únor 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 5,748 odpovědí. Do diskuze (28 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,501. až 1,515. (z celkem 5,748)
  • Autor
    Příspěvky
  • #863730
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    jo a ohledně plínek, hodně jsem slyšela negativ právě na pampersky, že na ně děti bývají alergické, takže já mám připraveny huggies , či jak se to píše:-)) a dneska jak jsem byla na kontrole, tak i tam mají huggies – ikdyž tady jde asi o to, kdo jim dá lepší cenu – ale na ty pemprsky jsem byla upozorněna i mojí dr, at je ze začátku nepoužívám.

    #863731
    Anonym
    Host

    Mončo gratuluju k řírustku ať jste brzo fit !!!

    Kosto to je divný že ti nedělají vubec UTz mě ho dělá pokaždé ne teda kvuli velikosti ale aby zjistil zda mám dost plodovky jak funguje děloha a cévy a stále polohu plodu..no nevím nevim mě se to moc nezdá…Ale nechci tě zbtečně děsit..zase když si tě zvou na ten zátěžák tak snad vědí co děljí že:D
    To je dobře že si nás tu necháte i když budem březnáčci páč za to muže únor že má jen 28 dní 😀 mít 31 tak to určitě zvládnem:D

    Kájo já jsem pořád v klidu celé těhotenství jse mse snažilavyhejbat všem stresum a nervum a myslím že fakt tak v pohodě jsem nebyla za celej život 😀

    TEda ještě jsem vám chtěla říct že jsem objevila stránky www. modrykonik.cz ..to když jsem hledala nějáké nové info o prodnici v podolí jak to tam ted chodí a je tam docela dost témat ..vše samo o dětičkách..tak jestli neznáte jukněte…zrovna včera tam psala nějáká paní o tom jak PA skáčou maminám na břicho při porodu ,že je to zakázaná metoda..že to trhá dělohu a způsobuje spoustu mini zranění a pak z toho jsou hematomy a sraženiny a mám pocit že Peta psala přesně o tom že ji skočila na břicho sestra nebo někdo..a pak měla problemy..no nevím zda to je kec ale hned jsem si na Petu vzpoměla…holky to sluníčko je dneska super…už bych drandila kočárem…

    #863732
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak me prisla odsavacka, dala jsem na doporuceni, teda spis doporuceni na lepsi a koupila jsem si elektr. odsavacku od Medely Mini plus.
    Tak po kojeni jsem si jeste odsavala prsa obe, tak v jednom jsem mela asi jen 5 a v tom druhym ze kteryho jsem moc nekojila tak asi 30.
    Takze zaver je, ze jsem vybalila kelimky,vicka,lahvicky, vyvarila jsem to i odsavacku, manualni jsem hodila do skrine a budem odsavat. Za 1, to vubec neboli, jako s tim mym prckem a za 2, se nemusim trapit hodinu a pul jako u malyho a je to pro me relax. myslim,ze timto stylem budu mit mlika dost, tak uvidime, bud teda budu po rozkojeni kojit naplno,nebo to dostane pres lahev.
    dulezity je nestresovat se, protoze jinak to stoji za hovno vsechno 🙂

    #863733
    b bivinka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny:)
    tak jsem stále 2v1.. Jsem ráda, že mě tu necháte i přes to, že asi porodím až asi v březnu:D Dneska jsem byla v poradně, nejspíše víc mamin neporodilo, tak tam byl nával.. mě nakonec poslali na monitor na porodní sál a tam jsem byla asi 50 minut.. sestra se mě moc nevšímala, pak přišla a budila mi mimčo.. a pak po 20 minutách zase.. ale tentokrát jsem musela při monitoru stát.. výborná zkušenost.. Už jsem si říkala,že tam snad porodím..
    Pak jsem se zas vrátila do poradny, doktorka mě vyšetřila a prý je nález dobrý a vypadá to na tento týden.. ale pokud ne.. tak mi to 7. 3. vyvolají.. Já už bych taky ráda měla miminko u sebe:)
    Hezký den všem maminkám a těhulkám (už nás moc není)

    #863734
    Anonym
    Host

    Moni, veliká gratulace. Na doktorku rychle zapomeň a užívej si mimča.
    Kosto, ten zátěžový test Ti opravdu může porod vyvolat… Mě teda prohlíželi hned jak si mě zaevidovali v porodnici a pak teda při příjmu, což bylo za 10 dnů. ALe říkali nám, že ultrazvuk dělají 1x za dva týdny a prohlídku taky, jen monitory častějc.
    O tom hupsnutí na břicho jsem slyšela, že se to dělá, až když rodička nemá sílu a mimčo je v porodních cestách, jako takový „pošťouchnutí“ na závěr. Dřív že by se to dělat nemělo.

    #863735
    Anonym
    Host

    Teď jsem si volala se ségrou, trojnásobnou matkou. Tak mi říkala, že kdybych měla málo mlíka, tak mi malej řve z prsa. Takže prý podle jejích zkušeností bude mít jen nějaký boleníčko. Protože si u prsa jen „cucne“ a usne. Prý se chce jen pomazlit s maminkou a proprdět se. Asi to bude i tím, že jsem měla včera docela velkej průjem, ani nevím z čeho :'( . Tak snad to bude brzo dobrý.
    Leni, já mám manuální odsavačku (AVENT) a nějak mi to s ní nejde. Vůbec nic si neodstříkám a ještě to hrozně bolí. Ještě víc, než to Kubíkovo špatný přiložení. Takže já zůstávám u kojení a budu se těšit na návštěvu laktační poradkyně.

    #863736
    Anonym
    Host

    ahoj,

    děcko- ano , taky mam tu manualni od aventu, taky jsem ji vzteky mrskla do skrine, a vydim to tak, ze jsem vyhodila 1200,- za hovno. tahle od Medely stala sice pres 3 tis. ale i ted jsem odstrikavala, a super, prsa me neboli, je to teda horsi na cas a tak ale to me nesere. vzhledem k tomu ze budu odstrikavat porad se to stejne vyplatilo investovat poradne a na hovno.

    jinak s tim skakanim na bricho to je tak, ze kdyz jsem byla v porodnici, byla tam holcina s velkym mimcem a nemela uz sily tlacit, tak ji primar hupsnul ne celou vahou samozdrejmne na bricho a malej z ni prej vylitl takovym stylem ze rikala ze nestihla ani ň. ale rikala ze ji to dost pomohlo a ze se tak netrapila, kdyz uz fakt nemohla

    #863737
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Moni, gratulujem a přejem zdravíčko.
    Babyzno, ten tvůj porod – je jasné z tvého popisu, že jsi měla na mysli, že i hrozný porod stojí za toho drobečka a hodně rychle se na nepříjemnosti a bolest zapomene. Už i já začínám zapomínat na sraženiny, zítra jdu zas na kontrolu, ale už konečně pár dní krvácím normálně, nezapáchá to. Myslím si, že už konečně to bude fakt dobré.
    K tématu odstříkávání, já jsem s odsávačkou z aventu spokojená, samotné odsávání mě vůbec nebolí. Jen to napumpování je vcelku nepříjemné. V porodnici jsem měla elek. od Medely a v těch dvou nevidím osobně žáný rozdíl, jen ten v pumpování a nebo zmáčknutí čudlíků. Jediné plus pro medelu je její mytí a údržba, je mnohem jednodušší než u Aventu. A jak jsem se nedávno nudila a i tady psala, tak si myslím, že mimi vytáhne z prsa víc mlíčka, než odsávačka. Ten kdo má váhu a odsává, zkuste to a podělte se. Mě teda Valča vypije víc z prsa než odsávačka. Jinak kojím jen z jednoho a druhé odstříkám a pak tam k tomu přidám ještě zbytek z kojeného. V mražáku už budu mít přes půl litru.
    Co se týká koupání, tak v porodnici se koupalo denně. Doma zatím taky, stalo se nám, že jsme 2x koupali obden. Ale jak půjdem k dětskému dr, se zeptám. V knížkách je také doporučeno nekoupat denně. No ale vím prd, čeho se držet.
    Malá je dneska nějaká mrská, nechce zabrat, cumel vyhazuje, asi jí jdu zkusit namazat pupík, prdí jak starej chlap, ale děsně se při tom kroutí.
    tak se mějte krásně

    #863738
    Anonym
    Host

    Moni, taky se přidávám s gratulací!!! Hodně zdraví pro vás oba a pro tebe spoustu sil do začátku. Neboj, to přibírání snad půjde. Kojíš?
    Teda holky, vy jste odbornice v odstříkávání. Já ještě nemám ani kapku. A vlastně ani odsávačku:( . Ale chtěla bych si udělat pár kelímků do zásoby. Z mých prsou mlíko teče neustále, nestačím měnit tampóny a prát podprdy… Možná to odstříkání zvládnu i ručně, ve sprše mi to stříká samo.
    Při porodu mi taky chtěli stlačit břicho, protože se Johanka 2x vrátila dovnitř, ale na potřetí s nástřihem už byla venku, tak to ani nestihli. Prý jsem u porodu měla obecenstvo – asi 8 lidí vč. studentů medicíny. Ale ani o tom nevím.
    Jo, a dnes jsem žížalce zkusila dát Babycalm na prdíky, tak vám pak povím, jestli to funguje:) .
    Dobrou všem!!!

    #863739
    Anonym
    Host

    Ahojky,
    Peti, já se teda s tou odsavačkou nedostala přes to napumpování. Prostě mě to hrozně bolelo. Ale nějak od večera mi mlíko vyloženě teče a vzhledem k tomu, že mám chodit nahoře bez, tak je to celkem peklo. Mám na sobě jen rozepínací tričko a na něm neustále mokrá kola… Nějak jsem si vzpomněla, že nám v porodnici říkali, že zhruba po dvou týdnech se udělá to pravé mateřské mléko. Tak jestli to nebude i tím, že mi to tak teče. Ale jinak mi to vůbec nevadí, protože malýho zatím kojím 1x 15-20 minut a je na dvě hodiny uspanej. Což jsem před tím kojila asi hodinu a půl a tak na 4x, než usnul.
    Leni, mám dotaz. Bolela Tě někdy ta jizva po císaři? Mě včera nějak rozbolela, tak nevím, jestli se něco děje nebo je to jen v rámci hojení…

    #863740
    p petra.hejskova
    Registrovaný uživatel

    Děcko,
    taky jsem za začátku měla nervy, ale pak jak jsem přišla jak si prso podepřít, chytit a jak u toho sedět. Nejlepší pro mě je sedět v předklonu (sic z toho bolí záda, ale teče to dovnitř a ne mezi plast a gumu). Pak bradavka musí být vprostřed gumy a já na začátku musím trošku rychlejc pumpovat (to je fakt nepříjemné), ale pak to stojí za to a stříká to jak divé (tam zas dělám spíš delší a pomalejší stisky). A hlavně jsem jí celou rozebrala a zkusila jí znovu sestavit, ale teď už fakt vím jak a je to hračka. Držím pěsti a přeji pevné nervy, ať to také zmákneš, byla by škoda mlíčko nevydat, když se stále tvoří a je ho přebytek (teď v začátcích).

    #863741
    Anonym
    Host

    Peti, díky. Teď jsem zkusila hned po kojení něco odstříkat. Malej měl něco přes hodinu pauzu a teď vypil 40, tak jsem to zkusila a odsála jsem ještě 20ml. Když jsem zkusila odsávat ca do 5minut od kojení, tak už jsem ani nemusela „napumpovat“ a po pár zapumpování už to hezky stříkalo… Takže to vypadá, že budu asi vždy po kojení dovyprazdňovávat prsa. Hnes by mi měl dojít sterilizátor do mikrovlnky, tak aspoň nebudu muset jako blázen pořád vyvařovat… Ještě si asi objednám nějaký ty náhradní lahvičky nebo kelímky.

    #863742
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak noc jsme prezili celkem v poklidu, malej se mi nastehoval do postele, protoze kdyz jsem kojila,tak mu to pak teklo nosem jak skytal ikdyz mel podlozenou hlavu a kdyz jsem mu dala lahev s materskym mlikem tak mi to ublinkaval 🙁

    jinak jsem zjistila, ze moje leve prso je liny jak prase a mam tam mlika jen trosku narozdil od praveho, kde toho mam dost..
    tak odsavam aby se to srovnalo a je pravda ze od vcerejsiho rana odsavani se to mnohem zlepsilo.

    #863743
    Anonym
    Host

    ahoj,

    tak jsem zas zmenila nazor, tak se pokusim nadale kojit a ted po kojeni odstrikavam, nebo kdyz malej dyl spi, tak odstrikam davku navic. Tak uvidime, jak to bude-nebude fungovat.

    Dneska jsem stihla udelat obed, vykoupat se a jeste trochu poklidit ale manza mi rano rikal , ze mam krasny kruhy pod ocima, coz mi neprijde,ale noc bude zas zajimava, to je mi uz ted jasny, jeste kdyz chci kojit a nebrat lahev.

    #863744
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak stále 2v1:P už mám asi kontrakce – bolí a tvrdne břicho a občas vcelku velký tlak na konečník – ale jinak v poho.zítra jdeme na ten oxytocinový test, tak jsem zvědavá, co nám tam řeknou – jo a chci se zítra zeptat, jestli je standart, že mě již 5 týdnů nikdo neprohlédl.
    pořád ze mě vychází ta zátka – nevím, jestli je to normální, že už 3den, ale snad jo, někde jsem četla, že to nějaká holčina taky tak měla, akorát jsem z toho nervozní.
    no koukám holčiny, že se mám co těšit na kojení – hele odstříkávat se musí?já myslela, že jenom tehdy, pokud budeš chtít někam jít a mimčo by měl nakrmit někdo jiný a jinak, že se neodstříkává. no jen pište pište at vím co a jak – mám tak trochu výhodu.
    teda holky řeknu – už aby to bylo
    tak zatím pěkný den

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,501. až 1,515. (z celkem 5,748)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist