Prosinec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 752 odpovědí. Do diskuze (12 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 676. až 690. (z celkem 752)
  • Autor
    Příspěvky
  • #891219
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Terko tak bacha na to.Opar čili herpes je nakažlivý.Přítelovi se udělal opar na puse asi 14dní co nás pustili z porodnice a já ho k němu nepouštěla a koupila jsem mu ty náplastě aby se to nerozptylovalo.

    #891220
    Anonym
    Host

    taky proto jdu raději k doktorovi. Jak sem to zjistila tak sem přestala Jakuba kojit a jestli je to opar tak ho mám na zádech a tím pádem mám celé tělo kryté aby se toho Jakub nemohl dotknout. Takže jsem klidnější.No mám pořád čistý ruce a beru si na noc brufen aby mě nebolely záda.Tak uvidíme co paní doktorka zítra poví.
    I když klidnější – mno to nevim, protože nevim co to je. Ale máma moje netrpěla na opary ani na nic před těhotenstvím a následným porodem a pak to dostala . Tak doufám, že zákon padajícího hovna se u nás neprojeví.

    #891221
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Terko a myslíš, že je dobře přestat úplně kojit? Když s tím nepřijde Kuba do kontaktu přímo ručičkama, tak je lepší kojit, aby měl protilátky, ne? Myslela jsi, že už jsi úplně Kubu odstavila nebo odstříkáváš a vyhazuješ?
    Holky, jak vám teď děti doma spí, když se do toho mrazu nemůže ven? Mě Adélka přes den blbě. Usne 2-3x za den na takzvané „pětiminutovky“. Včera do pěti odpoledne spala dohromady 0,5hodiny, pak usnula na mě na další půlhodinku a to je vše. Večer je přetažená a nemůže zabrat. Chybí jí kočárek, tam spí dlouho, zvlášť, když se s ním jezdí 😛 . A to mají být prý tyhle mrazy celý únor :S . Každý den hlídám teploměr, jestli to není lepší a aspoň na chvilku nemůžeme vyjet. *-)

    #891222
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    No spaní je u nás v těchto mrazech hrůza.Máme sice jednu místnost zatím jako sklad,protože teprv před půl rokem jsme se stěhovali a z toho bude dcery pokoj a co je teď ona tak Maxův.No tak tam otevřu ventilačky a dám ho spát do kočárku,ale není to ono.Ale na webu psali,že novovrozenec je do 26dnů tak ten do -5st a s většími dětmi do -10st takže zítra jdu v ním ven na půl hodinky a pak znova na půl hodinky.

    Terko nepřišla jsi s někým do styku kdo má opar nebo neštovice?Měla by sis zavolat na laktační linku zda při tom můžeš kojit.

    #891223
    Anonym
    Host

    Tak mám fakt pásový opar. Dostala sem Herpesin a při tom bych neměla kojit. Mléko mám už moc řídký i když piju všechno možný, ale to se prostě nedá nic dělat. Hlavně,že existují náhrady.Tolik to neřešim protože Jakub to snáší celkem oukej.
    Kojení už u mě asi úplně skončilo, protože v jednom prsu nemám mléko vůbec a to druhé je opravdu hodně řídké, asi to bylo zapřičiněné stresem a trochu vším možným dohromady. Takže si za to trochu můžu asi i sama. Ale jak říkám. Kolem mě snad všechny maminky už dávají jenom umělotinu, protože to mléko nemají taky, tak třeba je tu na laktaci špatné klima:D
    Ale vy co kojíte – jen tak dál. Je to fakt randál ušetřených peněz a taky o spoustu blbostí míň v tašce :))
    Jinak dneska řval asi 2,5hodiny po jídle a to jsme už byly hotový, protože byl rudej, řval brečel, slzičky a do toho se začal i klepat. tak sme se sebraly a jely na pohotovost. Řekly nám, že bude mít asi větší problémy s prdíkama, ale že to asi časem odezní. Tedka usnul a spí.

    #891224
    Anonym
    Host

    jinak co se tyka toho venceni s kocarkama.tak my davame Jakuba na balkon na cca 10-15minut a je spokojeny.

    #891225
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    Týýý jóóó, tak já zatím takové prdíky neznám. Občas brečí, tlačí a většinou to vyprdí…….a že jsou to rány. To tě Terko vážně lituju. Asi hloupá otázka, budeš tomu teď rozumět víc, ale jsou nějaké láhve na krmení s nějakým ventilem, co funguje proti kolikově. Nezkoušela jsi je?

    #891226
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    No Terko to je mi líto,ale zdrví mimča je přednější a když si pomyslím,že by to hajzla mohl chytnout tak to radši ať je na umělým.Základ jsi mu dala.
    Jak se říká,že na prdíky trpějí kluci tak u nás je to naopak.Holka ta se kroutila a byla jakoby v křečích a Max ten jen fňukne,přikrčí se a řááách.Ale já mu ty kapičky na prdíky dávala preventivně.

    S těma lahvičkama je to asi tak,že čím drsžší tak to mimčo odmítá jak píšou holky na jiných diskuzích a myslím si,že ikdyž je nějaký proti kolikový tak stejně se nějaký vzduch dostane do žaludku.Hlavně správně odříhnout.Nám v porodnici říkali,že je také dobré dítě na chvilku položit a zase zdvíhnout,že to jde líp.A taky tím pádem nenehat mimčo brečet,protože se naloká vzdzchu a zas je tu problém a jen se to přisuzuje jak hltá u jídla.

    Dneska jdu s Maxem ven a basta.Na meteostanici nám to ráno ukazovalo -18st,ale přítel říkal,že na kotli,který topí podle toho jak je venku takže tam je teploměr a tam bylo -23st.Uvidíme na poledne a na půl hoďky a pak okolo 16-17hod.

    Oni mají dneska děti pololetní prázdniny a já jsem včera dceru posílala pořád do hajan,že se jí bude blbě vstávat do školy jsem tele

    #891227
    k krystof123
    Registrovaný uživatel

    To je fakt, lepší na umělém mléku a zdravý 😀 .
    Manžel zase dnes ráno dělal dětem svačinu do školy.:P 😀 A já mám dnes zase pro změnu sobotu. Ach ty prázdniny. Přijde mi, že mají těch prázdnin v roce víc než jsme měli kdysi my + ty výlety a akce během roku.

    #891228
    Anonym
    Host

    No s tema flaskama je to takovy slozitejsi,protoze my mame treba od Aventu a zatim s jednou dirkou savicky.Jak by to u 2mesicniho ditete melo byt. maji mit ten ventil,ze se mu do briska nedostane tolik vzduchu,ale je to hlavne o tom jak mimco pije.Jakub hltal,tak jsem mu zacala mliko davat po castech.Sice u toho nadava,ale nema takove bolesti.Kamaradka mi rikala,ze jak hodne taha z jedne dirky tak je mozny,ze to je to spatne a priveze mi savicky se dvema dirkama tak uvidime.Co se tyka toho kojeni a nekojeni.Jsem stastna,ze v 6tinedeli jsem ho mohla kojit a holt tedka budem na suchaci.Dyt je to fuk,hlavne ze je zdravy.

    #891229
    j Terka
    Registrovaný uživatel

    http://www.babyweb.cz/Souteze/so48-Soutez-Nase-dite-na-Homepage-Babyweb-cz-zari.aspx

    Můžete nám prosím poslat hlas??? Na Kubíčka??? 🙂
    Děkujem

    Peťul budu posílat hlasy co to půjde.

    #891230
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Odhlasováno.Terko jak často se může hlasovat?????

    #891231
    Anonym
    Host

    Jenom jednou. 🙂 Ale moc díky Peťul, je to sice jenom pro legraci, protože vyhrát nic nemůžeš krom toho,že uvidíš svoje Robátko na webu, ale bylo by to pro mě waaaaw.

    Díkes ještě jednou 🙂

    #891232
    Anonym
    Host

    To vis Petul,ze budeme posilat hlasy…Abyste vyhraly.

    #891233
    Anonym
    Host

    Peto tu bezplenkovku jedeme taky a fakt je ten, že když se snažim a nejsem líná, tak takových 95% kakání vychytám a občas i čůrání. je super, když se daří a je hezky v suchu. Ted nás potrápil opruzený zadeček a alergická reakce na mastičku proti opr, tak jsem se snažila co nejvíc bezplenkovat a už je ti ok. Malou nosím v ergo nosítku, spí s námi v posteli a je spokojená. Pokud nemůže usnout, tak jí dám do nosítka a hotovo- během chvilky spí jak dudek. Sháním takovou tu zateplovací kapsu a budu s ní chodit i ven- pokud nebude náledí.:D 😀 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 676. až 690. (z celkem 752)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist