začnu dávat příkrmy až v těch šesti měsících.A taky každý dr řekne něco jiného.Kamarádce řekl,že až od šesti měsíců.Já si myslí,že je to pro ty maminy co kojí jen těch šest měsíců a pak přejdou na sunar,ale já bych chtěla kojit co nejdéle a prý je dobrý zavádět příkrm a hlavně lepek v době kdy žena kojí.

    Ty máš lupénku,Kryštofe? no já ji nemám,ale přítelova matka jí má a přítel zatím ne tak vím,že Maxík tu lupénku bude mít taky.No to mu dala pěkný dárek tchýně-miluju ji jak vidle v zádech,před 4lety mě nechtěla znát,syna vyštvala z baráku,neměla se k nám a teď co se Maxík narodil tak se máme z ní sednou na zadek,že najednou má zájem :S ani náhodou8o|

    #891166
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Peťulo, tu lupenku nemusí mít přítel ani Maxík. Musí to mít v genech a něco to musí spustit. Já pravidelně přecházela angíny s vysokými horečkami a bylo to. Teď bych si nafackovala, ale tenkrát jsem nechtěla nikoho omezovat svou neschopenkou. Byla jsem hloupá. Kdybych ji ale v genech neměla, tak ji ta angína taky nespustí. Jsem jediná v celé rodině, kdo ji má. Doufám, že děti ji nepodědily.
    K těm příkrmům, je to teď nějaká novinka, že se začíná brzo – okolo 4. – 5. měsíce i u kojených dětí. Kamarádka mi to taky říkala – prý kojené děti, kterým se začne dávat jídlo dlouho, třeba okolo 7. měsíce, tak je to dlouho. Že prý okolo 5. – 6. měsíce začne matka předávat dítěti mlékem obranné látky, které po zavedení pozdějších příkrmů spustí nějaké alergie a pak jsou kojené děti vlastně alergické a nemocné víc než ty nekojené. Takže zavedením dřívějších příkrmů – myslím polévky apod., to řeší a děti pak alergické nejsou. Že se ty obranné látky a příkrmy najednou nějak pospojí a nevyvolá to tu alrgii. Nemám to ale ještě zjištěné u mé doktorky, musím se na to poptat, ale ještě máme čas. Vždycky na to totiž zapomenu. :^)
    Kamarádka to ale zjistitla u své doktorky, takže…………….asi jako všude, co doktor, to jiný názor. Takže to vzala zlatou střední cestou a v poledne mu zkusí něco dát, buď pár lžiček sní nebo ne a pak ho dokojí. 😀

    #891167
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    No ségra má o 5měsíců staršího kluka a dávala mu příkrmy od 5měsíce a kluk se jí nemohl vykadit a ze lžičky vůbec nevěděl jak jíst a v půl roce jako když mávne kouzelným proutkem všechny problémy zmizely a ze lžičky jí krásně.A na flašku ze které se dává příkrm se mi nechce učit-je to sice pohodlnější,ale dítko pak nechce lžičku

    #891168
    Anonym
    Host

    ahoj Holky, teda vy tu jedete jako drahy s psanim.Fakt nestiham cist a psat.Mam na vas technickou otazku.Jakub pres den spi a kolikrat ho musim budit na jidlo protoze vypije 70ml treba nebo 60ml a pak je schopny spat treba 5hodin do dalsiho jidla.Ja se ho snazim budit tak po 3-4hodinach.Nekdo mi rika nebudit on kdyz bude mit hlad tak se probudi,ale nechat spat.To si myslim,ze by toho vypil denne desne malo.Nekdo mi zase rika budit pres den a v noci nechat spat dokud se neprobudi.Jakub je vice mene spavy mimco a je moc hodny,ale v noci kolikrat kdyz se probudi tak nevim co muze chtit.Tak jsem mu dneska v noci dala prso a to sal az zase usnul,ale furt by sal.Kdyz prso davam pryc tak ma zase tendence pit.Pak po par minutach odpadne.A dalsi moje otazka,kdyz ho mam na kojeni tak pul hodiny kojeni je to moc nebo akorat?U dr.jsem ho mela cca 15 minut a taky toho vypil dost,tak jestli se treba nema tendenci prejidat…Fakt nevim,a mam mu asi zacit delat nejaky rezim aby postupne pres den byl vzhuru a v noci spal,ale nevim jak na to.

    #891169
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko já žádný režim Maxíkovi nedělala.On si ho udělal sám.Přes den je už někdy více vzhůru a v noci do půlnoci jednou a od půlnoci 2x vzhůru.A nijka to neřeším.Přes den bych asi malýho budila po 3hodinách.Nám v porodnici říkali,že přes den budit a v noci nechat spát.

    Dneska jsme byli poprvé plavat-vaničkovat.Jsem z toho vyjukaná,ale budem trénovat.Není to levná záležitost,ale dostali jsme prašule k vánocům tak jsem to dala na Maxíka.

    #891170
    Anonym
    Host

    Peťul já sem hotová z cvičení na kyčle.
    Dostaly jsme od dětský doktorky nějaký cviky na kyčle a na záda vůbec – má je v pořádku, ale asi to říká každý mamině. Prej byl Kuba asi v bříšku hlavou otočený víc na jednu stranu, takže má sklony tu hlavu stáčet i tak po narození.
    Takže než se nají, mám ho dát na podložku nebo na plenu do polohy (pupek u podložky) a aby se jakoby plazil a nutit ho aby si hlavu stáčel i na druhou stranu. Ale on dycky začne brečet protože se odstrkávat bez pomoci neumí (a když je v téhle poloze tak má ty tendence) a hlavu si zaboří do podložky. Takže je najednou děsně bezbranný a to mi rve srdce. Takže to děláme minimálně.
    Jinak bych ho do bříška už nevrátila – je to zlatíčko. Jenom mě překvapuje jak děsně rychle roste. Když se koukám na fotky z porodnice tak je to neuvěřitelný jak je najednou „kulatej“ že má syslikový tvářičky, 50-tka velikost mu skoro už je atd. Prostě se mi mění před očima…. Proč ten čas nejde zastavit :D:D

    #891171
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky, tak jsem se vrtila od doktorky – máme 4,040kg. To znamená, že za měsíc od porodu nabrala přes 1,10kg – šikulka 😀 :O .
    Režim si jinak Adélka určuje sama. Přes den je hodně u prsu, ale vzhledem k tomu, že stále odmítá dudlík, tak jí sloužím i tak :^) Musím letět, Adélka chce baštit.

    #891172
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko režim si Maxík udělal sám.Teď usíná mezi 7-8hod. Pouštím mu písničky od Roberta Jíši Spinkání s miminkem to jsem mu pouštěla když byl v bříšku.Teď jsem ho uspala-dala mu prso a ležím u něj.Někdo řekne,že si ho rozmazluju,ale zrovna jak tak ležím tak se mi najednou nahrnuli slzy do očí a říkala jsme si,že to fakt rychle letí a za chvilku nás ty děti nebudou potřebovat a tak chci být jedničkou pro Maxíka a pak už jen budu vzpomínat na ty doby kdy jsem s ním ležela v posteli a držel mě tou svojí ručičkou za prst a dodával si tím bezpečí.
    My v šestinedělí přibrali od porodu 2kg.Jojo je to buřtík a nějaká valikost 50tu jsem jen měla ve skříňce a když nás pustili z porodnice tak jsem to vyndala a něco i z velikosti 56.

    #891173
    Anonym
    Host

    Jakub přijmul dudlika hned v porodnici a supr.
    V noci se probudí tak 2x takže supr … 🙂 A to akorát když má hlad nebo je pokanděnej. Ale jinak fakt spí.Když toho vypije z prsu hodně tak supr. A spí třeba 4 hodiny a déle takže supr. A to ho nebudim. Jenom když už je to fakt hodně dlouho.
    Ale režim má asi svůj taky. Jenom jsem děsná ženská, ale když po jídle brečí tak si ho berem do postele,tam usne a pak s ním do jeho postýlky.
    Dneska sem si ho dala vedle sebe po kojení a když nechtěl usnout. Jenomže já usnula dřív. takže sme hodinu spaly vedle sebe. na jednu stranu supr. Ale na tu druhou sem debil 8o| .
    Takže radikální změna plánu. Budu sedět s Kubou v gauči dokud neusne a pak s ním do postýlky. Nebudu si ho brát do postele.
    Tak to já furt peru tu 50/56 dokolečka. 🙂 Ale nestíhám žehlit. 🙁 🙁

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 616. až 630. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist